Přebíjení .45 ACP

Commando.tn

Příspěvek#151 » úte 7. kvě 2019, 07:28

Jehlu jsem zkusil dotáhnout na krev. Z cca. 40 ks vystřelené (již dříve přebité) munice, mi šlo odzápalkovat jen 9 ks. Jsou prané na mokro s kyselinou citronovou a jsou vysušené ve starém sušáku na ovoce. Stejnou metodou dělám 9 mm Luger, kde problémy nemám. Předem díky za rady.

Petzold

Příspěvek#152 » úte 7. kvě 2019, 08:18

Zřejmě ti kyselina zreagovala s plechem zápalky, ten zkorodoval a zápalka se "přilepila" v lůžku. Málo jsi vyplachoval, respektive nezneutralizoval jsi pak kyselinu při mokrém praní nějakou zásadou.

Commando.tn

Příspěvek#153 » úte 7. kvě 2019, 08:34

Ne, jen to vyperu ve vodě. Opticky mi však přijde, že ta díra je malá. Zejména oproti těm, co mi šly odzápalkovat.

Albert

Příspěvek#154 » úte 7. kvě 2019, 10:19

U devítek je menší otvor u nábojnic NONTOX vím že 45 ACP se taky dělají ale nevím jak to mají s tou dírkou (jestli je taky menší).

4mike

Příspěvek#155 » úte 7. kvě 2019, 10:35

že by se po prvním přebití smrskly zátravky ?
nebo že by styčná plocha lůžka u LP a SP zápalky nebyla shodná potažmo ani jejich extrakce ?
nebo že by 50-60°nestačilo k odpaření vody ?

ono totiž není vůbec vzácný, když při vypichování SaB LP z SaB hilzen tu zápalku protrhneš
stačí aby jen byly vystřílený hilzny chvíli vlhký, o zbytek se postarají rezidua spalin, ta kapsle tam prostě zaoxiduje

Petzold

Příspěvek#156 » úte 7. kvě 2019, 11:06

Hele, ale kolega nepíše že protrhne, on hlavně ani nepronikne. 8-)

Commando.tn

Příspěvek#157 » úte 7. kvě 2019, 12:40

Vážení vyřešeno. Měl jsem naprosto nepatrně ohlý konec jehly (ach ty staré 9 mm L Nontox), kdy tento narážel do nábojnice na okraji dírky zápalky, proto to nešlo. Zkusil jsem totiž jehlu vyndat, abych to vyzkoušel ručně a pasuje jako meč do pochvy. Vyměnil jsem tedy jehlu za náhradní a už to jede.

Zpět na