Střelba s dioptrickými brýlemi



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#91 » pát 21. úno 2020, 09:26

Já jsem ty svoje kupoval tady : http://www.sport-optik.cz. Je to Praha-Nusle
Mají i balistické optické, bez vložky, ale po internetu to nejde, musí se tam dojít a zkoušet.

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#92 » sob 22. úno 2020, 12:41

Dekuji. Zajdu tam.



kukumen
Příspěvky: 13

Příspěvek#93 » pon 14. čer 2021, 11:42

Zdravím,

Dnes jsem žádal o ZP, a doktorka mi napsala že jsem zdravotně způsobilý. Tím pádem budu tedy mít v ZP zmínku o tom že musím mít brýle.

Chtěl jsem se zeptat, jak to reálně funguje na střelnici. I bez brýlí vidím dobře, mám to jen lehce pod limitem. Můžu tedy nosit pouze klasické ochranné brýle, nebo vyloženě musím nosit dioptrické? V případě nutné obrany, nebo krajní nouze, je jasné, že musím mít dioptrické, ale zajímá mě právě, jak to v realitě funguje na střelnici.

Díky

Téma rozděleno a příspěvky přesunuty do existujících témat:

viewtopic.php?f=72&t=1532 Střelecké brýle-pistole

viewtopic.php?f=72&t=6930 Střelba s dioptrickými brýlemi

Není třeba zase vše smatlat dohromady.
Peggy



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#94 » pon 14. čer 2021, 11:48

Reálně ti dioptrie, nebo jestli máš třeba pod balistickými brýlemi kontaktní čočky, samozřejmě nikdo kontrolovat nebude.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#95 » pon 14. čer 2021, 11:55

Ani při KN či NO. Už vidím, jak o půlnoci žádáš zloděje s kudlou, aby vyčkal, než najdeš brýle :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#96 » pon 14. čer 2021, 15:42

Nejsem si jist, že se taková věc do ZP píše.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#97 » pon 14. čer 2021, 15:44

Píše. Mám to tam také.



kukumen
Příspěvky: 13

Příspěvek#98 » pon 14. čer 2021, 23:11

Super, díky moc, brýle tedy jakoby nosit nemusím, budu to brát jako volitelnou pomůcku, budu pravděpodobně používat svoje balistické brýle, které si ještě koupím ke zbrani ( kupuji P-10F )

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#99 » úte 15. čer 2021, 06:16

Ano. Prostě je měj u sebe, kdyby bylo potřeba. Třeba zjistíš, že ti při nějakým typu drillu seděj.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#100 » úte 15. čer 2021, 06:21

kukumen píše:........ brýle tedy jakoby nosit nemusím...... )

na střelnici musíš a je fuk jestli ochranné či balistické



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#101 » úte 14. pro 2021, 11:54

Taky to mám ve zbrojáku "Brýle nutné". Ale nestalo se mi, že by někdo na střelnici kontroloval, zda to co mám na nose má dioptrie či ne. Běžně na mířenku stačí střelnici normální brýle. I když na střelbu na železo nosím balistické.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#102 » ned 4. zář 2022, 10:41

Přátelé, žel také jsem slepoun s dioptrickými brýlemi (rozptylky). Jak to tak čtu, najít správné brýle za přijatelnou cenu s dioptriemi není vůbec jednoduché. Ptal jsem se na střelnici a tam mi bylo řečeno, že prakticky neznají nikoho, kdo by byl spokojený s nějakými balistickými a zárověň dioptrickými brýlemi. Jak to máte vy zkušenější s kontaktními čočkami? Když si je nasadím, vidím skvěle na dálku, ale už ne na blízko - na čtení to už není, mám moc "krátkou" ruku. Logicky tedy nezaostřím o fous ani na mušku. S běžnými brýlemi samozřejmě ok. Zkusit tedy pro čočky mírně slabší dioptrie? (Vy)Řešil někdo podobný problém? Protože než vymýšlet drahé dioptrické brýle za x tisíc, připadá mi jednodušší vzít si na střelnici běžné ergonomicky vychytané balistické brýle a k tomu třeba jednodenní čočky u kterých se pohybuju kolem dvacetikoruny za pár a po akci je prostě vyhodím(jelikož někdo tvrdí, že čočkám neprospívá střelný prach). Jinak ještě kdybych to vzal z druhé strany - zkoušel jsem zatím klasická pevná mířidla, nepomůže tady třeba světlovodná muška apod? Nepotřebuju hned kolimátor...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#103 » ned 4. zář 2022, 10:58

Já s brýlemi na dálku a kontaktními čočkami zaostřím na shodnou minimální vzdálenost. Jestli ty na jinou, tak buď máš oči a více vadami (já jen kratkozrakost), bude máš někde něco špatně (brýle / čočky / lékař).

Čočky používám občas a používám jednodenní. Nejlepší možnost.

Buď střílím s dioptrické brýle běžné, nebo čočky a ochranné brýle.

Svetlovod pomůže zlehka. Kolimator by pomohl hodně. Zbytek je jak píšeš.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#104 » ned 4. zář 2022, 11:57

libor007: Balistické dioptrické brýle existují a když se podíváš po amerických webech co prodávají dioptrické brýle, tak je tam najdeš. Problém je, že většina balistických (ale týká se to také jiných sportovních/slunečních brýlí) má daleko větší skla a navíc protažená dozadu. Do takového tvaru se dá vyrobit jen slabá dioptrická čočka. Pokud máš málo dioptrií, šel bych do toho.

S většími dioptriemi pak už záleží, jakou velikost ti ty dioptrie dovolí a pak si buď necháš udělat balistické brýle, které ale nebudou vypadat tak cool (protože to budou v podstatě normální obroučky s balistickým sklem), nebo skončíš u nějakého kombinovaného systému (normální balistické brýle a pod tím čočky, nebo další brýle).



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#105 » ned 4. zář 2022, 12:32

Díky za postřehy. Mám cca -3,5D, nevím jaké bych měl možnosti co se týče zabroušení skel do sportovnější obruby. Na vzhledu brýlí bych opravdu nebazíroval, jde mi primárně o funkčnost. Čemu se tedy v případě brýlí vyhnout? Takovým těm klasickým sportovního typu s malou dioptrickou vložkou? Popř nějaký odkaz na použitelné brýlové řešení? Kolega má na řízení sluneční dioptrické brýle, které ovšem docela rozumně přiléhají k obličeji. Přitom ale nejsou moc zahnuté a odpadá problém s zabroušením skel. Bohužel asi nikdy nezjistím, kdo ty obruby vyrábí ani kde je kolega sehnal...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů