přebíjené .45 ACP



sacket
Příspěvky: 10

Příspěvek#31 » úte 28. led 2014, 09:51

Měl bych takový dotaz. Je lepší na chování zbraně(hlavně zdvihu) lehčí střela nebo těžší?
Jedná se mi o terčovku a sem tam nějaké železo. Přebíjím 200gr střely a 2,9gr Vectan BA10.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#32 » úte 28. led 2014, 11:13

Velmi zjednodušeně, těžší střela = větší hybnost = větší zpětný ráz. Ale i jiný průběh takže při použití těžších střel je to spíš šťouchnutí než kopanec. Na terčovku si myslím že to může být asi jedno, nepotřebuješ rychle vrátit záměrnou. 2,8gn Ba10 sypu pod 230teflon a jsem pohodlně na faktoru, s 200gn střelou se to musí chovat jak malorážka.



sacket
Příspěvky: 10

Příspěvek#33 » stř 29. led 2014, 07:28

Díky za objasnění.

Uživatelský avatar
frantisek
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#34 » pát 12. zář 2014, 06:40

?roztahovat, jak moc

Našel jsem při úklidu načatou krabici 200gn střel ares, potažené červenou.
Nedaří se mi je zalisovat - nábojnice "strouhne" kousek plastu s olovem a matrice to zvnějšku zalisuje při krimpování. Z 10ks se tři nedaly odpálit. A vypadá to hodně ošklivě.

Máte prosím někdo s touhle střelou zkušenost?
Podotýkám, že .45 nemám a tyhle hotové někomu věnuju nebo napráskám do valu a dál se tou ráží zabývat nebudu, takže žádná drahá safistikovaná řešení ;)
Dořešit to chci jen proto, že jsem si vypral a ozápalkoval hilzny.

Děkuju, F.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#35 » pát 12. zář 2014, 08:48

Když děláš s olovem tak je potřeba rozhrdlit tak aby nábojnice neokrajovala střelu. Ale nerozumím tomu proč nešly odpálit, nešly do komory? Žehlička srovná i tu okrojenou střelu a střílet to jde normálně.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#36 » pát 12. zář 2014, 17:44

Ahoj, poplastovanýma Aresama jsem přebíjel cca 2 roky. Je třeba více rozhrdlovat což Ares i píše na svém webu a ideálně škrtit až žehličkou (ne usazovací matricí). Pak no problem, přebil jsem takto tisíce nábojů (cca 7-8tis).

Uživatelský avatar
frantisek
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#37 » pát 12. zář 2014, 19:20

Diky za info. Zehlicku na 45 nemam a na 200kusu ji kupovat nebudu. Takze strely a hilzny jdou do burzy a ja si budu dal hrat s puskovyma nabojema.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#38 » pát 12. zář 2014, 20:31

Mám za to, že se to tu už někde psalo, použití žehličky je možné obejít tak, že poslední matrici nastavíš pouze na usazení střely do správné hloubky - vyšroubuješ ji trochu výš aby neškrtila a nastavíš pouze usazovací trn. Po usazení střel zase vyšroubuješ výš usazovací trn aby už nehýbal střelou, matrici sešroubuješ níž a usazené střely zaškrtíš. Je to trochu zdlouhavé a není to plnohodnotná náhrada žehličky, hotový náboj to nepřežehlí, ale oddělí to usazování střely od škrcení, což je u olověných střel dost důležité.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů