Přebíjení 9mm luger



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#901 » ned 22. led 2017, 08:04

S tymto si poradi len zehlicka Lee Factory Crimping Die, ta naboj zrovna az na dno nabojnice. Zazil som sice moc vydute nabojnice z nedovretej komory, ale tie ani nepresli podavacom nabojnic z Lle Loadmaster, ktory mam nahodeny na dillone - zasekli sa v trubici

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#902 » pon 23. led 2017, 09:48

ta si s tím zaručeně neporadí, tohle je problém, který má odstranit 1. matrice a ne poslední
prostě příliš vydutá hilzna u dna z příliš volný komory (nebo z karabiny v 9x19)



xdman
Příspěvky: 65

Příspěvek#903 » pon 23. led 2017, 12:40

Asi je pravda, že by to měla odstranit kalibrační matrice, ale moje zkušenost je jiná. I když jsem měl kalibrační matrici na doraz, tak se občas stalo, že náboj do komory nešel. A navíc vznikal coca cola efekt. Žehlička je prostě jistota. Dříve jsem kontroloval náboje přes komoru, od té doby co používám žehličku, tak nemám problém. Přebito několik desítek tisíc a stříleno z x různých zbraní. Mám žehličku lehce zbroušenou, takže karbidový kroužek jde skoro k drážce nábojnice.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#904 » pon 23. led 2017, 13:05

xdman píše:......... Mám žehličku lehce zbroušenou, takže karbidový kroužek jde skoro k drážce nábojnice.

a teď tu O šípkové Růžence prosím

ono to skoro znamená, že skoro nic neměří náběh do carbidu ?
a skoro nic je taky rozměr tlouštky horní stěny drážky v shellholderu ?

ten rim, co ma na fotu mirekplachy je tak nizko, že ho žehlička LEE nesebere, poněvadž na něj ani nedošáhne



xdman
Příspěvky: 65

Příspěvek#905 » pon 23. led 2017, 13:23

Není třeba další. To je zkušenost. Změř si hloubku po dno nábojnice. Není až k drážce. Teď nemá zrovna žádnou po ruce, abych ji změřil. Navíc, jak jsem psal, mám matrici lehce zbroušenou, takže náběh na kroužku je jen nějaku desetinu. Vím, že to funguje a nemám zapotřebí to někomu dokazovat.



mirekplachy
Příspěvky: 21

Příspěvek#906 » pon 23. led 2017, 13:41

Zatím jsem si z této diskuze (jako její iniciátor) odnesl jenom jeden výsledek: "vystřelit a uvidí se". Změnu matric neuvažuji, přebíjet jsem začal minulý týden na úplně nových (a snad i kvalitních) matricích Redding 9mm Titanium Carbide Competition Pro Series. Formátovací matrici už níž nedám, je skoro nadoraz s rezervou protažení vlasu. Měřit hilzny (zda nejsou nafouklé dole) před jejich přebíjením nebudu.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#907 » pon 23. led 2017, 13:46

schov si jej, až potkáš nějakýho zdejšího "zkušenýho přebíječe", tak mu ten patron dej na přežehlení LEEčkovou žehličkou
mám zakrácený náběhy abych formátoval 15mm z délky hilzny (tak,že mi carbid kroužek zapadá do shellholderu) a stejně se občas takováhle mrcha vylíhne,
ono i dno se umí roztáhnout, když předtím někdo nešetřil na prachu :lol:
https://s29.postimg.org/mcb49pq1z/SDC10866.jpg



xdman
Příspěvky: 65

Příspěvek#908 » pon 23. led 2017, 15:45

zehlicka.jpg

Nejlepší bude, když si z toho udělá sám závěr. Někde už se řešilo, jestli žehlit nebo ne. Já jsem pro žehlení. Na obrázku je vidět, že žehlička jde až po náběh k zápichu. Tam už začíná karbidový kroužek a náběh má tak 0,3 mm. A tím, že dno končí přibližně u začátku náběhu, tak se dá říct, že se přežehlí komplet náboj až po dno nábojnice. Aby to už žehlička nevzala, tak to už by musel být pořádný zmrd a ne nábojnice. Toho bych si všiml určitě hned při kalibraci. Kalibrační matrice ti nezkalibruje dno tak jako žehlička.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mirekplachy
Příspěvky: 21

Příspěvek#909 » pon 23. led 2017, 15:55

Díky, vypadá to, že to máš vychytaný.



mirekplachy
Příspěvky: 21

Příspěvek#910 » pát 3. úno 2017, 17:58

Tak přátelé, pokud by to někoho zajímalo, tak jsem dokonvergoval po několika pokusech k finální laboraci. Cílem bylo udělat spolehlivý náboj do mojí CZ Shadow2 pro použití na IPSC Production (tj. s faktorem kolem 130). To odpovídá pro 124gn střely rychlosti kolem 324 m/s. Nábojnice třídím, tato várka byla čistě jenom klasické S&B (žádné NonToxy nebo nábojnice jiných značek). Používám Dillon XL650 a matrice Reeding. Snažím se o OAL=29,55mm. Co jsem udělal, že jsem si přeměřil každý náboj a roztřídil je podle skutečného OAL na dvě skupiny: 29,50-29,65mm a potom 29,35-29,49mm. Výsledek je poznat ve vyšší rychlosti o pár m/s na kratším náboji.
Střela AlsaPro 124gn, Prach BA9, Navážka 4,9gn, Škrcení „lehké“ - jen slabá rýha na delaborované střele, pro každodenní nošení by to asi dobré nebylo. V obou skupinách jsem vystřelil 10x s těmito výsledky:
OAL 29,50-29,65mm Lo=321,1 m/s Hi=332,4 m/s Avg 325,4 m/s StDev=3,6 m/s
OAL 29,35-29,49mm Lo=321,7 m/s Hi=338,4 m/s Avg 328,7 m/s StDev=4,7 m/s

Můj závěr je takový, že 4,9gn BA9 pod střely 124gn AlsaPro stačí i při OAL kolem 29,55mm. Někdo tam sype i 5,2gn, ale to je podle mě možná už zbytečné. Přebíjím proto, abych měl laboraci přesně podle mých potřeb, což se mě doufám podařilo docílit.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#911 » pát 3. úno 2017, 21:46

Jsem úplný přebíjecí zelenáč, chystám se na várku svých prvních nábojů. Poctivě jsem přelouskal celé téma, ale přiznám se, že jsem rozpolcený. Lis a komponenty už mám nakoupené, proto bych chtěl poprosit, jestli by mě někdo neporadil vhodnou laboraci pro začátek, která by mohla uspokojivě fungovat na obou uvedených pistolích. V podstatě mě jde o to, abych v začátku dosáhl alespoň podobných výsledků jako s dosavadními náboji SB 7,5 FMJ.
Použití - mířenka (25m)
Zbraně: Shadow 1 (114mm) + P-07 (95mm)
Nábojnice jednou vystřelené SB, zápalky: SB 4,4 SP
Prach: D026
Střely: LOS 123gn RN a na testování jsem si přibral ještě nějaké 123gn FP, HP.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#912 » sob 4. úno 2017, 05:49

S prachem D026 ti zřejmě nikdo neporadí, protože takový ještě Lovex "neuvařil". :)

Pokud máš na mysli D036, nic nezkazíš navážkou 5,8 - 5,9 ... se střelou 123 gr RN při OAL cca 29,2 bys měl být na PF kolem 130. Pak případně uber/přidej.

D036 samozřejmě není nejhorší prach, ale ne zrovna optimálně se s ním pracuje. Dost se svými jemnými zrny "lepí" na hilznu, prachovač.
Začátečníkovi se určitě lépe bude pracovat s hrubozrnným Ba 9, který cca stejně rychle hoří jako D036, případně o něco rychlejším Ba9 1/2.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#913 » sob 4. úno 2017, 07:46

Díky... překlep ... mělo být D032 , díky za upozornění

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#914 » sob 4. úno 2017, 11:08

S D032 nemám problém, fajn prach. Proti Ba9 méně špiní (celkem velký rozdíl), dávkuje se ho méně, proti Ba9 je ostrý jak pes. Pod 123 grs střelu dávám 4,1 grs prachu, přičemž OAL mám 28,3mm - ovšem jedná se o FP střelu, která je krátká. ŠKrcení na 1/2 otáčky. Střely používám právě ty LOS 123 grs FP, ty HP jsou prakticky totožné :)

Nevýhoda oproti Ba9 je dle mého jen jedna - do nábojnice se vejde dvojí dávka, což u Ba9 ne. A dvojnásobnou dávku D032 by kvér nerozchodil. Ovšem chce to pečlivost, pozornost, což je u přebíjení nutnost - a vše je ok.

Daleko zkušenější kolegové, jako je Petzold, mě určitě doplní - třeba i srovnáním D032 X Ba9. Já to ale po roce vidím takto, na Ba9 jsem začínal a přešel na D032. Špinění + velké dávkování, ještě při 5,1 grs po 124 grs Alsou mi občas pistole (K100) udělala komínek. Při 5,2 grs už nikdy, ovšem to je tabulkové maximum. Při 5,1 grs mi to s Ba9 lítalo průměrně 310 m/s - sakra málo.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#915 » sob 4. úno 2017, 11:16

JakubCh: s těmi 4,1gr D032 ti ty losky lítají kolik?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů