Ochrana sluchu

Uživatelský avatar
Michalll
Příspěvky: 81

Příspěvek#286 » čtv 12. bře 2015, 21:09

Osobně mohu doporučit MSA Sordin Pro X, je sice fakt, že ta cena je dost palba (5500 Kč), ale naprostá spokojenost. Útlum super, nevypínají zvuk, utlumují a nastaví se sami v návaznosti na okolní prostředí. Aspoň tak jsem to vypozoroval. Nastavím si hlasitost, střílím z devítky a když vedle mně začal střílet borec ze samopalu, tak se automaticky utlumila i hlasitost celkově. Zajímavá vychytávka.



logickbomb
Příspěvky: 7

Příspěvek#287 » pon 16. bře 2015, 22:39

Zdravim, jen se vracim k příspěvkům na 15. stránce, kdy se řešily ty levnější aktivní sluchátka Mil-Tec. Mám je a střílím 9mm a i 7,62x39mm a .22 LR, venku a úplně na pohodu, elektronika funguje taky dobře a zkoušel sem do toho připojit i telefon a taky v pohodě, předtim sem nosil jen obyč špunty, sluchátka je třeba mít na holejch uších, s čepicí byly k hovnu ale to asi všechny, jinak po prvnim střílení 7,62x39 je pravda že mě trochu bolelo pravé ucho, každopádně sem je měl přes kuklu tak to bylo asi tim, protože na žádnejch dalších střelbách sem s tím už problém neměl, v tunelu sem ještě nezkoušel, asi to bude slabší ale neřekl bych, že na mezi únosnosti, nastřílel sem s nima hafo a jsem spokojenej, takže jestli je někdo student jako já a chce aktivní sluchátka za míň jak 3500 tak doporučuju ;). Mají malou hloubku takže vůbec nevadí při střelbě z dlouhejch. Stisk mají dostatečnej takže drží a těsní. Po dobu co sem na střelnici je nemám potřebu sundavat ;)
Komfort proti špuntům na provázku, co sem byl zvyklej nosit je značnej. :)



tommaxis
Příspěvky: 1

Příspěvek#288 » stř 9. bře 2016, 16:34

Zákaz špuntů při zkoušce
Tento týden jsem dělal zkoušky v Ostravě na střelnici Patriot a při střelbách mě komisař zdrbal co to mám v uších, proč nemám sluchátka, že hygienická norma hovoří jasně. Jinak byl komisař super, jen mě to zaskočilo, stejně jako správce střelnice u kterého jsem předtím běžně se špunty střílel. Měl jsem klasické stromečkove od 3M.
Tak se chci zeptat, jak je to s tou hygienickou normou?



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#289 » stř 9. bře 2016, 20:00

Ty špunty jsou taková nouzovka. Na rozdíl od sluchadel, ale vůbec neochrání vnější ucho, takže bys tam měl po čase problém.
U nás správce střelnice běžně nosí v uších 2 hilzny 9 Luger :lol:

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#290 » stř 9. bře 2016, 20:13

On je dost velký rozdíl v tom, kde budu sluchátka používat. Na venkovní střelnici pro pistoli mi bude stačit téměř cokoliv. Na tunelové střelnici mi ani pro tu krátkou hned tak něco nevyhoví a o dlouhé kulové už se nebudu bavit vůbec, tam budu muset volit skutečně co největší útlum. Kdo chce trvale používat špunty, jeho věc. Jsou to jeho uši a ty má jen jedny.
Pablo : U nás správce střelnice chodí většinou bez čehokoliv, už je stejně hluchej jak pařez. ;)



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#291 » stř 9. bře 2016, 20:42

Marinakus: To já jsem taky, proto si ty zbytky sluchu chráním pořádnejma sluchadlama. Jedno, jestli střelnice, motorovka nebo křoviňák. Uši jsem si opotřeboval coby rockovej bubeník, stylem první tři piva se špuntama, dalších deset bez nich :twisted:

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#292 » stř 9. bře 2016, 20:48

pablo : Takže asi taky pamatuješ doby, kdy se prostě nic jako ochrana sluchu v podstatě nepoužívalo a ty prázdný hilzny v uších byla klasika. Stejně jako na vojně se žádná ochrana sluchu nepoužívala při střelbě z SA58. A stejně jako jsme při plnění pracovních povinností žádnou ochranu sluchu kromě dlaní na uších nepoužívali při ničení munice. Naštěstí jsem osobně celkem následky neodnesl ikdyž něco tam je určitě. To neznamená, že bych to chtěl udělat znova.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#293 » stř 9. bře 2016, 21:04

Ano pamatuju...., když zavraždili Kennedyho, byl jsem již na světě a Neila Armstronga na měsíci jsem sledoval v tv naživo. To je běs :-)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#294 » stř 9. bře 2016, 21:30

To jsme asi tak vrstvníci, když udělal legendární krok Armstrong, tak mi bylo 19 let a čekali jsme na to napjati jak špagáty dlouho do noci. Ale ke sluchu, ať nejsem dlouho OT. Kdysi jsem byl tvrdý vyznavač HiFi techniky a slyšel jsem i to, co slyšet snad ani nebylo. Dnes jsem poměrně starý člověk, slyším frekvence tak maximálně do 8 kHz, často mi slabě píská v uších a tak se o sluch trochu bojím. A teď otázka - mám na střelnici střelecká sluchátka Bull's Eye III, to je asi v pohodě, ale pro případ (nedej bože) obrany v domě, kdy střelba bez sluchátek znamená velký problém s následky pro sluch a střelba se sluchátky taktickou nevýhodu v neslyšení pohybu pachatele, uvažuji o sluchátkách (tedy přesněji chráničích sluchu) elektronických, kdy by bylo možno normálně slyšet pohyby pachatele v domě a v případě střelby být chráněn, ale jaká elektronická sluchátka zvolit???

3M Peltor SportTac?
3M Peltor Pro Tac II?
3M Peltor ProTac Hunting?
nebo jiná?????

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#295 » čtv 10. bře 2016, 08:32

Mám Peltor ProTac II a zatím spokojenost. Nechoď hlavně do levných neznačkových šuntů, akorát bys byl naštvaný. Mám ještě Peltor Tactical 6-S kupované před časem na Ebay ale ty jsou na krytých střelnicích dost nedostačující. Při koupi nových jsem hledal především co největší útlum ale i příposlech je na nich lepší a čistší.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#296 » čtv 10. bře 2016, 21:33

Paza: no nevim jestli bych měl při ochraně v domě čas řešit nasazení sluchátek. Já si koupil Peltor X4 a po prvním vyzkoušení na vniřní střelnici velká spokojenost a na hlavně o nich ani nevim, nikde netlačí

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#297 » čtv 10. bře 2016, 21:51

Jo, ten scénář je krizový a špatný, kdyby se opravdu něco stalo, tak by asi byl problém i vzít včas do ruky zbraň. Vždy má náskok pachatel, v noci ještě řádově vyšší. Výstřel v objektu je problém, možná, že s menší ráží to jde, ale co třeba použití brokovnice?! Obávám se, že takový výstřel z brokovnice uvnitř domu musí být na uši masakr.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#298 » čtv 10. bře 2016, 22:13

Byl jsem v bytě při výstřelu z malorážky. Výstřel šel z malého kamrlíku bez oken, s otevřenými dveřmi do bytu, všechna okna v ostatních pokojích byla zavřená. Nevěřil jsem, že to byla malorážka, ještě půl hodiny jsem to cítil na uších. Brokovnici si neumím představit. Škoda, že si to člověk nemůže úmyslně a legálně vyzkoušet, je to něco úplně jiného než střelnice.



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#299 » čtv 10. bře 2016, 23:36

marinakus píše:.... Nechoď hlavně do levných neznačkových šuntů, akorát bys byl naštvaný ....


Já nevím, ale roky střílím s nějakými noname hluchátky (snad původně z baumaxu , či tak nějak, za stovku možná dvě a neměl jsem dosud sebemenší problém i když vedle mne pálili borci s perkusy, že nebylo na střelnici ani vidět...) :)

Jistě, "věda" se samozřejmě dá dělat z čehokoli včetně této v podstatě triviální věci jako si nějak ucpat uši ... :)

Jen dovětek pro mladší:
na vojně se střelby z Sa-58 prováděly naprosto bez jakékoli ochrany sluchu a to se mnohdy sypaly dávky do vyčerpání zásob plných sumek , neboli 120 ks na každého vojcla ... ;)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#300 » pát 11. bře 2016, 07:15

kiv61 : Dotaz pazy byl na elektronická sluchátka, ne na pracovní z baumaxu. Měl jsem možnost vyzkoušet i neznačková a rozdíl je fakt veliký. Zkrátka, ta elektronika je taková, jakou si zaplatíš.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů