Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#91 » úte 8. led 2019, 08:06

zarozak píše:Dále pak se mi při přebíjení pistoláků dost sype z prachovače D032,uniká to někde ve spodní části kuželu bubnu a prachovač má celkově divný chod,někdy jede chvíli hladce,ale pak se tam začnou drtit zrnka a chod dost ztěžkne a pocitově to dost skřípe,posléze se to zase zlepší.Šroubkem to je téměř nemožné seřídit.Když jej jen trochu utáhnu prachovač festovně drhne,ale zrnek se sype méně,když jej povolím aby to šlo lehce jako na videjkách z youtube,tak to zase trousí jako prase.


Pomůže zalapovat kužely do sebe viz: https://www.lee-loader.com/viewtopic.php?f=21&t=972 a kup práškový grafit (mají jej v Hornbachu) a obě plochy co se třou jím "namaž", celkově pak půjde lehčeji a bez dření i při větším utažení. Mám dva "drumové" prachovače Lee a oba šlapou i s D032 bez sypání bokem.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#92 » úte 8. led 2019, 17:08

Díky za odkaz,mrknu na to,je to přímo k problému. Zatím jsem zkusil tu stírací gumku vypodložit papírkem a při dalším prachování to zkusím,jestli bude sypat kolem,zalapuju to
Jinak ten S053 nemá žádný problém s cyklováním ani rychlost závěru není nijak pomalá,je to tak akorát.Zkoušeno z krátkého i dlouhého laufu.Svinivost žádná ani z krátkého,pouze u krátkého je to docela plamenomet "8.
Co se týče výbavy,tak používám skutečně "studentské" přebíjení.Cena kompletní výbavy nepřesáhla ani 5tis. vč. 2sad matric a 2 mám zadara,nejlevnější jednooperák zapůjčený neomezeně.
Samozřejmě,že je to oser,ale když se do toho opřu,jsem schopen na tom namlátit 800 pistoláků za den,vč. přípravy,praní,sušení a to mi bohatě stačí na nějakou dobu.Za celou dobu,to už jsem na tom namlátil cca 6000ks se mi nepodařilo zničit ani jednu nábojnici,vyrobit ani jeden vizuální zmetek a neměl jsem nikdy žádný selhač ani problém v chodu zbraně. Kdbyste vy ostřílení viděli moji výbavu,tak by jste asi blili,já su ale vcelku nenáročný :mrgreen: .
Pojmul jsem to skutečně tak,aby to rapidně šetřilo náklady a vrátilo se co nejdřív a jde to i tak.
Hradla by byla fajn,ale zatím mi stačilo se orientovat dle vzhledu nábojnic,výsledku na terči,projevu zbraně,její zasviněnosti a zdravého rozumu.Pokud vidím,že v terči je to OK,zbraň výrazně nekope/nemlátí,nábojnice není přefouklá a tvar zápalky je v normě,kwer není výrazněji zašpiněný,neřeším jestli to u lugra lítá 290 nebo 340m/s,ale chápu to. Je to jako s rybařením,někdo si potrpí na pořádnou výbavu za X tisíc a pohodlně loví a někdo naloví to samé na klubko silonu v ruce...



jajirka
Příspěvky: 14

Příspěvek#93 » stř 9. led 2019, 01:35

Neni to jako s rybařenim, prut ti neutrhne kus ruky. Bez hradel nemáš ani približný tušení jakej náboj si vyrobil, obzvlášť když používáš rychlej prach tak sou potřeba, protože tlak překročíš jen chvilkově a nemusí to bejt tolik vidět na nábojnicích. Nehledě na to, že ti hradla pomůžou odhalit nekozistentní prachování a jiné závady.

Odesláno z mého GT-I9301I pomocí Tapatalk



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#94 » pát 11. led 2019, 10:10

To se ty šarže prachu od sebe tak liší,že to trhá pazoury i když se pohybuješ výhradně v tabulkových hodnotách spíše v dolní polovině?
Hrozí reálné nebezpečí i u tabulkových hodnot?Samozřejmě při zachování váhy střely,OAL,správné zápalky,neporušené nábojnice a headspace v tolerancích?Stalo se to už někomu?
Chybám v navážce se snažím vyvarovat,že orientačně převažuji každou 10 dávku u puškových a každou 20 u pistoláků,zatím tedy musím uznat,že v nejhorších případech jednotlivé dávky lítaly od sebe max 0,1grs při vyšších,např. přes 20grs prachu.U velmi nízkých a nízkých navážek je každá dávka jako druhá.Každé naprachované plátíčko vizuálně kontroluji s baterkou na stav naprachování.Podle mě je riziko chyby přebíječe na jednooperačním lisu,při dodržení všech pravidel,kdy každý jednotlivý náboj projde rukama několikkrát,naprosto minimální.
Uznávám,že mnohem větší riziko hrozí na automatu,kde se člověk musí téměř výhradně spoléhat jen na perfektní nastavení lisu a jeho mechaniku.Kdy při nějakém problému na některé komponentě jde udělat hromada zmetků,aniž by si toho všiml...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#95 » pát 11. led 2019, 10:22

To není o hmotnosti navážky.. Ale o tom, že tabulkové ůdaje se mi u některých šarží rozcházely s chronama skoro o 20% A já se kupříkladu potřebuju u střeliva dostat na faktor, takže nevyrábím bezpečné čajíčky. Za mě chrony mají být součástí výbavy přebíječe stejně jako váhy. Ať už vlastní nebo pujčené pro otestování...



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#96 » pát 11. led 2019, 10:40

Tak tak, hradla su zaklad. Aspon moznost si ich zapozicat. Prebijat sa da kludne na jedooperaku, naboje puskove vyslovene na presnost iba na nom (alebo riadnom turrete napr. Redding T7).

Ale bez hradiel a vah to proste nejde. Vahy to je uplny zaklad a overenie na hradlach detto.
Ostatne ako pise McFly, naboje ktore maju byt na faktor a zaroven aj spolahlive za roznych obdobi ani inak robit nejdu.

Rychlost prebijania je uz otazka pomeru kolko toho vystrielas a ako dlho ta pri tom bavi sediet. Osobne robit 800 ks cely den, to by som bral prasky na nervy :)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#97 » stř 16. led 2019, 16:19

Nevíte někdo,proč nejsou nikde dostupné zápalky SR?Nějaký výpadek ve výrobě?Jde zápalka SR u .223 nahradit jinou zápalkou,např. SPM? S ohledem na plovoucí zápalník...

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#98 » stř 16. led 2019, 17:29

Prý nestíhá výroba (bez záruky). Jinak SR nenahrazuj pistolovými, ani SPM, mají měkčí plech a puškový úderník to doslova provalí a rozdrtí kovadlinku. Ten bordel pak fouká do mechanismu zbraně. Už jsem viděl doslova zatemovaný zápalník v otvoru, právě z tohoto důvodu.

Jsou k dostání SR od CCI (vyšší cena, ale zároveň lepší vyhoření prachu a cca až o 100 f/s vyšší rychlost oproti zápalkám SB), pak ještě Fiocchi.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#99 » stř 16. led 2019, 19:18

No, s tou vyssi rychlosti mam uplne jinou zkusenost. Delal jsem schvalne porovnavaci test, kdy jsem 100 naboju udelal se zapalkami S&B SR a 100 naboju se zapalkami CCI BR-4. Mereno pomoci Labradaru. Vysledek byl, ze naboje se zapalkami CCI BR-4 byly jen o 3 m/s rychlejsi.
Takze jsem zvolil S&B.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#100 » stř 16. led 2019, 20:03

Ony ty zápalky někde budou, ale budou ležet v maloobchodě. Zkoušel jsem je u nás objednat v obchodě a nešlo to. Našel jsem je přes známýho ve městě vedle. Koupil jsem poslední 2000. Zkoušej se poptávat po obchodech. Jinak to asi nepůjde. Doufejme, že jen zatím...

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#101 » stř 16. led 2019, 21:49

tomas fuk: prisámvačku , mám to potvrzené několikrát v průběhu pár let

Letos např., samonabíječka AR 15, 16", nitridovaná hlaveň, průměrné rychlosti z 10 ran
D 073.4, 24 gr, střela Frontier 55 gr , SB SR ................ 2824 f/s, CCI 400... 2928 f/s
D 073.4, 23,8 gr, střela Remington FMJ 62 gr, SB SR .........2798 f/s, CCI 400 ...2870 f/s

Může být i rozdílem mezi 400 a BR-4, jestli ony BR-4 nejsou "stavěné" spíš na konzistenci kvůli stejnoměrnosti zážehu, než na sílu plamene.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#102 » stř 16. led 2019, 21:58

Petzold: Nerikam, ze to neni mozne. Jen jsem popsal svuj test, kdyz jsem se rozhodoval, jestli nakoupit CCI, nebo S&B.
Ten rozdil byl tak maly, ze jsem sel do S&B. A v papiru taky nebyl zadna rozdil.
Ty CCI 400 jsem netestoval. Jeste chci zkusit S&B SRM. Obcas se daji sehnat. Udajne jsou jeste lepsi, nez klasicke S&B SR. Budou zrejme silnejsi, kdyz jsou magnumove. Zatim, co jsem se docetl, tak si je kazdy chvalil.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#103 » ned 20. led 2019, 14:43




Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#104 » sob 26. led 2019, 20:31

Zial primarne co sa da u nas zohnat za dobru cenu pri vacsom nakupe su len zapalky S&B. Preco zial? Ano, nie su zle, zapaluju dobre. Lenze rovnako ako u pistolovych mam s nimi 2 zasadne problemy napr. voci Fiocchi (pistolove): S&B su dost tvrde a nemaju zaoblene hrany, tudiz aj do dobre oswagovanej nabojnice maju niekedy problem vojst, resp. sa zdeformuju.

Vynechajme teraz CCI ai. ide o co najnizsiu cenu na IPSC kropicky a nejaku tu taktiku. Pri cca min. 3000-5000 ks rocne sa jedna o kazdy usetreny halier.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#105 » úte 29. led 2019, 18:21

Co se týče toho prachu S053,tak se mi to podařilo tak nějak odladit ke spokojenosti a "relativně dobré přesnosti"
Pro ty,kteří nevěří tomu,že jde "studenstským" způsobem za pár šupů postavit solidní náboj na kropení,tak přidávám moji asociální konfiguraci :D

Lis C-čkový laciný Lee Reloader press,matrice trojdílné lee .223,zápalkovací matrice lee,váha kapesní POCKET TOUCH SCALE KIT 1500,prachovač lee perfect powder measure
Nábojnice peru v laciné ultrazvučce za 800,-.Dělám to vždycky tak,že si připravuji postupně všechny nábojnice vč. ozápalkování dopředně a pak si vždycky večer před střelnicí naláduju 100-300ks na jednu akci dle času atd.Je s tím sraní,ale dá se to přežít
Laborace 55grs PPU,20grs S053 2017,OAL 57mm,SB SR,nábojnice posbíraná všehochuť,hradla zatím nemám tak nemohu posloužit :?
Velké + je,že tato laborace téměř absolutně nesviní,zbraň je dokonale čistá,skoro jako by se z ní vůbec nestřílelo
Tady je pro představu i nějaký lepší nástřel 5ran,saiga .223 16",POSP 8x42A,100m ze zmuchlané bundy.Ty ostatní skupiny nebyly rapidně horší,jen to lítalo za strany na stranu a hore dole,než se toho POSPa podařilo nastřelit zhruba na střed,tyto zásahy jsou poslední navíc už ze zahřátého laufu.Na kalacha to není špatný si myslím,kdoví jak by to šlo z AR,asi líp
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů