Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#256 » sob 2. kvě 2020, 12:24

tedy škrtit nemusím chápu li správně ?

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#257 » sob 2. kvě 2020, 12:29

tomoking píše:tedy škrtit nemusím chápu li správně ?
a místo jednooperáku by asi šel ... RCBS TURRET PRESS ... nechce se mi furt sroubovat matrice tam a zpět ;)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#258 » sob 2. kvě 2020, 12:51

Hornady a myslím i LEE Cast mají rychloupínací bajonety, je to na jedno cvaknutí. Když už turret tak Redding T7.

Škrcení pro ARku.... sypačky škrtím protože mám na lisu stejně volnou pozici, nemusím řešit jesti je to potřeba a nebo ne. Lovecké pro stejnou flintu neškrtím a ničemu to nevadí. Chce to vyzkoušet.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#259 » sob 2. kvě 2020, 18:33

Já si vyrábím náboje na tomto:
https://cs.strobl.cz/223-remington-lee-pacesetter-dies/
Komoru mám řekl bych úplně akorát,protože vystřelenou nábojnici znovu nabiju a bez problémů zamknu bez dotláčení FW assistem,čili se nijak nenafukuje a přitom solidně odlepuje od komory po výstřelu. Vystřelená nábojnice mi vejde suvně i do kalibru nábojnic....

A nikdy jsem s těmito matricemi neřešil jediný problém ;)

Lee určitě používá u současných lisů tzv. bushingy pro rychloupínání již nastavených matric,výměna matrice otázkou 2 vtřeřin,nic nemusíš po prvotním nastavení již štelovat.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#260 » sob 2. kvě 2020, 18:35

Mě už nesměj puškový LEEčka do baráku. Co kus to originál.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#261 » sob 2. kvě 2020, 18:41

Já mám na Lee matrice štěstí..Jak 223 tak 308 plně vyhovující :)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#262 » sob 2. kvě 2020, 20:05

sided píše:Pro začátek, jestli s přebíjením puškových začínáš..... nedělej to na XL750 ale na jednooperáku. Jinak Ti z toho šlehne.


Preco by mu z toho malo slahnut? Predvcerom som za hodinu a pol prebil na XL 650 900 ks .223.

Samostatna hlava na formatovanie, k tomu Swage It ak su nove nabojnice.
Prebijam komplet na XL 650. S podavacom striel.

Skor by mi z toho slahlo na jednooperaku. Presnost 1.5 MOA.


tomoking: dobre je mat 2 hlavy. Jednu iba na formatovanie nabojnic, to urobis v prvom kroku. Treba NEVYHNUTNE mazat, inak zaseknes nabojnicu v matrici a budes mat vela zabavy ju odtial vybrat. Mazanie odporucam si urobit mix lanolinu a izopropyl alkoholu v pomere 1:12. Streknut par krat do plastoveho sacku, nasypat zo 500 nabojnic, naformatovat.

Druha hlava - moja konfiguracia s podavacom striel:
1. Pozicia Lyman M die na rozhrdlenie (kvoli podavacu striel, inak netreba).
2. Pozicia - prachovanie (netreba samostatny prachovac, len prehodis na druhu hlavu a vymenis soupatko za puskove s nastavenou navazkou)
3. Pozicia - podavac striel (neries ak nemas)
4. Pozicia - usadzovacka Redding
5. Pozicia - skrticka Lee. To je individualne, mozes, nemusis skrtit.

Ale aby neslo prebijat puskove na Dillone? No tak. Ludia to robia roky rokuce, od 550 po 1050 vratane. Tie masiny si na to vyslovene stavane.

Nemam pocit, zeby to neslo. Toto je vysledok roboty za pol dna (od 15:00 do 21:00)
Obrázek

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#263 » sob 2. kvě 2020, 20:30

Machead .... udělám to tak jak píšeš, na 3ku dám místo podavače kontrolu prachu pro klid duše .
Ten Swager kit na Xl750 je jiný než na xl650 /kupoval jsi to někde venku asi / ... pak dotaz ....zkracuješ ? Co sražení krčku vnitřní a vnější ?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#264 » sob 2. kvě 2020, 21:07

Momentalne neskracujem. Resp. skratil som prvy krat pomocou CTS Trimmer do vrtacky. Ale je to unavne, na druhu stranu, Dillon RT 1500 je drahy. Ale uz mam vo vyrobe riesenie, ktore pojde priamo na Dillon a ak sa osvedci, bude to lepsie ako RT1500 a tak 4x lacnejsie ;)

Krcok zrazat netreba, ak je dobra skracovacka a pripadne mas Lyman M matricu.

Swage It som kupoval cez eBay. Netreba sa toho bat, tvrdenie ze to znici lis je blbost.

Osobne co sa tyka kontroly prachu - na pistol pozeram priamo do nabojnice. Na puskove nabojnice mam v diere pre montaz kontroly prachu (medzi 3 a 4 poziciou) nahodeny endoskop cez na 3d tlaciarni vytlaceny adapter. A na tyci podavaca striel namontovany iPad, na ktorom vidim prach.

[attachment]http://zbranekvalitne.cz/forum/download/file.php?mode=view&id=15555[/attachment]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#265 » ned 3. kvě 2020, 08:14

Diky ,za uzitecne rady. Ten endoskop je dobra vychytavka :-) ...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#266 » ned 3. kvě 2020, 08:15

Machead píše:Preco by mu z toho malo slahnut? Predvcerom som za hodinu a pol prebil na XL 650 900 ks .223.


Taky přebíjím .223 na objem. Sice ne na Dillonu ale na LNL. Ale jdu na něj už s hotovou vymyšlenou patronou. Radit někomu kdo nepřebil jedinou puškovou at začne na 750 je prostě blbost. A to jsem nepřítel zbytečné práce a "pár" tisíc puškových patron už jsem namastil.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#267 » ned 3. kvě 2020, 09:48

a ještě se zeptám ..... nějaka zkušenost s touto střelou ....http://shop.limit.cz/detail/strely-223- ... 30kc-ks-1/

Počítám , že to jsou minimální náklady na vlastní náboj s vlastní recyklovanou hilznou
tedy střela 2,3 / kus az ..... xx
prach ...... 2,5 / ks
zápalka 0,75 /ks



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#268 » ned 3. kvě 2020, 15:28

Bacha, tie LOS strely mozu byt ocelovy plast s pomedenim, to ti odpise hlaven velmi rychlo. Nie som si tym isty, ale uz to tu niekde padlo.

Osobne pouzivam strely Frontier a Hornady.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#269 » ned 3. kvě 2020, 15:33

sided píše:
Machead píše:Preco by mu z toho malo slahnut? Predvcerom som za hodinu a pol prebil na XL 650 900 ks .223.


Taky přebíjím .223 na objem. Sice ne na Dillonu ale na LNL. Ale jdu na něj už s hotovou vymyšlenou patronou. Radit někomu kdo nepřebil jedinou puškovou at začne na 750 je prostě blbost. A to jsem nepřítel zbytečné práce a "pár" tisíc puškových patron už jsem namastil.


Co to je “hotova vymyslena patrona”? Ked si overim navazky pri urcitej OAL tak je jedno ci to mam na jednooperaku ci progresivnom lise.

Ked som zacal prebijat puskove tiez som neprebil jedinu puskovu. Len 9 mm. Na Dillone. Puskove som urobil takisto na Dillone. Ano, na 2 kroky, tzn najprv formatovanie a odkrimpovanie, az potom samotne prebitie, ale ani raz som nepouzil jednooperak.

Ved v tom preboha nie je zasadny rozdiel, az na to, ze puskove je rozumne robit v dvoch krokoch zvlast. Urobim si po 5 kusov z kazdej rebrikovej navazky tak ako u pistolovych, overim nastrel, ak je dobry, meriam na hradlach. Pri nastrele sledujem stopy na zapalkach ci nie su velke tlaky. Tak ako na pistolovych.

V com to je ine? Ako vravim, puskove som zacal robit na dillone a robim ich tsk doteraz. Tvrdit ze to je hlupost, no neviem, nejak nechapem dovod preco.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#270 » ned 3. kvě 2020, 16:16

Jasně, máš pravdu...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů