Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška



Karpec
Příspěvky: 4

Příspěvek#646 » stř 20. bře 2024, 09:51

Tomak píše:1. obávám se, že na to můžeš přijít pouze pokusem.
2. ne.

Karpec píše:
1. Kde může být ta nejnižší hranice prachu že to laufem neprojde a přebije (střela by se sekla za plyn. kanálkem)


Tohle je trochu zvláštní úvaha...tohle prostě nechceme, aby se stalo a odpověď ničemu nepomůže. Jak jsem psal výše v bodě 1.


Pokusy dělat rozhodně nebudu, na to se mám rád :) .

Jak píše kolega výše, že u D073.4 je to snad 21grainu kdy to přebije. To je pro mě snad dostačující odpověď - puška nepřebije = problém , puška přebije = je to ok.



vava
Příspěvky: 59

Příspěvek#647 » pon 1. dub 2024, 15:13

Zdravím,
1) jaké nábojnice považujete za nejlepší po přebíjení na přesnější střelbu z AR15? GGG, PMC, PPU, S&B, S&B 5,56x45?
2) žíháte je?
To "přesnější" myslím do 1 MOA ....



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#648 » pon 1. dub 2024, 18:01

Nejlépe se mi dělá se vším, co není krimpovane, tedy GGG. To je děs. SB jsou zihane jako GGG, ale jen před prodejem znova čištěny , že prý civilní trh si žádá nabojnice vyleštěné... U přesně střelby jsem nikdy nepoznal dopad nabojnice. Vždy větší roli hrála střela a použití prachu.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#649 » pon 1. dub 2024, 20:48

JJ, mám to stejně. Na relativně přesnou střelbu mám v .223 kliku a chvilku mě trvalo, než jsem našel submoa kombinaci střely a navážky. Nábojnice pak nemá na přesnost prakticky žádný vliv - jde jen o to, aby se dobře přebíjela, takže vlastně to, co přede mnou už napsal izerS18.

Pozn.: Nábojnice nežíhám, jen si je třídím do skupin kolikrát která byla +- přebitá - a to hlavně kvůli zakracování, protože při prvním přebití nábojnici nejprve zakrátím na minimální povolenou délku a vím, kolik mi vydrží +- přebití, než se krček moc natáhne.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#650 » stř 3. dub 2024, 07:37

Zrovna nedavno jsem zkousel tri modely se stejnou strelou, stejnou navazkou. S&B .223+S&B zapalka, S&B .223 + CCI, GGG + CCI. Od kazdeho 2x po 5 ranach a vyslo mi z toho ze o neco lip mosaz S&B .223 nez GGG a co se zapalek tyce tak S&B vs CCI je to jedno jak druhy. S&B 5,56x45 pouzivam na kropeni. U .223 neziham. To radsi sahnu po "nove" hilzne.



vava
Příspěvky: 59

Příspěvek#651 » stř 3. dub 2024, 07:44

Díky!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti