Značení nábojnic za účelem lepší identifikace při sbírání na střelnici (abych bral jen vlastní)

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 89

Příspěvek#1 » čtv 17. zář 2015, 15:44

Ahoj, předem se omlouvám, jestli bude můj dotaz hloupý, ale zajímalo by mě, jestli si nějak značíte nábojnice na lepší identifikaci při sbírání vystřelených nábojnic na střelnici. Ptám se proto, protože skoro každý si nábojnice sbírá, tedy i já, ale tak nějak si sem tam nejsem jistý, jestli je ta konkrétní nábojnice zrovna má. Abych si nemusel připadat, že kradu :lol: .

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#2 » čtv 17. zář 2015, 15:48

Liehova fixka (zospodu) funguje spolahlivo. Nepouzivam koli zbieraniu ale ked testujem rozne laboracie (napr. vzdy po 10 ks roznych navazok).



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#3 » čtv 17. zář 2015, 18:46

Používám lihový fix, dokonce i barevně odlišuji velikost navážky, na případné testy.

Uživatelský avatar
smajlik
Příspěvky: 89

Příspěvek#4 » čtv 17. zář 2015, 19:12

Díky za odpovědi. Jestli jsem to tedy dobře pochopil, můžu si klidně zápalku označit například zeleným lihovým fixem a funkčnosti náboje ani pistoli nijak neuškodím, je tak?

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 238

Příspěvek#5 » čtv 17. zář 2015, 19:46

Je to tak. Taky si dělám podle laborací různé "obrázky" a neškodí to nijak. Jinak na střelnici většinou nikdo stejné náboje jako já nestřílí, tak tenhle problém neřeším. A když už náhodou vytáhnu pistoli v 9 L a sejdeme se tam dva, tak se podělíme. Na závodech vím, že padlo z opakovačky deset ran, vezmu tedy jen deset nábojnic - sbírají se sice hned po odstřílení, ale občas se nějaká zakutálí a zbyde na dalšího.



moony666
Příspěvky: 89

Příspěvek#6 » čtv 17. zář 2015, 21:37

hm, tak to já zametu ty svoje a ještě metrák toho, co vystřílely ty prasiska předemnou a nezametly a vše pak pomocí lopatky přemístím do 15 litrového kýblu. Občas si zabufetím, pokud zahlídnu nějakou zajímavou hilznu, protože synátor je sbírá.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#7 » pát 18. zář 2015, 18:40

Kolikrát "otočíte" jednu nábojnici přebíjením, než ji vyřadíte? 3x, 5x 10x ?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#8 » pát 18. zář 2015, 19:45

OT - toto je na nove vlakno, ale zaujimava otazka.

Zavisi od druhu naboja, pouzitej strely, zbrane (niektore nafukuju nabojnice), laboracie naboja (pomaly vs. rychly prach) - cize rozdielne tlaky, ako silno skrtis ... A aj od kvality nabojnice (rozni vyrobcovia). Ja konkretne so svojimi chabymi skusenostami za 3/4 roku prebijania uz mam .38cky co su otocene minimalne 10x. Zatial (mimo osuchaneho dna) ziadne opotrebovanie. Ale u revolverovych je prijemne to ze tam nejaky zlomok milimetra co sa tyka predlzenia nabojnice nehra rolu. Najradsej mam inak nabojnice od Fiocci a potom Magtech-u. Zo zapalkovania do SBcka mam vzdy nabeh na tenisovy laket - su tvrdsie, celkovo je treba pri operaciach vyvinut vacsiu silu.

.357cky mam prebite zatial maximalne 5x. Dostal som do daru starsie .357 SB, tie praskli po prvom prebiti (druhy vystrel). Na SW fore pisal jeden manik ze este stale toci svoje .357 z minuleho tisicrocia :D. Kdesi bol pokus kde po neviem ci po 50 alebo 100 prebitiach rezignovali.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů