Ochrana sluchu

Uživatelský avatar
Prying
Příspěvky: 78

Příspěvek#31 » stř 11. črc 2012, 12:49

Přesně tak. Teď jsem psal bráchovi, kterej taky jedny má. A přesně mi potvrdil, že by do nich nejradši nacpal ještě vatu. Myslím, že mám tyhle. http://www.ebay.co.uk/itm/Deben-Stereo- ... 073wt_1163

Uživatelský avatar
Doolittle
Příspěvky: 79

Příspěvek#32 » ned 29. črc 2012, 09:59

Zdravím všechny diskutéry ;) Můžete mi poradit vhodná sluchátka, nějaká řekl bych univerzální, aby prostě dobře tlumila? Šel bych asi do elektronických pokud by nestály majlant. Nejlépe k dostání u nás samozřejmě. Díky za tipy a za odpověď.

Uživatelský avatar
Prying
Příspěvky: 78

Příspěvek#33 » ned 29. črc 2012, 11:41

Proti kvalitním normálním chráničům tě ty elektronické budou stát vždycky majlant.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#34 » ned 29. črc 2012, 12:01

Upřesním - kvalitní elektronické budou vždy stát majlant. Skutečně kvalitní klasická sluchátka taky nejsou levná. Na trhu jsou i levné elektronické výrobky ale kvalita odpovídá.

Uživatelský avatar
Doolittle
Příspěvky: 79

Příspěvek#35 » ned 29. črc 2012, 12:04

To je mi jasné, nechci šetřit na takovéto věci ale rád bych se vešel do 3000. Nevím jaký je mezi nimi rozdíl, na co se zaměřit při výběru, proto se ptám.

Uživatelský avatar
Prying
Příspěvky: 78

Příspěvek#36 » ned 29. črc 2012, 13:26

Je tu o tom poměrně dost diskuzí. A můj pocit z nich je, že elekrony jsou přes ty 3000. Že začínají až tak na těch 3,5. Má zkušenost je taková, že když chodíš střílet pro zábavu, tak stačí obyč. S těmi by ses měl vejít do litru. Já mám oboje a s obyčejnými si v pohodě vystačím.



Blazenka
Příspěvky: 8

Příspěvek#37 » ned 7. říj 2012, 08:02

Zdravím :)

Včera jsem byla poprvé na střelnici a největší překvapení byl pro mě ten hluk.

Musím říct, že jsem se ze začátku vždycky dost lekal :(

Proto si chci pod sluchátka dát ještě šputny, než si zvyknu...

A našla jsem tuhle sadu: http://www.gunshop.cz/cs/browning-range-kit-set-2336.html

Myslíte, že to k něčemu bude?



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » ned 7. říj 2012, 09:26

Ahoj,
záleží jaká jsi měla sluchátka prve. U nás na střelnici mají ta klasická typu Otík :lol: a ty opravdu mají špatný útlum. Pak jsem pořídil tyto: http://www.oopp-brod.cz/Ochrana-sluchu-291/Ochrana-sluchu-3M-PELTOR/Muslove-chranice-sluchu-Peltor-H540A-411-SV a naprostá spokojenost.
Sluchátka v té sadě co uvádíš by měla mít podle popisu z obchodu také poměrně slušný útlum, takže by to bylo rozhodně zlepšení, že bys ani ty špunty pod to nepotřebovala. Teď jde jen o to, jestli potřebuješ celou sadu, nebo ti budou stačit jen samotná sluchátka ;)



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#39 » ned 7. říj 2012, 09:32

Těžko říct takhle podle obrázku v e-shopu. Nejlepší je si u někoho na střelnici půjčit sluchátka a vyzkoušet, která ti budou vyhovovat. Já si je taky párkrát půjčil, abych si odzkoušel, která mi sedí a dobře tlumí. Jedna věc je dostatečný útlum hluku a druhá věc, aby ti nepřekážely při střelbě z něčeho dlouhého. Můj názor je jít do některých od peltoru, je to osvědčená kvalita. Když střílím z pistole, beru si jen sluchátka, pokud třeba z mosina, nebo něčeho hlučnějšího, vezmu si ještě špunty. Jinak je asi normální, že se člověk ze začátku leká při každé ráně, na to je potřeba si zvyknout.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#40 » ned 7. říj 2012, 09:33

Ty IIIkové Peltory jsou opravdu silné a není pod nimi slyšet opravdu nic - tedy výstřely jsou opravdu tlumené, ale jakákoli diskuse s ostatními se musí odehrávat velmi zvýšeným hlasem :D
Záleží možná také, na jaké střelnici jsi byla - někde mají akustiku takovou, že se všechen hluk přímo vrací a je to nepříjemnější, než když střelec stojí na otevřené ploše venkovní střelnice.

Uživatelský avatar
Viki Cabadaj
Příspěvky: 41

Příspěvek#41 » stř 10. říj 2012, 10:25

MarK píše:Ty IIIkové Peltory jsou opravdu silné a není pod nimi slyšet opravdu nic - tedy výstřely jsou opravdu tlumené, ale jakákoli diskuse s ostatními se musí odehrávat velmi zvýšeným hlasem :D


Mám je a naprosto to potvrzuji, tlumí dobře, ale ohledně mluvenýho slova si musí člověk holt zvykat, že to chce mluvit o dost víc nahlas. To platí hlavně o lidech co mluví na vás, jinak je moc neuslyšíte :)
Ovšem pokud člověk stříli delší dobu, neřku-li na nějakém kurzu skoro celý den a za den dá i stovky nábojů, tak je to asi nejlepší varianta.

Jeden zkušený střelec mi je doporučil oproti elektronickým, ty údajně mají vesměs jen II třídu (osobně jsem to nezkoumal) a při delším střílení je prý rozdíl poznat.

Pro začátečníka sou tyhle Peltory určitě dobrá volba. Do drahých elektronických jde jít vždycky.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#42 » stř 10. říj 2012, 12:40

Muzu poprosit o nejaky link na ty trojky?

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#43 » stř 10. říj 2012, 13:20

...brácha Gúúúgl! :P



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#44 » stř 10. říj 2012, 13:33

Tak na tomhle fóru jsem podobně hloupou odpověď neočekával. Kvůli podobným svoji PROSBU rozšířím o zdůvodnění.

Google znám a používám prakticky od jeho vzniku. Nebojím se s ním pracovat a umím to ještě lépe než vyjadřuje slovo nadstandardně. Přesto, nerad bych při hledání zvolil jiný model, než PŘESNĚ ten, který máte na mysli. Věřím, že se najde někdo, pro koho to nebude morálně nezvládnutelný problém, když mi těch dvacet vteřin věnuje. A proto ještě jednou PROSÍM, jestli by někdo byl tak hodný a poskytl mi link na ten konkrétní model. Děkuji předem.

Igrlik: Pokud nejsi součástí řešení, jsi součástí problému.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#45 » stř 10. říj 2012, 13:59

No vidíš, já s tím strávil několik minut :P

Tady máš katalog přímo ze stránek 3M/Peltor ČR - je tam jasný popis jednotlivých úrovní i katalog sluchátek a špuntů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů