Nábojnice Magtech 9mmL

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1 » čtv 27. říj 2016, 15:51

Včera jsem při sbírání nábojnic sesbíral i nějaké CBC 9mmL. Zjistil jsem to až doma, když jsem je prohlížel a třídil. Vzhledem k tomu, že na dané střelnici přede mnou pořádali zážitkovou střelbu pro cizince a prodávají tam Magtechy, domnívám se, že byly pouze jednou vystřelené. Nevím z čeho, ale na dně nábojnice byly pěkně otlačené stopy od závěru, místy tak, že to udělalo pěkná zrcátka.
To jsou nábojnice CBC v 9mm luger takový bláto? Nebo za to může daná zbraň - nábojnice byly trochu nafouklé, kolem dokola mají takový neotlačený kroužek, jakoby seděly při výstřelu v komoře jen tak na 80% délky. Máte někdo zkušenost s jejich přebíjením? Po víkendu sem můžu kdyžtak plácnout fotku.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#2 » čtv 27. říj 2016, 20:44

Budou asi mekke. Sam jich mam do ma nekolik stovek, vetsinou mnou vystrelenych a znovu prebitych. Razba CBC je uz po prvnim prebiti a vystreleni evidentne mene citelna a dno nabojnice spis vypada, jako by byla prebita aspon 20x. Pri lisovani zapalek jsou zapalkove luzka volnejsi. Jsou tak volne, ze si kolikrat nejsem jisty, jestli se mi podala zapalka a radeji zalisovani zapalky musim zkontrolovat.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#3 » čtv 27. říj 2016, 21:02

Přesně tak, písmena roznýtovaná a chvíli jsem uvažoval, kolikrát už byla přebíjená. Pak mi došlo, že je tam prodávají a kdo byl přede mnou takže budou nejspíš nové. Ok, pojedou do kyblíku mezi zmetky, přebíjet teprve začínám a poslední co chci, si zatáhnout zbytečný chyby nad kterými pak budu dumat. To těch pár halířů oželím. Dík za upozornění.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#4 » čtv 27. říj 2016, 21:30

Normalne je prebijej, nebo pokud se ti pri sbirani pripletou do tasky a nebudes je chtit prebijet, tak je dej do inzerce. Setkal jsem se uz s lidma, kteri vylozene magtech nabojnice vyhledavaji, kvuli pohodlnemu prebijeni pro jejich mekkost a poddajnost. Ja je taky normalne prebijim, ale radeji prebijim nabojnice S&B, kde jasne a zretelne poznam, jak se zalisuje zapalka.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#5 » čtv 27. říj 2016, 22:18

Já jich mám jen pár, jen co se připletlo mezi ty moje. Ale aspoň mají nějakou štábní kulturu, když se podívám do hilzny od továrních limitů, to je teprve něco! Nenašel jsem zatím jedinou, která má zátravku ve středu nábojnice, jako když je vyseklá šikmo a ještě k tomu excentricky. Hlavně, že jsem jich asi 200 vypral a teď se bojím, abych v nich nezlomil jehlu :roll:



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#6 » čtv 27. říj 2016, 22:34

Magtechu se bat nemusis. Prebiji se s nimi dobre. Ale jak uz jsem psal. Zalisovat zapalku jde velice snadno a mnohdy tak lehce, ze si nejsem jisty, jestli se podala zapalka. To oceni zejmena ti, co zapalkuji v rucni zapalkovacce.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » čtv 27. říj 2016, 22:59

Tak jich teď pár mám a přebíjí se fajn, hlavně je to poznat při lisování zápalek (mám ruční zápalkovač od Lee). Co je šrot nad šroty je MFS, co najdu prasklou hilznu, je z 90% MFS.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#8 » pát 28. říj 2016, 06:58

Ok, nebudu je tedy vyhazovat a šoupnu je do "železné zásoby". Vyzkouším je, až to trochu na vlašimskejch dostanu do ruky ;)



klikis
Příspěvky: 29

Příspěvek#9 » ned 30. říj 2016, 09:58

Taky jsem jich krabičku měl, v sobotu jsem je spotřeboval společně s dalšími dvěma krabičkami SB. Teď tady jednu studuju a porovnávám s SB, ale nějaké poškození, otlaky nebo nafouknutí tam nepozoruju. Závady při střelbě také nebyly. Ale dost to u hlavně při výstřelu blejskalo, to SB nedělaly.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » ned 30. říj 2016, 10:28

Jestli myslíš Magtech tovární náboje, tak t mají opravdu větší záblesk, jak SB. Jiný prach?

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#11 » čtv 10. lis 2016, 12:28

Tak obavy byly asi liché, některé hilzny CBC jsem přebil již podruhé a zápalky stále drží na svém místě :)



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#12 » čtv 10. lis 2016, 18:39

Asi jsem to spatne napsal. Ony i kdyz jdou strasne lehce zalisovat, tak v luzku drzi a nevypadaji. A pro tuto vlastnost je maji radi prebijeci, co zapalkuji v rucni zapalkovacce.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#13 » čtv 10. lis 2016, 19:20

V pohodě, já to myslel nadneseně. Vlašimský mi v turretu vždycky úplně zazvoní ale z různých měkkých to jde jen mírným tlakem. No, mírným, přes to rameno páky je tam taky tlak, takže nemám strach, že by vypadly.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů