Přebíjení .357 Magnum



vmartin
Příspěvky: 30

Příspěvek#121 » čtv 10. pro 2015, 22:54

Ok,díky. Dancek,nechám si poradit a testnu to samé. Jestli teda na severní moravě seženu zápalky.



comiks
Příspěvky: 37

Příspěvek#122 » ned 15. kvě 2016, 09:16

Zdravim panove.
Poprosim o konzultaci zacinam s prebijenim .357 a chci se zeptat. Zkouseli jste prach lovex s020-2? Zapalku sb-sp. kule Alsa fmj 158gr? Podle manualu lovexu by prach mel jit pouzit a navazka zacina na 8gr. Mam se toho bat? ;-) doplnim je to pro ruger gp100 ve 4".
Diky za pripadnou konzultaci



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#123 » ned 15. kvě 2016, 18:36

Navážku 8 grs S020-02 se střelami 158 grs Limit FMJ CuZn10, OAL 40,4 mm jsem střílel ze 4" revolveru a naměřil jsem průměrnou rychlost 350 m/s. Tehdy jsem ještě neměl žehličku, škrtil jsem třetí matricí od LEE a střely bez škrticích drážek mi vlivem zpětného rázu vylézaly z nábojnic natolik, že jsem do válce nabíjel pouze po dvou nábojích. Možná bych mohl nabíjet víc než dva náboje a střely by ještě nevylezly natolik, aby blokovaly válec, to jsem ale nezkoušel.
Tvůj Ruger má sice stejně dlouhou hlaveň, ale pravděpodobně bude těžší než můj revolver, bude u něj tedy i menší zpětný ráz, takže možná k vylézání střel vůbec nedojde.
Pod olověné střely se používá menší navážka, podle nových tabulek např. pod Aresy SWC 158 grs 7,1 až 7,9 grs, ale v prvních tabulkách z roku 2013 byla ještě doporučená navážka pod Ares SWC 158 grs 5,0 až 7,9 grs S020-02, takže si myslím, že když budeš chtít slabší náboj a přitom máš obavu z malé nabíjecí hustoty a explozívního hoření, na 5,0 grs můžeš klidně jít, jenže takový náboj je už energií spíš 38 special než 357 magnum.



comiks
Příspěvky: 37

Příspěvek#124 » ned 15. kvě 2016, 19:52

Diky za odpoved jake jsi pouzil zapalky u tohoto prachu? bezne sp pistolovky nebo magnumy spm?
Zehlicku mam. Zkusim tedy 8gr pri maximalnim doporucenem oal a postupne budu ubirat z navazky. Strely mam momentalne od topstrel olovo pomedene. Hodlam koupit dale alsy. Ty limity tusim maji ocelovou kosilku a jsou pomosazene? Magnetuji ti? Strely mam bez drazky zrejme .38spl takze vic zaskrtit pocitam. Jak po tomto prachu vypadal revolver co se tyka zbytku prachu?
Diky za ochotu a reakci



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#125 » ned 15. kvě 2016, 20:18

Zápalky byly obyčejné SP, pro tento prach nejsou nutné zápalky magnum.
Ano, tyto střely měly plášť z nějaké měkké oceli plátované tombakem, Alsa vyráběl také takové CuZn10, nyní už nabízí jen s pláštěm ze slitiny mědi CuZn30. Já jsem to řešil tak, že škrticí drážky jsem do dalších střel udělal, ale rychlosti už jsem neměřil.
Prach vyhořel docela dobře, revolver byl také celkem čistý.



comiks
Příspěvky: 37

Příspěvek#126 » ned 15. kvě 2016, 20:46

Super myslel jsem si to. Na ty drazky jsi mel nejaky pripravek? Videl jsem tu na foru udelatko s linkem ze statu? Dva cepy stelovaci cervik pritlacna paka s ryhovacim koleckem? Odstranoval jsi potom nejak preteceny material (myslim pres prumer strely) ktery pri namacknuti kolecka do strely musi vytect kolem kolecka? Nebo jsi to natvrdo zalisoval?jak to slo nasadit do patrony-myslim pres preteceny material?

Diky za info



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#127 » ned 15. kvě 2016, 21:08

Ano, měl jsem přípravek, který se velmi podobal tomu vyobrazenému, s několika drobnými změnami (v původním příspěvku jsou změny popsány) a hlavně nebyl tak pečlivě dílensky vyroben. Žádný přetečený materiál tam po vytvoření drážek nebyl, takže nebylo co odstraňovat. Zubaté kolečko na páce přitláčelo střelu k dvěma válečkům, je možné, že nějaký vytlačený materiál zrovna válečky srovnaly. Spíš si ale myslím, že zoubky kolečka se pouze protláčely dovnitř střel a to do tak malé hloubky, že žádný materiál nepřetékal. Když se podíváš na obrázek střely s vytvořenými drážkami ve stavu v jakém jsem ji vytáhl z drážkovacího přípravku, žádný přetečený materiál na ní není.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



comiks
Příspěvky: 37

Příspěvek#128 » ned 15. kvě 2016, 22:05

Diky za rady a za tipy vrhnu se na to



comiks
Příspěvky: 37

Příspěvek#129 » pát 20. kvě 2016, 13:34

Tak poslušně hlásím, že navážka 8,02grainu (0,52gramu) prachu lovex S020-2 s zápalkou S&B sp4.4 OAL 40,2, střely bez drážky víc zaškrceny. Naprosto bez problémů.
Dokonce mi to lítalo i správným směrem. Rána taková na pohodku řekl bych.

Díky za tip.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#130 » sob 21. kvě 2016, 08:51

comiks: Jak je silná vrstva mědi na topstřelách? Zajímá mě to proto, že pokud je tenká, je možné, že jsi do nich žehličkou škrticí drážky vytlačil a to do plášťovaných od Alsy nejspíš nepůjde. Nebo jsi ke zkoušce použil Alsy?



comiks
Příspěvky: 37

Příspěvek#131 » sob 21. kvě 2016, 16:12

Top strely a vypada to jak rikas. Skrtici matrice zamackla okraj patrony do koule. Pri blizsim pohledu je videt ze strela je lehce patronou promacknuta. Konzultovval jsem s kolegou co prebiji vlastni olovo ukazoval mu jak to skrtim a rikal ze muzu trochu na skrceni ubrat. Mno ve stredu jsem jich ve zline na vrsave vystrilel 50 bez problemu. Pred chvili jsem se vratil taky ze strelnice +- dalsich 30 a taky bez problemu i s myma levyma rukama jsem to udrzel v cernem na 15 metru ale to byl okrajovy test dulezitejsi byla priprava manzelky na zbrojak :-)

Alsy zatim nemam doma mam jeste asi 200 strel od top strel. Jak budu mit srovnani tak podam report pripadne to nafotim a povesim sem. Vrstva medi na top strelach je prekvapive silna, zkusim jednu riznout a zmerit poku se podari



vmartin
Příspěvky: 30

Příspěvek#132 » ned 22. kvě 2016, 18:14

Já mám zatím jen topstřely swc 158 gr, koupil jsem jich tunu a když to pujčím někomu kdo umí, tak na dvaceti metrech nejhůř v devítkách,opravdu sem tam ulítla do osmičky. Mohl by mi někdo znalý vysvětlit rozdíl v přesnosti swc a hp? Tady jsem se někde dočetl ,že hp jsou ještě přesnější. Jo a taky hodně škrtím, víc než třeba .45auto.
Docela se mi to přebíjení daří, díky tomuto fóru jsem ušetřil hodně, hodně času nějakého testování. Takže prozatím díky moc.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#133 » ned 22. kvě 2016, 18:46

vmartin píše:J....... Mohl by mi někdo znalý vysvětlit rozdíl v přesnosti swc a hp? Tady jsem se někde dočetl ,že hp jsou ještě přesnější. ....


Nic co bys poznal v rukách.



comiks
Příspěvky: 37

Příspěvek#134 » ned 22. kvě 2016, 18:49

Mam to podobne tohle forko hodne pomohlo mysli kolegy dancek a spol. Diky panove samozrejme tunim dal.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#135 » stř 20. črc 2016, 20:41

Mám doma hromadu takových těch stříbrných nábojnic do .357 a .38 co mi prodávající chytráci přimíchali když jsem kupoval přes inzerát jednou vystřelené nábojnice. Jsou asi ze železa nebo z čeho. Dají se přebíjet nebo je mám hodit do koše. Jestli se to tady už řešilo tak se omlouvám.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů