Předvede někdo přebíjení začátečníkovi???

Uživatelský avatar
voky84
Příspěvky: 97

Příspěvek#1 » čtv 29. pro 2016, 18:24

Zdravím všechny zkušené přebíječe.
Přemýšlím o přebíjení pistolových nábojů konkrétně 9mm Luger, na internetu jsem si o tom našel kde co, ale nikdy jsem to neviděl naživo.
Proto se obracím tady na vás všechny kdyby se mezi vámi našel někdo kdo s přebíjením má více zkušeností a byl by ochotný mi to předvést v praxi byl bych opravdu vděčný. Zajímá mě úplně vše co se přebíjení týká, od odlévání olověných střel přes kalibraci matric až po konečné zkompletování náboje. Byl bych vděčný za předvedení kterékoliv z těchto částí nemusí to být nutně vše najednou. Ani na ráži myslím nezáleží.
Jsem z Kolína, ale do rozumné vzdálenosti bych bez problémů dojel.
Takže pokud se tady někdo z okolí najde napište mi do SZ nebo na mail: koste.58@seznam.cz.
Děkuji a přeji hezký Nový rok :-)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#2 » čtv 29. pro 2016, 18:42

Co tohle ? Není to sice zadarmo, ale jistá záruka že se nebudeš učit blbosti ....

http://www.strelnicevrazkov.cz/2016/09/ ... ladni.html

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#3 » čtv 29. pro 2016, 18:45

sorry za OT, ale zezacatku jsem se zdesil, o jake ze to prebijeni jde :)
no, v jistem smyslu bych se mohl pripojit k dotazu. dlouho jsem laboroval, nez jsem vubec zacal chapat ty vase OAL. akorat stejne mi prijde investice do neceho poradneho neadekvatni poctu vystrilenych naboju

Uživatelský avatar
voky84
Příspěvky: 97

Příspěvek#4 » čtv 29. pro 2016, 18:53

Na tu střelnici jsem už narazil, ale je to pro mě opravdu dost z ruky.
Ale díky za nápad :-)

Uživatelský avatar
voky84
Příspěvky: 97

Příspěvek#5 » čtv 29. pro 2016, 18:56

Serz:

Ještě nepřebíjím, ale proč se to nenaučit :-)
Zatím mě to zajímá spíše z technického hlediska, co se týká toho ekonomického to třeba přijde časem.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#6 » čtv 29. pro 2016, 20:06

Serz píše:sorry za OT, ale zezacatku jsem se zdesil, o jake ze to prebijeni jde :)


Čeho jsi se zděsil? Na přebíjení se taky chystám, ale nějak jsem v tvém příspěvku nepochopil jádro pudla, abych se vyvaroval případných kopanců.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#7 » čtv 29. pro 2016, 20:18

prebijeni zbrane

Uživatelský avatar
voky84
Příspěvky: 97

Příspěvek#8 » sob 31. pro 2016, 14:07

Takhle to vypadá, že v okolí nikdo nepřebíjí :-)



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#9 » pon 2. led 2017, 09:03

Ona spis na nejaky ten uvod staci videa na Youtube, ponevadz se nejedna o az tak slozitou cinnost (nemluvim o odlevani strel, s tim nemam zadnou zkusenost). Zvlaste, pokud napr. zacinas na jednooperacnim lisu. Pouziti matric byva popsano v k nim prilozenem letaku, funkce prachovace jak by smet, uziti mechanicke/digitalni vahy taky neni zadna veda. No, a supleru si i nepouceny clovek pri pokusu zmerit delku naboje taky (asi) nezarazi do zadku.

Dulezite je dat si pozor na presnost navazky (tzn. neprekrocit maximalni povolenou navazku) a spravne usazeni strely (tzn. delka naboje; pri pouziti Lee Loaderu si dat pozor i na to, aby clovek nabojnici peclive namlatil do kalibru a eliminoval tak nafouknuti nabojnice vystrelem).

Vychazim ze zkusenosti s prebijenim razi .38 Spec., .357 Magnum a .45 ACP. Puskove naboje jsou uz zase trochu o necem jinem...

Uživatelský avatar
voky84
Příspěvky: 97

Příspěvek#10 » pon 2. led 2017, 13:12

Ahoj, na YouTube jsem toho viděl docela dost, ale vidět to na živo a třeba si to ještě vyzkoušet a poslechnout si pár rad je myslím ještě lepší. Také už jsem předvedl třeba bezpečnou manipulaci se zbraní lidem kteří se teprve připravovali na ZP, samozřejmě že je to pak ještě naučil někdo jiný a určitě povolanější, ale každý z nich by dneska řekl, že jim to v začátcích bylo příjemné když to viděli naživo. A tak to mám já teď s přebíjením, nejsem prostě takový, že se do něčeho bezhlavě pustím, snažím se nasbírat co možná nejvíc informací a z co možná nejvíce zdrojů. Až budu přebíjet tak po čase můžu pustit nějaké zkušenosti zase dál :-)

Uživatelský avatar
zdenys73
Příspěvky: 73

Příspěvek#11 » pon 2. led 2017, 14:52

Já sbíral info cca rok a shlédl anglické komentáře na trubce hodiny (neumím engliš) . No a pak pomalu začal tak nějak sám , hradla nemám ..... Navážka je to z čeho jsem měl největší strach , proto jsem začal na min. a pomalu přidal něco málo , k maximu mám daleko .



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#12 » pon 2. led 2017, 18:08

Mel jsem to podobne, jako zdenys, jen to sbirani infa mi trvalo cca 14 dni. Prebijeci lis neni jaderny reaktor a kdyz aplikujes zakladni poucky, kterych tu na foru najdes plno + trochu toho selskeho rozumu, tak se neni ceho bat. Ja se treba hodne bal velikosti navazky, takze prvni mnou vyrobene naboje byly vykonem bliz .22 nez 9mmL, o ktery jsem se pokousel :D Takze smele do toho.. ;)

Sent from maj tojlet juzink foun



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#13 » pon 2. led 2017, 23:38

Vy na to jdete skutecne vedecky:-). Opatrnosti neni nikdy dost, ale nic se nema prehanet, ne?;-) Kouknu na jedno, dve videa, DODRZUJI NAVODY u lisu/matric/vah/..., DODRZUJI TABULKY, prubezne kontroluji navazku a posleze delku naboje, potazmo usazeni strely/zapalky (napr. vychazeje z vnejsi podoby tovarnich naboju). Alles gute, ne?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#14 » úte 3. led 2017, 00:55

no prehnane to zjednodusim, az do OT, ale nabojnice je jasna, do ni se da predepsane mnozstvi prachu a zacpu strelou. OAL no cca vyjde, kdyztak kombinackami ji povytahnu nebo kladivem doboucham, aby si nevymyslela.
jo jeste to... ta bouchava vec, roznetnice? ne... zapalnice? taky ne.... rozbuska? kua, jsem zase nekde jinde.... zapalka, jo taaaa to je, tak tu je dobry tam mit taky
a hotovo :)



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#15 » úte 3. led 2017, 08:37

Jejda, to je slozity, ja myslel, ze staci vsechno nasypat do kyble a protrepat ;-)
Ja o prebijeni taky trochu uvazoval ale pockal bych, jak se vyvine ta patalie s EU, nevim, jestli teda ve smernici zustaly ty body co by takove to legalni domaci prebijeni znemoznily. Nejak to zapadlo v zasadnejsich omezenich.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 14 hostů