Přebíjení 9mm luger
- Oilman
 - Profil
 - Registrován: pát 21. pro 2012, 10:31
 
Příspěvek#466 » stř 6. kvě 2015, 12:58
Oilman píše:Dělám náboje s délkou 29,3 - 29,4, 4,3 grs BA 032, 124 grs Limit Cu Zn 30. Střílím je jak z ČZ 75 TS, tak ze Scorpiona EVo 3. S Evo 3 s oporou na 50 m s kolimátorem Vortex Sparc 3 rozptyl tak 15 cm, s lepší optikou by to mohlo být i lepší. Z pistole na 25 m s obyčejnou stolicí Caldwell Handy Rest nejhůř za 9 se štelovacím hledím. Už jsem vyzkoušel hodně kombinací prachu a navážky, olovo i FMJ, tohle mi vychází zatím nejlíp.
oprava : prach je D 032
- Oilman
 - Profil
 - Registrován: pát 21. pro 2012, 10:31
 
Příspěvek#467 » pon 18. kvě 2015, 08:27
Koupil jsem 158 grs střely Alsa Pro podle popisu pro ráži 38/357, jenže mi propadávaly do nábojnic. Změřil jsem průměr - 9,02 - 9,01 mm, takže jsou to devítky  
 . Zkusil jsem navážku 3,0 grs D 032, OAL 27,5 ; zkoušel jsem je v ČZ 75 TS i ve škorpionu, přesnost ucházející, rána jak u dvaadvacítky, přebíjení tak tak. Teď jsem vyrobil další várku s 3,2 grs D 032, zkouším je tento týden. Máte někdo zkušenost s těmito střelami ? Ve vláknu pár zmínek je, ale jen okrajově. 
			
									
									
						- roman77
 - Profil
 - Registrován: stř 8. led 2014, 17:09
 - Bydliště: Praha
 
Příspěvek#471 » stř 27. kvě 2015, 10:17
myslím, že už to tu bylo diskutováno, ale podělím se o zkušenost se zpracováním nábojnic 9L(boxer) s výrazně menším průměrem zátravky než je průměr vypichovací jehly. Používám matrice RCBS a při zpracování těchto nábojnic došlo nejen ke zlomení jehly, ale i k ohnutí trnu-držáku jehly. Narovnání tohoto trnu mi trvalo něco přes hodinu. Menší průměr zátravky řeším odvrtáním vrtákem o průměru 2mm upnutým do aku-šroubováku. Odvrtávanou nábojnici nelze vzhledem k velikosti řezného odporu přidržet rukou, proto jí na stolku přidržuji kleštěmi s omotávkou kleštin elektrikářskou páskou, aby bylo zabráněno omačkání nábojnice.
			
									
									
						- OndrasFM
 - Profil
 - Registrován: sob 27. říj 2012, 10:55
 - Bydliště: Frydek-Místek, Praha
 
- OndrasFM
 - Profil
 - Registrován: sob 27. říj 2012, 10:55
 - Bydliště: Frydek-Místek, Praha
 
Příspěvek#474 » stř 27. kvě 2015, 10:41
Taky je vyhazuji.  Je to spíš pro případ, že by selhal cit při vypichovaní, nebo bych jí přehlédl v krabici.  Schválně jsem jich zkusil asi 20 a přes počáteční odpor jsem přerazil všechny bez problémů. Spíš jsem chtěl říct, že práce na jehle, myslím vyleštit a lehce zúžit trvá 5-10 min. a není to nic složitého.
			
									
									
						- ryucz
 - Profil
 - Registrován: pát 27. zář 2013, 10:15
 - Bydliště: Vsetínsko
 
Příspěvek#475 » stř 27. kvě 2015, 15:03
Já jsem nontoxy taky vyhazoval, ale dostal jsem 13Kg nábojnic a cca čtvrtina byly nontoxy, tak mi to přišlo líto a jehlu jsem taky upravil. V soustruhu jsem ji zbrousil na průměr 1.4mm. Mohlo by to klidně být i 1.5, nontoxem krásně projde. 
Hlavní je, že po broušení jsem jehlu zakalil, protože nové Lee jehly jsou z jednoho kusu a rozhodně nesnesou tolik, jako ty staré. Pak jsem smirkem 1200 ještě přeleštil.
			
									
									
						Hlavní je, že po broušení jsem jehlu zakalil, protože nové Lee jehly jsou z jednoho kusu a rozhodně nesnesou tolik, jako ty staré. Pak jsem smirkem 1200 ještě přeleštil.
- ladaj
 - Profil
 - Registrován: úte 14. pro 2010, 13:40
 - Bydliště: Zlín
 
- OndrasFM
 - Profil
 - Registrován: sob 27. říj 2012, 10:55
 - Bydliště: Frydek-Místek, Praha
 
- ryucz
 - Profil
 - Registrován: pát 27. zář 2013, 10:15
 - Bydliště: Vsetínsko
 
Příspěvek#479 » stř 27. kvě 2015, 15:56
Já použil propanový hořák, rozžhavil jsem do ruda až oranžova a šup do oleje...
Dost je toho tady: http://www.ceskykutil.cz/dilna/udrzba-o ... eme-naradi
			
									
									
						Dost je toho tady: http://www.ceskykutil.cz/dilna/udrzba-o ... eme-naradi
- tslaby
 - Profil
 - Registrován: ned 4. pro 2011, 19:49
 - Bydliště: Petrovice, Rakovník
 
Příspěvek#480 » úte 2. čer 2015, 21:33
Opakuji svůj dotaz, nepoužívá někdo poplastované střely ze serveru strely.eu. Chtěl bych vyzkoušet jejich střeli 9mm Luger 130 gr FP BB, nebo 147 RN BB. A nedokázal by někdo poradit s laborací pro ty 130 gr pro Vectan BA9? V laboračních tabulkách je tahle hmotnost střely jen pro FMJ, tak nevím, jestli se laborace pro poplastované olovo nějak mění. Díky za pomoc.
			
									
									
						
		
			Přejít na		
		
			
			
	
	- ZbraneKvalitneCZ
 - Webstránky
 - Webstránky LOS
 - Provoz fóra ZK
 - Komentáře
 - Střelba
 - Legislativa
 - Zbrojní průkaz, zákony
 - Zabezpečení zbraní/střeliva
 - Sdružení LEX
 - Zbraně a legislativa v zahraničí
 - Střelecké sportovní disciplíny
 - LOS
 - IPSC
 - Ostatní
 - Lov a myslivost
 - Termíny akcí a závodů
 - Střelnice a střelecké obchody, puškaři
 - Události
 - Off-Topic
 - Volná diskuse
 - Nestřelecké události
 - Zbraně
 - Krátké zbraně
 - CZ U.B., ČZ Strakonice, ZVI, AlfaProj
 - 1911
 - Plasťáky
 - Ostatní pistole
 - Revolvery, derringery
 - Krátké malorážky
 - Dlouhé zbraně
 - Opakovací
 - Samonabíjecí
 - Brokovnice
 - Ostatní dlouhé zbraně
 - Dlouhé malorážky
 - Černý prach
 - Western
 - Chladné zbraně a obranné spreje
 - Nože
 - Ostatní obranné prostředky
 - Ostatní zbraně
 - Flobertky, vzduchovky a větrovky
 - Paintball, airsoft, lukostřelba, praky
 - Příslušenství
 - Ochrana sluchu a zraku
 - Optika
 - Pouzdra, obaly, kufry
 - Ostatní příslušenství
 - Obecně o zbraních
 - English / Deutsch / ...
 - Zabezpečení, trezory, trezorové skříně
 - Uživatelské zkušenosti
 - Střelivo
 - Náboje
 - Pistolové a revolverové
 - Puškové
 - Brokové
 - Ostatní
 - Přebíjení nábojů
 - Přebíjení pistolových a revolverových nábojů
 - Přebíjení puškových nábojů
 - Přebíjení brokových nábojů
 - Přebíjení obsoletních nábojů
 - Obecně o přebíjení
 - Burza
 - Aktuální inzeráty
 - Archiv inzerátů
 
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti

