Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#331 » pát 26. čer 2020, 10:35

No, do urcitej miery to sice je pravda ale ruku do ohna by som v pripade niektorych jedincov za to nedal.

Kazdopadne sa nadmernym zrazanim ramien podstatne znizuje zivotnost nabojnice. A kto si neodsleduje zmenu farby na konci nabojnice tak ma o zabavu postarane. Ono sa v principe nic nestane, zbrane s tym rataju, len potom pracne z komory dostavat telo nabojnice bez dna ktore odtrhne vytahovac nie je zrovna zabavne :D



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#332 » pát 26. čer 2020, 13:34

Vtip je ale v tom,ze ty ramena se nemusi srazet nadmerne,jak uz je nabojnice natvarovana na komoru,uz se to jen udrzuje v cajku.Proste uplne nejjednodussi vec,co clovek muze pro to udelat je poridit si automaticky ke kazde puskove razi i patricny kalibr nabojnic a je to jasne dane,neni co zkurvit a serizeni matrice je mnohem rychlejsi a jednodussi po kontrole nabojnice kalibrem.....nevejde pritahnu,je utopena povolim. A nemusim pak resit kraviny na strelnici a nicit flintu.poku je nabojnice v normach max-min kalibru a presto nevleze do komory,je sakra neco spatne s flintou



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#333 » pát 26. čer 2020, 14:26

Pánové, byl by se někdo ochoten podělit o informaci o rychlosti, na kterou hnát PPU 75grs HPBT do 18,5" 1:7? Něco jsem již zkoušel, ale pořád je to na úrovni toho co dělám s 55grs GGG. A to se mi nelíbí. Noslery 69grs HPBT mám tři rány kolem 0,5 MOA, 5 ran v cca 0,7 MOA. Hornady 68grs HBPT jen o trochu horší. Ale ty PPU pořád nemůžu chytnout. Díky za tip.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#334 » pát 26. čer 2020, 19:19

No to by zaujimalo aj mna, kupil som 2k tychto striel. Poliaci maju dobre vysledky s D073.5, jeden anglan postoval vysledky na 600 m s Vihtavuori N140 a pisal mi ze tych 22,5 gr bolo akurat, 23 gr max.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#335 » sob 27. čer 2020, 08:39

No a zrovna v D073.5 já jedu a zkoušel jsem od nějakých 21,3 do tuším 23,2 a prostě ne.

BTW, tam kde navážka pod Noslerem 69 ještě "chrastí", tak pod Hornady 68 už je to "hluchý". Ale hubu mi to nerozbilo.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#336 » sob 27. čer 2020, 08:56

Hornady 68 je hodně dlouhá střela,zkoušel jsem tam cpát od 22 do 23,5gr ale D073.4 a nechodilo nic z toho. Zbývá mi ještě pořád nějakých 60ks,rád bych to nějak rozumně zúžitkoval a nevím vůbec co a kolik toho pod to narvat. Kvůli hrsti střel nebudu kupovat nový prach a z toho,co je doma asi už nic neuvařím. Jedině jít ještě pod 22gr a zkusit z toho udělat jen terčovou "plivku" bez ohledu na výkon



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#337 » stř 22. črc 2020, 12:42

Čistě náhodu nedopátral se někdo k BC u střeliva MEN 62gr Ball (takové ty se stříbrnou špičkou a prý neprůbojné)? Skopčáci to u sebe na stránkách neuvádějí :D Hlavně, že na stránkách tvrdí, že to má zápalku Boxer, ale to co se dostalo ke mě je asi nepřebraná objednávka země třetího světa a má to Berdan :D



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#338 » stř 22. črc 2020, 13:50

Berdan to už mělo cca před 3 lety kdy se to tady začlo rojit,proto jsem je už taky přestal chtít i přesto,že se nelepily na magnet. Jsou mnohem lepší,levnější volby po kterých zůstane v ruce alespoň kvalitní boxerová hylzna. S přesností to taky nebylo žádné terno,co si pamatuju. Nicméně na vlastní bulvy jsem viděl i ty se zápalkou boxer ale určitě měly odlišné dnové značení,to vím a taky se nevyskytovaly v žádné várce,kterou jsem koupil já,to bohužel taky vím



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#339 » stř 22. črc 2020, 14:00

JJ kámoš jich pár měl, měli zeleně zalakovanou zápalku. Moje Berdany mají lak červený a přesnost taky nic moc, ale na "gongy" stačí, jen se snažím vyšťárat ideální vzdálenost na nastřelení :D a kalkulátory chtějí i BC :D



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#340 » stř 22. črc 2020, 14:37




Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#341 » stř 22. črc 2020, 14:56

JJ ale spíš do MPBR
http://www.shooterscalculator.com/point-blank-range.php

EDIT: Hradla mám.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#342 » čtv 23. črc 2020, 06:11

MENy se lepi na magnet, ale musis mit silny. Neodym a podobne



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#343 » ned 13. zář 2020, 23:30

Konečně jsem se dostal k vlastnímu měření bo došly hradla a tak jsem měřil,až jsem z toho málem zčernal,ještě teď když zavřu oči,vidím svítící hodnoty :lol:

Sestava náboje: Nábojnice SB 5,56x45 vojenská jednou vystřelená,jeden rok výroby,rozváženo do dvou váhových kategorií dle nejbližší váhy k dané kategorii,zkráceno,odhraněno vč. záp. lůžka,vyčištěno ultrazvukem, střela GGG 55grs nerozvážená,prach D073.4 23,8grs každá navážka navážena zvlášť,zápalka SB SR, OAL 57mm, neškrceno

Flinta AR lauf 16"

Naměřeno toto(m/s):

863,0
873,4
873,4
873,4
873.4
863,0
873,4
863,0
884,1
873,4

průměr 871,35 m/s

Otázka zní,proč se tam střídají napřeskáčku pořád ty samé hodnoty a nejsou i jiné? Může to být nerozváženýma střelama nebo že v dané váhové kategorii se vyskytuje ještě několik váhových rozdílů v řádech desetin grainu? A pak je výsledek ovlivněn tím,který náboj zrovna přijde napřeskáčku do komory?

Nebo je tento rychlostní rozdíl normální a nemá cenu se s tím srát? Výsledek na rozptylu je cca 1 MOA na 100m jako doposud.

Stačí mít hradla cca 2,5m před laufem nebo musí být nutně dál?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#344 » pon 14. zář 2020, 19:12

Ja jsem rozvazovani nabojnic zavrhnul uz pri opakovacce. Driv jsem to delal, ale sam jsem zjistil, ze je to uplne zbytecne a jen placebo. Ted jedu smesku nabojnic jednoho vyrobce a jsem na rozptylu 0,4 moa, tak jako, kdyz jsem ty nabojnice tridil. Nikdy nevis, kde ten vahovy rozdil nekolik desetin grainu je. Jednou je na stene krcku, jednou na stene tela nabojnice, jednou na sile dna nabojnice, jednou na sile/velikosti drazky pro vytahovac. U samonabijecky bych ten Tvuj rozptyl rychlosti vubec neresil. Pokud se s timle rozptylem drzis cca 1 moa, tak to proste je maximalni limit te hlavne.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#345 » pon 14. zář 2020, 22:29

Jasně, to máš recht ,že člověk neví, kde to na té nábojnici přesně je nebo chybí, ale alespoň to cosi pomůže, pokud jsou tam rozdíly velké, čili lze i předpokládat,že objemy budou dost rozdílné. Já jsem začal s tím rozvažováním v začátcích u opravdu různorodé směsky nábojnic jak do roků tak i do výrobců a tam mě to pomohlo snad asi úplně nejvíc, což je pochopitelné, protože tam ty váhy lítaly strašně.

Teď zrovna jedu nové nábojnice, které jsem si poctivě přebral na jednoho výrobce a jeden rok.......ale i tak jsou tam váhové rozdíly, byť ne tak strašné jako u totální směsky. Protože teď už mám náboj odladěný na flintu a hledám nyní už jen limit flinty ve vztahu k tomuto náboji a samozřejmě se snažím dodržet co nejvíc precizi přebíjení, tak jsem ty nábojnice rozvážil alespoň do dvou kategorií(jinak se tam vyskytují střídavě asi 4 různé váhy s max rozdílem mezi nejlehčí a nejtěžší tak cca 0,4 gramu, možná víc

Dneska jsem zase naládoval další várku na střelnici a rozvažoval jsem i střely, tam byly taky 4 váhy a to v rozmezí 54,6grs až 54,9grs, tak jsem to rozvážil taky do dvou kategorií, ať je to od sebe max 0,1grs.
Chci prostě ještě eliminovat to, aby se sešly některé variace nábojů na svých limitních hodnotách max-min, pak jsou už ty rozdíly velké a věřím, že to dokáže leccos ovlivnit na výsledku........možná i proto se u měření vyskytovaly ty opakující se kolísavé hodnoty

Takže těch cca 10m/s bývá normální a není třeba to řešit??

Měřil jsem ještě i jinou puškovou ráži postavenou z naprosto shitových komponent a s naprosto nekonzistentní střelou Ares a tam mi lítaly hodnoty jen o cca 2-3m/s, byť to rychlostně bylo posazeno mnohem níže než .223, což je zvláštní

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů