.300 AAC Blackout

morho

Příspěvek#91 » čtv 24. čer 2021, 19:23

Kolik je podle vás rozumná cena za jednou vystřelenou SB nábojnici 300BLK?

tckkt

Příspěvek#92 » sob 18. pro 2021, 20:05

ja bych dal tak 4kc :)

Bulls.eye

Příspěvek#93 » stř 27. črc 2022, 08:50

zarozak píše:Na strelectvi to prichciplo uz v dobe, kdy jsem to resil ja. Lidi si to odlaborovali a stejne jako vsude jinde nechali pro sebe nebo to rovnou vzdali. V cesku nenajdete nikoho, kdo by vam dal hotovou laboracku.....

Publikoval jsem to už na střelectví, ale proč to nedát aji sem:
Odlitá střela NOE HTC 310-225 RN (TACO), 12 BHN, domácí powder coat, kalibrovaná .310" (lauf změřený na .308"), OAL 2.1" (53,4 mm), zápalka 4.4 SP, směs hilzen konvertovaných z 223, navážka 8.3 gr Lovex D037.2 (AA #9), rychlost 1110 FPS (rozptyly 10 FPS), tedy stále podzvuk a hoří to krásně čistě, rána poměrně tichá (na rozdíl od Lovexu D063, to jsou při stejných rychlostech rány jak z děla), hilzny čisté. Soustřel na 50m 2-3cm s puškou opřenou o stůl - je to ale spíš o mojí chybě na spoušti než o použitých komponentech, pač stejný soustřel mám i na 25m :lol:
Obdobně by myslím mohla fungovat i střela Lee TL309-230-5R. Akorát je dobrá šance, že bude z kokily padat pod kalibr (uváděných 309 je tak-tak, a navíc u Lee kokil se mi už několikrát stalo, že střely padaly menší, než je uváděný kalibr, nejlíp z každé dutiny trochu jinak), čili nejspíš bude třeba ji vylapovat (na to už jsem si u Lee kokil zvykl) a hlavně ji nedělají v šestikokile, ale jen v té mizerné dvojkokile, takže tu jsem zavrhl hned ze startu. Ale zas je to levné no.

Tahle laborace mi funguje bez problému v AR15 v samonabíjecím režimu s tlumičem i bez, hilzny padají cca 1.5 m vedle mě na úhlednou hromádku ;)
Stříleno z 12" hlavně s pistolovou délkou plyn. trubice, gas port 2.4mm, gas blok na plno otevřený, standardní karabinová pružina a C-buffer. Chodí to i s plochou pružinou od Strike Industries, která má větší přítlak, takže nějaká rezerva tam je. Hraniční navážka pro tuhle konfiguraci je 8.0 gr, tam už hilzny jen líně padají z výhozího okénka.

Zkusím ještě zvětšit gas port na 2,5mm a snížit navážku o nějakou tu desetinku.

Machead

Příspěvek#94 » pát 29. črc 2022, 13:28

Ahoj,
ma tu niekto Dillon Trim matricu na .300 Blk a pouziva to s RT-1500?

Ak tak prosim odpovedat do PM.

Vdaka

zarozak

Příspěvek#95 » ned 7. srp 2022, 21:43

Bulls.eye: Navážku už nesnižuj, budeš mít kwer plný nespáleného písku už po 50ti ranách a po 100 se zastaví

Zpět na