Improvizovana ochrana sluchu v KN/NO

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#46 » čtv 14. dub 2016, 11:30

Enerccio píše:za prve, zakon me nenuti utikat, za druhe ja nedokazu utect a za treti me muze pronasledovat, ne?

No sice tě utíkat nenutí, ale rozhodně, když je taková šance, tak ti ji případně u soudu připomenou. Neb než začneš střílet, máš využít odvácení situace jinak.

Nicméně mě vlákno vede na dvě myšlenky. Nějak si nemůžu uvědomit, zda jsme na vojně (já teda toho moc nenasřílel, myslím že jsem byl srřílet asi 2x) měli něco na uších. Myslím že ne.
A další, v lese jsem toho taky už něco nasřílel a nikdy jsem sluchátka neměl. A to mi teda kulovnice přijde větší pšouk než pistole :D



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#47 » čtv 14. dub 2016, 11:42

Platí to u KN, tam jsi defacto povinen zdrhnout, pokud to jde. U NO ale ne.

Na to, že to někomu nic neudělalo, se nelze spoléhat. Sluch jako takový se nedá opravit, nedorůstá (jak u ptáků), takže při každém akustickém traumatu dojde k poškození a zničení části buněk. Velký průser je, že taková to drobná poškození člověk není schopen poznat, takže si zdánlivě myslí, že mu to nic nedělá. Každý hluk škodí. No a občas se prostě stane, že je to akustické trauma tak velké, že pokud se do 48 hodin nepodniknou jisté kroky (a není to stejně 100%), tak má člověk tinnitus do konce života. A na rozdíl od nedoslýchavosti, která se může korigovat elektronikou, tak tinnitus nikdo ničím neopraví.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#48 » čtv 14. dub 2016, 11:52

Sedět x hodin na kazatelně s hluchátkama bych si asi připadal blbě :lol: Když jdem na asfálťáky, tak si je pochopitelně beru.
Jinak prý máme nějakej nerv nebo co, co při hlasité ráně nejak zareaguje a stáhne se nám zvukovod, čím chrání sluch před poškozením.
Sory za značně neodborný výklad, ale nejsem doktor.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#49 » čtv 14. dub 2016, 11:58

Sedět x hodin na kazatelně s hluchátkama bych si asi připadal blbě

Proc?

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#50 » čtv 14. dub 2016, 12:11

Páč bych blbě slyšel co se děje kolem.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#51 » čtv 14. dub 2016, 12:25

elektronicky sluchatka?

Uživatelský avatar
Hans Gruber
Příspěvky: 94

Příspěvek#52 » pát 15. dub 2016, 06:47

Příklad z praxe : byly střelby z sa58, klučina si něco spravoval a nestihl si nasadit sluchátka, pak byl povel a nechtěl být opozdilec tak dal zásobník bez - natrhlý bubínek - nějak mu to sešily, ale poškození sluchu má.
Jiný člověk může pálit jak chce a nic - podle mě co člověk, to originál.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#53 » pát 15. dub 2016, 07:18

pro toho, kdo se bojí hluku je ještě varianta si prostě koupit na nošení menší ráži (.22), tam výstřel snad zvládne i člověk s citlivím sluchem.
můžu se zeptat někoho znalého. nosí nějaké ochrany sluchu třeba zásahová jednotka policie, když jdou přímo do akce?



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#54 » pát 15. dub 2016, 07:42

Pro pistole je .22 maly rozdil, 9mm je 159.8 dB, .22LR pistole je 152 dB (protoze vecsina zvuku je ten strelny prach). Samozrejme, rozdil je to velky (protoze dB je logaritmicky), ale ne dost velky na to aby nespusobil zraneni nebo stratu sluchu.

Kdyby byly u nas povolene tlumice, pat .22LR s tlumicem je hodne ticha (videl sem GP 22lr s tlumicem).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#55 » pát 15. dub 2016, 10:39

Zeptej se myslivců kolik z nich je po honech hluchých nebo když něco střelí kulovnicí. Sluchátka jich nosí i dnes minimum. Samozřejmě v místnosti to bude něco jiného ale nebudu přece po baráku lítat se sluchátkama na hlavě, co kdyby.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#56 » pát 15. dub 2016, 10:56

marinakus píše:Zeptej se myslivců kolik z nich je po honech hluchých nebo když něco střelí kulovnicí. Sluchátka jich nosí i dnes minimum. Samozřejmě v místnosti to bude něco jiného ale nebudu přece po baráku lítat se sluchátkama na hlavě, co kdyby.

no kdybych u me byl nasilnik zlodej primo doma tak tam ty sluchatka budu mit stoprocentne, tedy pokud neni rovnou nademnou ale to asi ani nesahnu po zbrani...



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#57 » pát 15. dub 2016, 11:38

Pokud budu mít zloděje přímo doma, tak si sluchátka stoprocentně dávat nebudu - rád bych totiž měl přehled o tom, kde ten zloděj asi zrovna je a co pravděpodobně zrovna dělá. K tomu všemu ale zcela určitě potřebuji i sluch.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#58 » pát 15. dub 2016, 12:08

no ja mam elektronicky sluchatka se zesilnenim takze tam problem by nebyl :)



Linux
Příspěvky: 205
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#59 » pát 15. dub 2016, 12:12

Věř mi, že v tu chvíli na nějaký sluchátka ani nepomyslíš...



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#60 » pát 15. dub 2016, 12:22

To je otázka, jak je kdo připravený a jak to má doma natrénované. Pokud budeš mít vedle trezoru vestu a ty sluchátka, tak proč si to nenasadit? Uděláš si doma několikrát cvičný poplach a pak to budeš už dělat automaticky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů