Přebíjení 9mm luger

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#391 » čtv 18. zář 2014, 18:49

Ahoj, určitě uděláš dobře, když na váhy počkáš. Přebíjení musí být zodpovědná práce!
No nevím jestli je loadmaster vhodný pro začátečníka, nemám sním teda osobní zkušennost, ale něco jsem přečetl a radši si koupil turreta :) Ale ho tu někdo z kluků bude mít a poradí ti.
Tak přeju hodně štěstí do začátků přebíjení ;)



Frank
Příspěvky: 11

Příspěvek#392 » čtv 18. zář 2014, 20:13

Dle typu prachu a váhy střely najdeš v manuálu váhu prachu a pomocí
tabulek LEE určíš vhodnou díru, ale je to jen orientační.
Ted je již pozdě žádat o rady o tomto lisu, to jsi měl učinit před koupí...
Je to dobrý lis, ale zápalkování je katastrofa -mnoho plastových dílů
a velký problém je zápalkování na horní úvrati.



glocker
Příspěvky: 5

Příspěvek#393 » čtv 18. zář 2014, 22:45

Mno čítal som že zvykne pri zlom zalisovávaní streliť zápalka. Myslíte žeto môže spôsobiť nejaké "zranenie" alebo výšľah zápalky nie je tak veľký aby sa niečo stalo?

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 338

Příspěvek#394 » pát 19. zář 2014, 09:46

glocker: u D032 je díra .37 = 3,6grs, .40 = 4,0grs, .43 = 4,3grs, .46 = 4,6grs
samozřejmě to sem tam převážím, ale ještě jsem se nesetkal ani u různých šarží, že by to bylo jinak... pořádný váhy je ale samozřejmě nutný mít...
za 40tis. přebití jsem se nesetkal s tím, že by zápalka (SB) blafla, vlastně jen jednou a to jsem to navodil sám, záměrně ;) , když jsem experimentoval :roll: ...

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#395 » pát 19. zář 2014, 10:26

potvrzuji data od uncle
37=3,67grs=297m/s; 40=3,94grs=302m/s; 43=4,32grs=319m/s
Rychlost měřena na hlavni 112mm (NC226)



glocker
Příspěvky: 5

Příspěvek#396 » pát 19. zář 2014, 11:27

Uncle a to máš loadmastera? Na ňom si prebil 40tis. nábojov??? Lebo z toho čo čítam kade tade na fórach tak mám pocit že aj 10 tis. ak na ňom prebijem bude veľa. Ak teda máš loadmastera robil si na ňom aj nejaké úpravy, vylepšenia aby ti tak dlho fungoval? Ako je to u teba so zápalkovaním robí ti to veľa zmetkov alebo ani nie?

Taktiež ma zaujíma prachovač. Stáva sa ti pri bežnej manipulácii že by ti nasypalo do nábojnice menej prachu resp žiadny? Predpokladám že dvojitú dávku prachu ti tam nedá pokiaľ správne pracuješ lebo to nie je technicky možné aby ti to urobilo..

Ďakujem za info



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#397 » pát 19. zář 2014, 12:00

Pokud ovládáš angličtinu, tak na youtube je video, jak mírně vylepšit loadmaster https://www.youtube.com/watch?v=zQIWUeTJJxI

Ten lis sice nemám, ale chci si nějaký pořídit. Tohle video vypadá celkem logicky - prostě po výrobci začistí bordel, který měl začistit sám.



Frank
Příspěvky: 11

Příspěvek#398 » pát 19. zář 2014, 12:09

glocker - odpovědi na tve otázky ti stejně nic neřeknou protože jak píšeš
sis pořídil nový stroj takže absolutně neznáš princip zápalkování. Já ho měl asi
tři roky a dost jsem se natrápil a to jsem kupoval každou chvíli nějaký ND,
zvláště do zápalkovače. nakonec jsem rezignoval protože ve 100 nabojů
bylo až 8 obrácených nebo bokem nalisovaných zápalek a zápalkoval jsem ručně. Největší radost byla když jsem ho prodal za pár - doslova pár - kaček.
A i kdyby ty zápalky byly správně nalisované je zde další problém - musel bys
nbc třídit a nastavovat hloubku zalisování pro každý druh ( výrobce ) nbc
a druh ( výrobce ) zápalky. Proto jsem dlouho, dlouho váhal s nákupem Dillon
1050.
Dvojitou dávku klidně nasypeš, zvláště když budeš řešit závadu, obzvláště
na zápalkování.
Ted to neřeš, přebíjej a sám uvidíš, co ti mohu poradit k té životnosti - mazej často píst.

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 338

Příspěvek#399 » pát 19. zář 2014, 20:50

glocker: 39tis., abych byl přesný, vše původní, nová jen pružinka zápalkovače... z pětistovky mám cca 10 - 15 zmetků (špatně nebo obráceně nalisovaný zápalky) a to ještě většinou vinou nábojnic, nábojnice netřídím, není to potřeba, nontoxy propíchnu v pohodě, má to jen trochu větší odpor...
dvojitou dávku jen tak lehce nenasypeš, ale samozřejmě to jde, stejně bys ale pak nenalisoval střelu... málo prachu taky nemůžeš dát, pokud máš dobře nastavenej řetízek a pákou jedeš nahoru i dolů nadoraz ;) ...
po třech, čtyřech tisících to rozeberu, odmastím, znovu namažu a jedu dál... je to strašně jednoduchá a účelná hračka, žádnej profi stroj, ale i tak může solidně sloužit...
ale jak píše kolega, začni přebíjet a pak vychytávej mouchy, pár jich bude, chce to si s tím pohrát a dobrý nervy :lol: ...



glocker
Příspěvky: 5

Příspěvek#400 » pon 29. zář 2014, 08:25

Tak som prebil cez víkend na loadmasteri svojich prvých 200ks lugrov. Z toho som mal jednu zle nalisovanú zápalku. Bola nalisovaná nakrivo, neviem ale čím to bolo spôsobené či lisom alebo nábojnicou a nejakým bordelom v zápalkovom lôžku. Nejakú väčšiu štatistiku budem ale môcť urobiť až po pár tisícoch zatiaľ sa to viac menej len učím.

Chcel by som Vás poprosiť o radu lebo niektoré strely sa mi zdajú zalisované ako keby nakrivo. Najskôr som si myslel že to spôsobuje málo roztiahnute hrdlo nábojnice (nebolo skoro vôbec roztiahnuté a strelu som naň viac menej len položil) ale občas sa mi to stane aj teraz keď hrdlo rozširujem dostatočne. Neviete prosím čím to môže byť? Dokonca na každej jednej nábojnici je poznať roztiahnutie od strely čo napr na fabrických nie je. Neviem či to je normálne alebo nie. Strely používam fabrické FMJ od alsy.

Inak som z týchto svojich nábojov cez víkend pár vystrieľal a všetko je OK.

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#401 » pon 6. říj 2014, 18:44

Tak jsem byl dneska testovat. Střela 124 gr. FMJ Limit, zápalky SelBel, prach Vectan Ba9. OAL jsem udělal 29mm.
Při navážce 4,5 gr. jsem z toho měl opakovačku.
při navážce 4,7 gr. to bylo o malinko lepší, ale pořád to nepřebilo tak 3 z 5ti.
navážka 5,0 gr. už ale byla o něčem jiném z 25ti nábojů 1 skříplá hylzna.
Měl bych zkusit ještě o jednu díru v autodisku výš přisypat, nebo trochu ještě zmenšit OAL?
(u toho OAL mám trošku obavu o zbytek spalovacího prostoru).
Jo a stříleno z G17ky.
Za rady díky Matt

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#402 » pon 6. říj 2014, 18:49

Heh, já sypu pod 125gr RN 3.9 - 4 grainy Ba9 a nemám problém :shock: Střílím z NC226



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#403 » úte 7. říj 2014, 00:12

Já sypu 4,9 a ž 5,4, BA 9, OAL 28,8 mm, pří nižší navážce jsem měl z toho také opakovačku, ale už jsem to tady psal !

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#404 » úte 7. říj 2014, 17:57

to bohuliby: jj vím, že si to psal. Zkusím ještě trošku navýšit dávku na těch 5,4 a uvidím. díky.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#405 » stř 8. říj 2014, 00:26

Já používám stále prach Vectan BA9, asi je to dražší, ale každý máme svoje zvyky, špinění je opravdu v mezích, proto zatím nebudu prach měnit.
Pouze můj názor, přebíjení zdar !

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů