Přebíjení 9mm luger



Tomak
Příspěvky: 457

Příspěvek#1621 » sob 18. zář 2021, 11:58

Takže kolegovi veliké diky :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Jdu něco vytvořit, zítra to vystřílím a dám vědět, jak to šlape.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1622 » sob 18. zář 2021, 14:42

Stat sa nic nestane s puskovymi zapalkami, akurat byvaju tvrdsie a v niektorych kveroch nemusia odpalovat. Ono sa to bezne stava aj u pistolovych SB, trebars v Tanfogliu som to videl.
Ak to nie je na sutaz tak to nevadi.



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#1623 » sob 18. zář 2021, 16:05

Tak mi to nedalo a skusil som tie zapalky.Strelu Los 100gr vytlacilo so zapalkou SaB SP 21.4mm do hlavne,so zapalkou SaB SR 23.3mm.Puskovu odpalilo az na druhy krat, SaB su dost tvrde.Skusane v G43.Zil som v domneni,ze tie puskove su omnoho silnejsie :?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1624 » sob 18. zář 2021, 19:42

A ty bezne strielas naboje bez prachu? :?:



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#1625 » sob 18. zář 2021, 20:00

Preco :shock: ?Bezne strielam patrony s prachom...ale toto sa mi videl najjednoduhsi sposob ako zistit silu zapalky v domacich podmienkach.Zil som v domneni,ze ten rozdiel v tlaku bude vecsi.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1626 » ned 19. zář 2021, 14:38

Usudzovat z 2 mm dlzky kolko vtlacilo do hlavne silu zapalky je ehm, mimo. X faktorov.

A nie, puskove nebyvaju o moc silnejsie, to jedine magnum. Oni su puskove pre to, lebo su tvrdsie (preto ten odpal na 2x). Z hladiska vykonu nic nebrani napchat pistolovu zapalku do .223, ale u AR-15 to nemusi byt moc rozumne, obzvlast makke zapalky ako Muron.

Proste sa rata s tym, ze to bude pouzivane v samonabijackach kde hrozi samovolne odpalovanie narazom mierne vytrcajuceho udernika a sposobit tak full auto efekt.
Samotna zapalkova zloz nebyva o moc silnejsia nez u pistolovych, to az u magnum zapaliek.



Tomak
Příspěvky: 457

Příspěvek#1627 » ned 19. zář 2021, 16:37

Dnes test zápalek SR v 9mm Luger.
Když to odpaluje, funguje to dobře. Bohužel to neodpálilo v NFA cca 10% nábojů. V G43 bez úprav polovinu až na druhý pokus, pár kusů vůbec. Tudíž do NFA nepoužitelné a v G ani omylem.
Ke zkoušce zápalek SR v 9mm mě vedla teoretická možnost používat je jako alternativu k SP hlavně teď, kdy je trochu bída na SP a zásobu SR mám větší. Pokud nebude bicí mechanismus přizpůsoben tvrdším zápalkám, nedoporučuji používat.
Viz. Video výše.



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#1628 » ned 19. zář 2021, 19:22

Mna k tomu pokusu zas viedlo to,ze niekde sa tvrdi,ze pri pouziti SR zapaliek enomne narastu tlaky.Myslim si,ze pri nadupanych laboraciach to moze byt pravda.Pri tercovych laboraciach to asi ani nebude poznat.Okrem tych zlyhacov v bezkohutovych pistoliach so slabsimi pruzinami :mrgreen: .
Machead,2mm pri takych odporoch nieje az tak mimo.....navyse som pisal,ze to bol najjednoduhsi sposob zistenia sily zapalky doma.Mohol som to zistit aj vystrelenim kontrolnych nabojov a pomeranim rychlosti,pripadne zmeranim zvecsenia priemeru nbc.Ale to by som musel ist na strelnicu,brat hradla a to sa mi nechcelo.
S ostatkom mas pravdu.Ked som prebijal revolverove patrony,tak som sa divil,ze mi zapalky SPM tecu....kym som nezistil,ze tam musim davat SR zapalky.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#1629 » pon 20. zář 2021, 06:30

Tomak píše:......... Bohužel to neodpálilo v NFA cca 10% nábojů.....

no ale to že Ti puškový spoušťák v karabině neodpálí 10% nábojů s puškovými zápalkami asi ty puškový zápalky nemohou
zelenac píše:..........Mohol som to zistit aj vystrelenim kontrolnych nabojov a pomeranim rychlosti,....

s jedním prachem mi to úsťovou rychlost neovlivnilo s jiným narostla cca o 3%



Tomak
Příspěvky: 457

Příspěvek#1630 » pon 20. zář 2021, 08:46

Já teda nevím, jak silnej je spoušťák ve zbrani na pistolový náboje, ale pokud mi ty samý zápalky pušky v pohodě odpalujou, možná nebude tak silnej jako puškovej...Jinak si to neumím vysvětlit.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1631 » úte 21. zář 2021, 09:41

Kto trie nudzu moze zacat prebijat zapalky :D

https://www.youtube.com/watch?v=hBXBYK5rUhQ



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#1632 » úte 21. zář 2021, 18:55

Ohledně zápalek jsem začal zkoumal rozdíly nedávno, když jsem začal prebijel 460 s&w magnum. Ač je to náboj do revolveru, jsou v něm puskove zápalky. Ptal jsem se, jestli bych mohl použít pistolovy, kterých mám dost a bylo mi řečeno, že puskovy tam jsou z toho důvodu, že mají jednak tlustší plech, aby odolal vyšším tlakům a taky mají v sobě více slože, protože puskovy prach se hůře zapaluje, než pistolovy. 460-ka je plněná rychlým puskovym prachem a výkon se dá vyhnat až k cca 3800J, tak proto puskovy zápalky. A puskovy magnumy mají snad všeho víc, jsou prý ještě tvrdší s ještě větší složí. Použití pistolovych zápalek a puskovyho prachu může dělat problémy se zapálením prachu a nerovnomernym horenim, kdežto u puskove zápalky v pistolovem naboji se neděje nic hrozného. Pokud je bicí ústrojí dost silné na spolehlivý odpal, nemělo by hrozit nic vážného, tlaky vzrostou jen minimálně, podle mě by byl problém jen v případě, že je náboj dělaný na hraně maximálního výkonu a puskova zápalka by ho posunula už za tu hranu.



king
Příspěvky: 92
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1633 » stř 22. zář 2021, 16:48

V 9mm Luger pouzivam vyhradne SP, nicmene:
- povedlo se mi nabit asi 300 Lugru se SR a v mem ladenem Shadow 2 nechodily spolehlive ani s pritvrzenou bici pruzinou. Samozrejme jsem to zjistil na zavodech.
- zkousel jsem i SPM (od RWS a Federal) v 9mm Luger s nekolika prachy a nezjistil zadny podstatny rozdil v namerene v0 nebo Pmax ve srovnani s normani zapalkou SP (vse pri 21°C). To ale muze byt zavisle od prachu a teploty.

Jinak zapalky mizi uz i v Nemecku :cry:



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1634 » stř 22. zář 2021, 22:23

Dnes dorucene dlho objednane SRM zapalky, tie sa zohnat daju. Chcem to do pusky, takze pohoda.

Co sa tyka Magnum zapaliek, zavisi hodne od prachu. U pistoli malo badatelny rozdiel kedze navazky nie su velke. U pusky treba dat pozor, ak sa komprimuje prach - tam radsej pouzit obycajnu zapalku.

Co sa pistolovych tyka, vyzera to tak, ze bude dlhodobo sucho. Kto nenaskrblil a nema nic, nebude mat co strielat hodne dlhu dobu. Cena a dostupnost streliva je dlhodobo v prdeli, takze ani tu moc nesviti.



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#1635 » čtv 23. zář 2021, 11:21

Ještě pro porovnání tloušťky plechu zápalek.
S&B LP - Magtech LR - S&B SP
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti