Přebíjet nábojnice S&B nontox?

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#1 » pon 24. bře 2014, 13:52

často se tu píše, že je nepřebíjíte kvůli tomu, že mají malý průměr zátravky...

Je to pouze jediný důvod?

nemám problém si vyrobit menší průměr vypichovací jehly...

pokud je ale důvod jiný - třeba nábojnice z "jiné mosazi" a trhají se.... nevím...

Malý průměr zátravky mají i nábojnice S&B s označením "P.P."

Děkuji za odpověď... 8-)


(hledal jsem hledal... ale víc důvodů nenašel....)

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 24. bře 2014, 14:10

Někomu jehlu lámou a někomu ji při pohybu zpět vytrhávají, toť vše.

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#3 » pon 24. bře 2014, 14:38

ok... takže jen malý průměr zátravky.... jediný rozdíl od ostatních nábojnic...

díky :)

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » pon 24. bře 2014, 15:12

Buď upravit jehlu hlavně od LEE nebo nontoxy vyházet

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#5 » pon 24. bře 2014, 15:55

jistější je úprava jehly..... alespoň pak nemusíš všechny nábojnice kontrolovat....
Jednou omylem nevyhodíš jeden "NONTOX" a neupravená jehla jde do háje....

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pon 24. bře 2014, 16:01

No já to mám už v ruce a jakmile ucítím nezvyklý větší tlak tak přestanu tahat za páku a podívám se pořádně co je to za nábojnici a hned vyhodím.

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#7 » pon 24. bře 2014, 16:20

Jojo... tak tomu rozumím....

Já zatím ještě nepřebíjím, ale zjišťuji všechny informace kolem . . prostě teorii :) ...

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pon 24. bře 2014, 16:25

No já přebíjím teprve půl roku ale mám jedno operační lis od LEE tak za tu páku tahám dost často ale mě to nevadí ja tím relaxuji když mě rodina přetěžuje :lol: Jinak vystřelím max 300 za měsíc tak jedno operák stačí bohatě.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#9 » pon 24. bře 2014, 16:40

Mám Lee Turrent, jehlu jsem neupravoval, Nontoxy běžně přebíjím (netřídím) a poznám to jen podle toho, že jehla má na začátku při vypichování větší odpor - než si udělá větší díru v nábojnici. Čert :twisted: aby se v těch informacích z fóra vyznal že?

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » pon 24. bře 2014, 16:44

Kolik děr jsi už takhle zvětšil ? Já bych měl strach že rupne a náhradní doma zatím nemám :lol:

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#11 » pon 24. bře 2014, 16:52

Pokud je ta jehla kalená, tak bych jí zbrousil do tvaru "injekční jehly" a díru určitě krásně vyřízne...
Jestli mi rozumíte . ..

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#12 » pon 24. bře 2014, 17:02

No nepočítám to, ale tak 200 - 300 to asi bude. Moc často to není vím :oops: . Až budu mít chvíli, tak to nakreslím a nechám si u chlapů v dílně vytočit jehlu náhradní, až ta origo to moje zacházení nevydrží ..... Zatím to ale neřeším a jedu furt s jednou.
Jeden můj soukromý názor - zaplaťpánbu, že existujou takováto fóra a obecně internet, kde se může člověk dozvědět spoustu užitečných informací! Bohužel dost často to ale dopadá tak, že jedna skupina lidí opravdu něco dělá, tím pádem a nemá čas / energii / chuť dlouze diskutovat a ta druhá zase převážně jen diskutuje. Já prostě věci používám, nevedu o nich nekonečné diskuse. Když jsem se v diskusi ke střelivu z Limitum vyjádřil ve stylu, že moje NC226 je dělník a né modelka, takže to střelivo musí schroupnout, "osočili" se na mne, že by u mne ve firmě dělníka dělat nechtěli ;)

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#13 » pon 24. bře 2014, 17:09

to FRANCIS - kalená je určitě (někde na fóru je návod, jak jí vyrobit z uřízlého vrtáčku vsazeného do vysoustružené "matrice") a rozhodně bych na ní nesahal :x upravováním věcí které fungují tak jak jsou, se podle mne dá jen kazit

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#14 » pon 24. bře 2014, 17:12

jojo... ale pokud jde udělat z vrtáčku, tak bych ho naostřil... ale ne jako vrták, nebo ošťěp, ale zbrousil bych ho do klínu....

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#15 » pon 24. bře 2014, 17:17

nevím teda jak se lámou jehly, ale po prvním vytažení nontoxem jsem tam zalisoval zatepla vrtáček (průměr teď nevím, musel bych změřit), konec zabrousil dokulata a šlape to jak hodinky... když přijde nontox s menší zátravkou, tak pokud se nepropíchne, maximálně jehla vyjede kousek z matrice, nic víc...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů