Přebíjení 9mm luger



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#1 » pon 27. kvě 2013, 23:26

Ahoj všem, začínám s přebíjením 9mm Luger. Koupil jsem si Lee classic turret a chtěl jsem se zeptat na pár věcí. Střílím málo, ale pracuju na sobě a snad se i zlepšuju. Učím se pomalu ale na jistotu. Praní dělám mokrou cestou zatím, Investuju do těch důležitějších věcí. U mě se nebavme o návratnosti vůči kvantitě. Začal jsem přebíjet abych se naučil něco novýho. Hilzny mám různych výrobců, je v tom nějaký problém co se týče prebíjení protože jsem si stáhl laborační tabulky od Lovexu a tam píšou nábojnice SB a zápalka SB tak nevím ? Pak mě po vyprání na spodu u zátravky zůstane špína vadí to? A ještě jedna věc, když jsem to odzápalkoval tak jsem si všiml že byť jsou nabojnice od jednoho výrobce (MMS) tak maji tu zátravku jednou užší a někdy větší čím to? Diky za vysvětlení.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#2 » úte 28. kvě 2013, 08:22

Která z těch otázek se týká střel, že jsi to prsknul sem?

Různé nábojnice můžeš použít bez obav. Kdybys později šel po přesnosti, můžeš si je třídit minimálně podle výrobce a opotřebení. Různé objemy, tedy tlaky, síly stěn, tedy výtahové síly, atd.

Většina lidí pro přebíjení pistolových nábojů pere neodzápalkované nábojnice a lůžka neřeší. Nebo myslíš vevnitř? To bych taky neřešil.

Dokud ti zátravkou projde vypichovací jehla, je to v pohodě. Pozor jen na některé S&B NONTOX. Ty důvody jsou různé. Od toho, jak jim zrovna vyšla nábojnice až po konstrukci zápalky a to, jak zažehává směs.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#3 » úte 28. kvě 2013, 12:26

Odděleno.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#4 » úte 28. kvě 2013, 17:50

:D Také jsem přebíjel a v současnosti je to v útlumu, ale co se týče nábojnic MMS, tak konkrétně tyto jsem já osobně vyhazoval. A proč ? Protože byly tvrdší než SB, což mělo za následek menší tvárnost. Mě osobně se tedy nezdály, tak šly pryč. Jak to byla MMS, tak bez rozdílu do kýble.
Co se týče zátravek, tak musím plně souhlasit s nico ohladně NON TOXů. Jejich zápalky bývají ve dvojím provedení - užší (problémové) a normální (fpoho).
Taktéž bych tě chtěl upozornit na nábojnice SB s modrou zápalkou, běžně používanou AČR. Dřív jsem u nich často narazil taktéž na užší zátravku. Proto šly ihned do šrotu. Jak je tomu dnes - nevím, mám možnost sbírat na střelnici origo jednou vystřelené (tedy nikdy nepřebité) SB se zelenou zápalkou, takže ostatní nábojnice neřeším. Ale musím přiznat, že zpočátku jsem bral všechny. Sbíral jsem je na IPSC závodech.
Lůžka pro zápalky po jejich vypíchnutí já čistím buď rýsovací jehlou, nebo něčím podobným. Existuje na to sice "udělátko" přímo k tomu stvořené, ale já jej nevlastním a nijak mne to netrápí :D . Když vyčistíš nebo ne, nemělo by to mít žádný vliv, ale já si místo "růžovky" sednu ke krabici nábojnic a čistím si. Není to bezpodmínečně nutné, ale já si tak hraju :D



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#5 » stř 29. kvě 2013, 09:02

Doplnim, ze ty S&B, u kterych obvykle byva mala zatravka, jsou vetsinou znacene jako NONTOX, NX nebo P.S.



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#6 » úte 4. čer 2013, 01:30

No tak ty nábojnice mám mixnutý, zápalky mám SB, všechny sedí dobře tak uvidím. Na čištění nábojnic jsem si pořídil ultrazvukovou čističku, trocha soli a octu a hilzny jsou jak nový. Udělám cvičnou sérii a pak sem hodím fotky mých nábojů. Jediný s čím trochu laboruju je prachovačka. Laborační tabulky pro S020 ukazuji že tam mám dat pro FMJ 115 min 0,330g - 0,350g ale pořad nevím proč spekuluju nad těma tisícinama. Jsem totiž vůl koupil kapesní váhu na setiny :( je blbost řešit těch 10 tisicin gramu?



Alangorax
Příspěvky: 48

Příspěvek#7 » úte 4. čer 2013, 07:17

Ahoj,
taky jsem zelenáč, tak vím jak jsem se trápil za začátku s prachem. Používám diskový prachovač od Lee a někdy ten prach pěkně kolísá +- 0.1 gr. Poprvé jsem se toho bál, ale nakonec jsem si vyrobil několik testovacích nábojů, zajel je vyzkoušet a vybral jednu díru. Od té doby jenom cvakám a jen občas namátkově přeměřím. dokud jedu z jedné várky prachu tak se toho nebojím.



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#8 » úte 4. čer 2013, 09:38

No to ja mam taky prachovac od LEE a jak pises, tam ty diry na muj vkus dost kolisaji a tak s tim porad laboruju abych vychytal tu nejpresnejsi davku. Vyrobce pise ze ze zacatku by se melo prachovat o 10% min nez je doporucena navazka. No je to strasna matika :D ale jinak na tom nic neni tezkyho.



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#9 » úte 4. čer 2013, 09:40

No to ja mam taky prachovac od LEE a jak pises, tam ty diry na muj vkus dost kolisaji a tak s tim porad laboruju abych vychytal tu nejpresnejsi davku. Vyrobce pise ze ze zacatku by se melo prachovat o 10% min nez je doporucena navazka. No je to strasna matika :D ale jinak na tom nic neni tezkyho.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » úte 4. čer 2013, 12:39

Jen pro pořádek, jeden z vás mluví v grainech a druhý v gramech :) Prachovač Lee Pro mám taky. Ideálně používat sférické prachy a pak s přesností není sebemenší problém. Případné odchylky jsou (alespoň u mne) pak v setinách grainu (+- max 0,05 grainu) jinak 0,1 grainu = 0,006 gramů. Asi by jste se divili jak moc je vaše výroba i těmito odchylkami přesná oproti běžným továrním kusům :D. Jak je tu již psáno, namátkově kontrolovat v průběhu činnosti a vždy při načnutí nové flašky prachu.



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#11 » úte 4. čer 2013, 14:02

To McFly: ja mam Lee Classic Turret, udavam to v gramech protoze me to vic sedi. Ty grainy jsou na me moc velka matika i kdyz na te vaze se to da prepnout :D



Alangorax
Příspěvky: 48

Příspěvek#12 » úte 4. čer 2013, 14:20

To McFly: Taky už jsem se dočetl, že S020-2 není kamarád s diskama, ale nějak nevím jaký jiný prach zkusit. Až na to kolísání jsem s ním spokojen jak v 9L tak .357
Akorát končím poslední lahev, dáš mi nějaký tip co zkusit?



tempest
Příspěvky: 167

Příspěvek#13 » úte 4. čer 2013, 15:20

To je už sice jistě v jiném tématu, ale já jedu v D032. Náboje mi chodí hezky, ani nešpiní, jen zůstávají nespálené zbytky kuliček.. Myslím, že tenhle tip jsem zrovna získal od McFlye...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » úte 4. čer 2013, 16:51

Tak 9 Luger jedu už asi 4000ks s D032 a .357 Magnum s D036.
Jinak já si přivykl ve věcech okolo přebíjení na grainy (hodně díky procházení US stránek s přebíjením a taky že většina hmotností okolo přebíjení je v první řadě v grainech) takže to že někdo sype 0.35 gramu nebo dává střely 10 gramů mi mozek už vykresluje obtížně :D
K těm nespáleným kuličkám - přidej asi trochu prachu nebo zkrať OAL - pak spaluje dokonale.
Oba prachy maximální spokojenost :)



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#15 » pát 7. čer 2013, 22:09

Chlapi potrebuju trochu poradit, koupil jsem prachovacku od Lee a vubec nerozumim tem diskum, anglicky si to prelouskam, ale neorientuji se v tech tabulkach jsem tam nenasel ani ten muj prach:( dokonce jsem uznal ze prepocet v grainech je lepsi :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti