Ochrana sluchu

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#196 » stř 18. čer 2014, 12:29

Na krátké zbraně Peltory Optime nebo Bull's eye III a na dlouhé Bullseye I? :o
Srovnávat špunty s trojkovejma peltorama? :o

Na krátké bohatě stačí klasika, Bull's eye I. I megaráže typu 454 Casul, 50AE, 500sw jsou s tím v pohodě, pokud stojíš ze správné strany hlavně.
Na dlouhé zbraně: není malorážka jako SVT (Samozarjadnaja vintovka Tokareva)... Jestli chceš tutovku za rozumnou cenu, tak Bull's eye III (ale ty jsem prodal, protože střílím pistolí, a neslyším přes ně skoro ani timer :lol: ).
Velká část zvuku se přenáší kostmama, se špuntama teda opatrně. Já z nich nemám dobrý pocit, tak nosím sluchadla, a pod ně už zas necítím potřebu špuntit...



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#197 » stř 18. čer 2014, 12:34

Měl jsem samozřejmě na mysli kombinaci, tj. současně špunty a přez ně BullsEye I :) A myslel sjem spíš na kosu a tak...
Jinak ty bullsEye III jsou skládací, nebo ne?

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#198 » stř 18. čer 2014, 12:48

Joe: ony ty tlusté sluchadla u dlouhé zavazí. Při akčním nahození si je dokonce snadno shodíš a to je úplně nejhorší varianta.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#199 » stř 18. čer 2014, 13:21

Bulleye III nejsou skládací, ale jak koukám na design, asi jsem měl Optime III (rozdíl je imho jen v designu, útlum mají psaný úplně stejný).
Nejlíp asi vyzkoušet, Optime I a II mají na Triggeru, a to je malá tunelová střelnice, tam poznáš, zda Ti budou stačit;-)



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#200 » stř 18. čer 2014, 13:29

Měl jsem za to, že na Triggeru mají Optime III, ale možná se pletu, každopádně ty co tam mají jsou aspoň pro mě pro střelbu z dlouhých nepoužitelný...
Nebo se na to vykašlat a koupit jen BullsEye I a dobrý špunty a mít to na vše

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#201 » stř 18. čer 2014, 14:12

ladaj: neni nic lepsiho nez si to nich strcit, krasny prekvapko potom :D



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#202 » čtv 19. čer 2014, 19:17

Nemáte někdo zkušenost s Peltory X4? Na útlum 33 dB vypadají na fotce sympaticky štíhle, narozdíl od hodně masivních Bull's Eye/Optime III s 35 dB. Neotřelý styl a design je na můj vkus kapánek pouťovka, ale to neřeším, důležitá je funkčnost.

Uživatelský avatar
vovec
Příspěvky: 109

Příspěvek#203 » ned 27. črc 2014, 01:53

Zdravím, mám Peltor Bull's Eye II i X4 a musím říct že X4 tlumí pocitově lépe (a jsou rozměrově menší). Když jdu střílet sám, šahám radši po těch X4 ... BE III (Optime III) jsem kdysi měl na hlavě taky, ale nemám přímé srovnání. Hodně nahrubo bych řekl, že tlumily o trošku líp než ty X4, ale rozměr cca 2-3x větší ;-)

Jinak na venek jsou ty X4 úplně v poho na velký revolverový ráže, 9mmL, brokárny, kosu, dragunova nebo i občasnou .50 (z toho stejnak málokdo vymlátí víc něž pár ran najednou ;-)). V tunelu jsem je netestoval ale na polouzavřenou krátkou taky zcela OK. Utlumí i nas*anou manželku, ale zas ta vostrá barva tě většinou prozradí :lol:.

Za ty prachy skvělý slechy.

Tak snad ti takto odpověď stačí... :geek:



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#204 » ned 27. črc 2014, 12:55

vovec: Díky za odpověď, v mezičase jsem je stihnul koupit a dospěl v podstatě ke stejným závěrům, proběhlo to tady v paralelním vláknu:

viewtopic.php?f=72&t=3635&p=58411

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#205 » ned 27. črc 2014, 13:29

Jojo taky je mám společně s BE I. Oboje tlumí dobře i v tunelovce při ráži 9L. Akorát BE I zaostávají při střelbě z velkorážných pušek.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#206 » ned 27. črc 2014, 16:28

Na 9L stačí i BE I, ale na plnotučnou 357M mi v tunelu přijdou slabý, proto jsem řešil něco s vyšším útlumem. Koupil jsem X4 a nelituju, v následným přímým srovnání s O III se jeví lepší - menší, líp sedí na hlavě a útlum je subjektivně stejný. Měřeno dvěma páry uší :D



dave-cz
Příspěvky: 106

Příspěvek#207 » pon 15. zář 2014, 20:12

Máte někdo zkušenost s těmito sluchátky? Nebo aspoň co si o nich myslíte?

http://www.outdoor-military.cz/sluchatka-elekronicka-activ-proti-hluku-cerna-p120047

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#208 » pon 15. zář 2014, 20:29

Joe píše:Srovnávat špunty s trojkovejma peltorama? :o


u podniku se kolikrat pouzivaly zlute spunty z lekarny i na Sa, UKL, SVD a slo to
osobne mam peltor optime 2, slysim co mam a neslysim co nemam. pravda na velke vykecavani to neni, to tlumi taky dost dobre



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#209 » čtv 18. zář 2014, 10:46

dave-cz píše:Máte někdo zkušenost s těmito sluchátky? Nebo aspoň co si o nich myslíte?

http://www.outdoor-military.cz/sluchatka-elekronicka-activ-proti-hluku-cerna-p120047


Myslím že útlum 21dB bude málo, na otevřenou střelnici a krátkou by to asi šlo, ale na zbytek bych už to neriskoval...sluch máš jen jeden



Návštěvník

Příspěvek#210 » čtv 18. zář 2014, 12:12

Serz: Pokud už nejsi hluchý, nebo nemáš velkou toleranci vůči hluku, nebude ti to stačit. Osobně třeba nesnesu na uzavřené střelnici nic slabšího než Optime III i na 9L.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů