Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška

sided
moderátor

Příspěvek#196 » stř 15. kvě 2019, 09:48

ren píše:......., to je fakt ÓBROVSKÁ věda. ........

Není to žádná věda. Jen je potřeba pochopit jak to funguje, trochu zručnosti, a hlavně trpělivost. Udělat náboje lepší než fabrika je jednoduchý, jde hlavně o konzistenci která se při hromadné výrobě prostě nedá dodržet. Tím se snadno dostaneš na nějaký základ, říkejme mu 80% výkonu sestavy náboj/zbraň.
Zajímavý je když chceš překonat těch zbývajících 20% protože to tě bude stát desetinásobek práce, úsilí a zkušeností :D

Je výhodou když začneš přebíjet nějakou ráži která se dělá snadno jak technicky tak co se týká výsledků . Třeba .308Win, 8x57, 6,5x55..... tam se slušné výsledky dostaví rychleji a víc to baví.

zarozak

Příspěvek#197 » stř 15. kvě 2019, 19:15

sided píše:Normálně v ruce, malý otáčky a šup šup. Je to fofr.

Jj,fofr je to libový,dá se to asi nejrychleji ze všech možných způsobů.Můj problé/neproblém tkví v tom,že moje stojanovka má nejnižší otáčky 580 ot/min :roll:
Tajně doufám,že se celý týden neprcám s přípravou,abych pak zjistil,že už po prvním přebití budu mít kwer plný primerů :lol:

Georg

Příspěvek#198 » čtv 16. kvě 2019, 17:44

Aris píše:....Střela vyjde na 2,5 kč, prach 2 kč, zápalka 0,60 kč , dohromady 5,1 kč.

dík, tak nějak jsem si to představoval ;)

Machead

Příspěvek#199 » čtv 16. kvě 2019, 19:03

da sa ist dole este o par desiatok halierov ked sa zoberu strely a prach vo velkom v zlave. Frontiery idu z Nemecka za cca 8 eurocentov teda 2,1 Kc.
Takyto naboj na 200 m uplne v pohode, presnejsi nez vacsina lacnych kropiciek na trhu a za tu cenu sa to fakt oplati prebijat.

Zpět na