Přebíjení .357 Magnum

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » stř 26. říj 2011, 18:51

Ahoj,

chtěl bych se podělit o zkušenost při přebíjení 357-mičkových nábojů.
Dle toho co se člověk dočte po netu, by se měly dát používat pro slabší laborace "nemagnumové" zápalky. Zkušenost je taková, že s klasickými zápalkami Fiocchi SP i při velmi nízké navážce (10.4gr) prachu Acc. No.9 (lovex D037.2) se střelou Ares 158gr se poměrně velká část prachu nespálila. Při vyšších navážkách to bylo samosebou ještě horší.
Podařilo se mi sehnat v Detexu magnumové zápalky CCI 550 a s těmi jsem absolutně spokojený - testoval jsem je do 12,5gr No.9 a vše bez sebemenšího náznaku nespáleného prachu atd.
Fiocchi v 9 Luger chodí naprosto spolehlivě s Acc. No.5, ale do 357 je už používat rozhodně nebudu.
Jina co se týče poplastovaných střel od Arese tak musím říct, že spokojenost (jak soustřel tak čistota hlavně)

Pokud budete mít někdo nějaké zajímavé poznatky s přebíjemím 357miček rád si počtu.

Díky Jirka

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#2 » stř 26. říj 2011, 20:10

Dávám cca 5,2gn(podle šarže) S011-1 pod olovo Ares 158gn. Je z toho taková .38+P :) akorát na plácání. Pro rychlosti bych musel do notesu. Zápalky Federal, prach vyhoří všechen. Do .357 netřeba magnumových zápalek. Záleží na typu prachu ale většinou zůstávají nespálené zbytky právě z malých navážek a nebo málo zaškrcených patron.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » stř 26. říj 2011, 20:31

No asi to bude konkrétně Fio. zápalkama..Fiocchi se proste pro 357 u mě neosvědčily. Schválně zkusím obyčejný CCI 500. Píšeš že sypeš S011 což je o hafo rychlejší prach než ona No.9 (D037.2) takže by asi nějaký rychlejší prach nedělal potíž.
Nějak mi vyhovuje kombinace CCI 550 s 11,6 gr No.9 což by podle QL mělo být cca 310m/s s energií 490J což je pocitově příjemný na střílení..

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#4 » stř 26. říj 2011, 20:58

Fiochi jsem dával taky, patroně to bylo fuk, jenom Fed jsou nejměkčí a mám ubráno na bicí pružině takže je dávám kvůli spolehlivému odpalu. Spíš zkus pořádně škrtit, to dělá hodně. S011 dávám do .45ACP tak jsem ji vyzkoušel i do .357 abych mohl zůstat u jednoho prachu a osvědčila se.



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#5 » čtv 27. říj 2011, 15:35

Pokud použiješ No9 tak je nezbytná Magnum zápalka,jinak ti prach nevyhoří.Při použití rychlejších prachů stačí obyčejná.Vyzkoušel jsem všechny Accurate,pod 158gr PB střelu-4gr No 2-perfektní terčovka.Asi 10 let používám Vectan A1,pod stejnou střelu 5,4gr a mě maximálně vyhovuje.
No9-11,2gr mám do Winchestrovky na 100m.

Uživatelský avatar
Kukri
Příspěvky: 68
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » čtv 27. říj 2011, 19:11

Pod 158gn olovo mazaný Aloxem sypu 6,7gn No.2, zápalka Fiocchi a jak ze šestipalce tak z Marlin karabiny to chodí a žádnej prach nezůstává, až dorazí dioptr a budu zkoušet 100m, tak možná trochu přisypu. Až sdělám No2, mám tam kilo BA9, tak to zkusím nalaborovat s ní :)



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#7 » čtv 27. říj 2011, 19:28

Malé pistolové zápalky Magnum jsou vhodné pro náboje jako je 357 Magnum, když se v nich používají pomalu hořící prachy a to zejména kulovité, jako je H110, W 296 (nebo také AA No.9). Mohou být také dobrou volbou pro nemagnumové náboje, pokud se tyto používají v extrémně chladných podmínkách.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#8 » čtv 27. říj 2011, 20:44

Na stránkách http://fiveshot.org/backissues/paco/357+Heavy.htm (odkud jsem si vypůjčil přiloženou tabulku) jsem se dočetl, že pro laboraci nábojů 357 Magnum, tentokrát převážně do nábojnic 38 Special (jednalo se tedy spíš o náboj 38-44, což byl předchůdce 357 Magnum), se v hojné míře používaly i malé puškové zápalky ! Uváděné výkony jsou velmi vysoké, tlak s těmito navážkami a plášťovanými střelami 158 grs se ale blíží 40 000 psi a s těžšími litými byl nejspíš ještě o hodně vyšší !
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » pát 28. říj 2011, 17:34

Super, to jsou přesně ty názory a zkušenosti co jsou potřeba a myslím nejen pro mne. Asi až dodělám No.9 začnu přebíjet No.2 nebo No.5.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#10 » pát 28. říj 2011, 22:17

Ony ty pomalé prachy, a ty kulovité obzvlášť, mají při malých navážkách větší rozptyl rychlostí a tím i horší přesnost, vyvíjejí totiž menší tlak a prach se řádně nerozhoří. Proto je při jejich použití vhodné sypat navážky blízko pod maximem a osazovat zápalkami magnum. Pro přebíjení terčových nábojů pak používat raději menší množství rychlejšího prachu.
V LA karabině používám dost často i SR zápalky, v tom případě ale poněkud snižuju navážku prachu. Například s 11,6 grs prachu Vectan SP-2 (který je známý značným rozptylem rychlostí), střelou LFN 158 grs a zápalkou S&B SR jsem dosáhl z 5 ran průměrné rychlosti 547 m/s a směrodatnou odchylku rychlostí 2,48.
Se střelou Ares 180 grs LFN, 15 grs prachu Vectan SP-3 a zápalkou S&B SR jsem dosáhl z 5 ran průměrné rychlosti 478 m/s a směrodatné odchylky 2,05.
S 13,7 grs prachu Lovex D037-2, střelou Limit FMJ, do kterých jsem si udělal škrticí drážky a zápalkami S&B SR jsem dosáhl z 5 ran průměrné rychlosti 510 m/s a směrodatné odchylky pouze 1,60.
Směrodatné odchylky menší než 2,5 jsem naměřil pouze u nábojů Horandy Leverevolution, MFS a PMC ve westernové laboraci, všechny ostatní tovární náboje které jsem měřil, tj. dvoje Magtechy, dvoje Speer, S&B staré i nové, dvoje Fiocchi, RWS Dynamit Nobel a troje Federaly měly směrodatné odchylky rychlostí větší než 2,9 až do 12,99.



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#11 » sob 29. říj 2011, 07:04

Vectan A 1 je rychlostí hoření nejvíce podobný Acc5.Používá ho málo lidí,ale kdo ho vyzkoušel tak u něho zůstal.Mě se osvedčil i u 45ACP.Chce to jen vyzkoušet.Mě ho doporučil pan Zendl st.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#12 » sob 29. říj 2011, 08:05

lubomír píše:Vectan A 1 je rychlostí hoření nejvíce podobný Acc5.Používá ho málo lidí,ale kdo ho vyzkoušel tak u něho zůstal.

Vectan A1 je destičkový prach, dávkování s objemovými prachovači by mělo být podle literatury méně přesné a to je vlastně důvod, proč jsem jej zatím nezkoušel. Čím jej dávkuješ a jaké přesnosti navážek dosahuješ ?



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#13 » sob 29. říj 2011, 09:22

Prachovačem Lee na Pro1000, s přesností dávek není problém a navíc u tento prach není na přesnost až tak citlivý.Na hradlech jsem neměřil.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » ned 30. říj 2011, 07:08

Jěště bych maličko odbočil k nábojnicím.
Do jaké míry - tedy jak moc kuli v .357 škrtit? Nějak se nemůžu rozhoupat, jak moc přitáhnout usazovací matrici na turretu.
Sice nemám hradla, ale i tak jsem si všimnul, že ze starších SaB nábojnic (které mají po obvodě zubatou drážku) jsou rány vždy pocitově o fous větší než z novodobých SaB či MFS, které již tuto nemají (došel jsem k tomu, že si je už nemíchám a přebijím vždy do jednoho typu).Jinak střely tam láduju ARES 158gr EPRX (poplastovaný komolý kužel). Dodám jen že střílím z Alfy steel 4" a obecně mi vyhovují trocha slabší laborace někde mezi 38Spl a 357M prostě do terče. Ale někdy je chuť si pořádně "prásknout" :twisted:
Jinak děkuju za vaše příspěvky takhle hezky shromážděné sem.Myslím že to pomůže i dalším.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#15 » ned 30. říj 2011, 16:35

Škrcení 357 Magnum je trošičku problematické, pokud je laboruješ blízko plného výkonu, jeho nábojnice už, hlavně ty měkčí, podléhají délkovým změnám, jinými slovy prodlužují se. Škrtíš-li pak stejně nastavenou matricí nebo i žehličkou různě dlouhé nábojnice, budou ty delší vždy zaškrceny jinak než ty kratší. Sám jsem nedávno koupil přípravek LEE, ale zkráceno mám asi jen 100 nábojnic, všechny ostatní mám už ozápalkované a tímto přípravkem jdou zkracovat pouze nábojnice bez zápalek. Zkušenosti s vlivem na přesnost tedy zatím nemám žádné.
Přidám ještě drobné doporučení, kdyby se někdo rozhodl koupit přípravek LEE, aby neudělal stejnou pitomost jako já: Tyčinku určující délku nábojnice pro 357 Mag. neměli, tak jsem si vzal pro 38 Spec. s tím, že její hloubku zašroubování do frézy vymezím podložkou, abych získal správnou délku pro nábojnice 357 Mag. a držák nábojnic, který tvoří soupravu s tyčinkou, je pro oba náboje stejný. Teoreticky by to sice šlo, ale prakticky je závit ve fréze utopený tak hluboko, že závit tyčinky zkrácený podložkou chytí sotva na jednu otočku závitu ve fréze, tak jsem si musel nechat udělat novou tyčinku. :idea:
Obecně 357 Magnum nebo spíš náboje škrcené do drážek střel by měly být silněji zaškrcený při použití lehkých střel, pomalého prachu nebo kombinace obou těchto prvků.
Doporučuje se po doteku matrice s nábojnicí přitáhnout matrici ještě o ¼ otáčky, je-li zaškrcení slabé, přitáhnout ještě o ⅛ otáčky.
Tyto tři náboje ukazují různé stupně zaškrcení. Zleva doprava- mírné zaškrcení, dobré pevné zaškrcení, a příliš silné zaškrcení. Náboj uprostřed bude správně zaškrcený pro většinu aplikací
Na barevném obrázku je správné zaškrcení střel 173 grs SWC, zajímavá je délka těchto nábojů s neobvykle dlouhými střelami. Zleva první je v nábojnici 38 Special, prostřední je v nábojnici 357 Magnum se zapuštěnou celou vodicí částí střely pro použití v revolverech a vpravo je zaškrcená do škrticí drážky pro použití v jednoranových puškách s delšími komorami.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host