Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#151 » pon 29. dub 2019, 18:49

Zarozak: neber to jakkoliv zle, ale máš entry level pušku která se prodává v USA jak housky (pod 500USD).Snažíš se lowcost komponentama vyrobit náboj submoa jenže v testech je běžný soustřel Tvé pušky s 55g střelami někde od 1.6 do 2.8 moa. Až s 77g terčovými federaly se motá těsně nad 1 moa.. Co se přestat honit za nesmysly vzít fakta tak jak jsou a užít si střelbu?



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#152 » úte 30. dub 2019, 08:50

Entry level to samozrejme jo,ale pozor,presnost vsude a to vsude(mimo me),vyzdvihuji jako hlavni devizu sportu od smitaka a opravdu mnoho uzivatelu v usa,kde se prodavaji jak housky pise,ze je presnejsi nez mnohem drazsi modely,ktere maji taktez,jak sport I s 5r 1/8,tak sport II. Proto jsem sel do nej misto cinana a proto to moc nechapu,kdyz se zazrak nekona. Az domydlim ty ggg,tak zkusim ty frontiery a jak ani pak,tak to necham na 50m blbnuti a budu hledat dal,spis ale v klikach,protoze lezerni mirenka z pytle me bavi nejvic,neb to ve stoje neudrzim:-)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#153 » úte 30. dub 2019, 14:41

Problem je, ze od vojenskeho streliva (a to GGG je, nech si majitel Bestpatron pise co chce) ocakavas presnost match grade streliva. Objednaj si Hornady 68 gr. BHTP a ano, budes mat skvele mierenkarske strelivo aj obranne strelivo. Len to nebude za 6 Kc. A tiez od danej hlavne v danej puske ani od tohto streliva necakaj 1/4 MOA grupy, na to rovno zabudni. 1 MOA? Ano.

Ako som povedal, s vojenskym strelivom je podla manualu u AR-15 presnost 4 MOA plne v norme. To je na 100 m cca 12 cm.

Proste mat 10 cm grupy je u danej pusky s danym strelivom uplne v norme. Miesto filozofovania treba strielat a trenovat a to nie spoza stola ale dynamiku, skratka behat, premierovat a merat si cas.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#154 » úte 30. dub 2019, 18:53

Jak pisou Machead a Mcfly. Pokud budes pouzivat komponenty, co pouzivas, tak zapomen na kloudne vysledky pod 1 moa.
Kup si 200 kusu kvalitnich strel a vyzkousej.
Sierra MK 69 gr HPBT
Sierra MK 77 gr HPBT
Nosler CC 69 gr HPBT
Nosler CC 77 gr HPBT
Lapua Scenar 69 gr HPBT
Lapua Scenar 77 gr HPBT
Hornady 68 gr BTHP
Hornady 75 gr BTHP



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#155 » stř 1. kvě 2019, 09:07

Těch 75 a 77 si myslím,že už v té 1/9 bude buďto na hraně nebo to nedá. Vážně si pohrávám s myšlenkou plácnout se přes kapsu,koupit krabičku SB match a vyzkoušet to. Pokud by to bylo kolem-spíš pod MOA,tak jako jo.
Kurnik,študoval jsem to fakt dlouho předtím,než jsem AR koupil,ale tydle fakta,že to není s běžným střelivem až tak přesná puška,ale v podstatě se to na terči rovná lepšímu kalachu nebo kose,vyplouvají až teď. Fakt jsem měl naivní představy,z toho,co jsem se na forech dočetl ,že s tím jdou dělat trojlístky apod. ,musím si poklepat na čelo :P
Příště už jednoznačně klika a ještě ušetřím, neb to tolik nesežere

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#156 » stř 1. kvě 2019, 15:02

No pokud čekáš že budeš krmit opakovačku tim sypacim lowcost střelivem co píšeš a budeš stabilně pod 1 moa tak opět budes zklamaný :)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#157 » stř 1. kvě 2019, 15:51

Pozri, ono to nie je problem tak v samotnej platforme AR-15 ale v tom, ze tieto lacne farmarske pusky predavane v alternative Lidlu (Wallmart) su proste co su – pusky na obranu domacnosti. Z toho aj vyplyva, ze tie hlavne nie su nic moc. Casty vyvrt 1:7 co by nebol problem, problem je v tom, ze samotne kovanie tychto hlavni za studena je znacne skratene (cim dlhsie a vacsie tlaky, tym lepsia hlaven – i ked na vrtanu zakazkovu hlaven to nema).

Z toho pochopitelne vyplyva, ze samotny vyvrt stabilizujuci strelu je dost plytky. Opravte ma ak sa mylim, ale fakt je ze tieto hlavne su doslova „sekane“ jak na pase.

Netreba tak vela, trebars sice vojenska puska a lepsi standard ako Daniel Defense, ktory si robi hlavne (a vlastne vsetko) sam a z 1:7 karabiny ide nastrielat 1 MOA s cimkolvek (po vyladeni navazok).

Proste chytim do ruky svoj DD vs Sig M400 (co je na urovni S&W MP-15) a ten rozdiel s tym istym strelivom je zasadny. Oboje 16" a 1:7 hlaven.

Fakt nie je hlaven ako hlaven a to plati aj u rychleho stupania 1:7. Samotna AR-15 je velmi presna, len to chce to spravne strelivo a spravnu hlaven. Od pusky za 500 USD nemozes cakat zazraky ale presne to, co si napisal – uroven kalacha. Trafeny chlap je trafeny chlap. V IPSC ti tych 4 MOA urobi rozdiel medzi Alfa a miss.

Je to na domacu obranu kde proste na 25 m max nebudes riesit zasah o 5 cm dolava ci doprava na 100 m. Preto sa ta cena 500 USD niekde MUSI prejavit. A kde sa usetri najviac? Na hlavni, lebo upper a lower je srdecne jedno od koho je, ked je to z hlinika. Tie nestrielaju.

Daj ten Frontier, kvoli dlhej vodiacej casti to pekne stabilizuje aj v tak lacnych hlavniach. Len to chce strelu pridrziavat kedze nie je boat tail alebo na progresivnom lise pouzit Lyman M Die (co v pripade rychlo skratenych nabojnic a Dillon/Hornady LNL je povinny standard).

To budes mat strelivo na take domace zuvanie na strelnici a trening ktore cenovo a presnostou bude uplne inde ako nejaky Barnaul ci Prvi. Na nieco seriozne je tu Mastercard a tazke dlhe strely ako Hornady 68 – 75 gr BTHP alebo Sierra 69 – 77 BTHP. Cenovo budes stale pod urovnou najlacnejsich fabrickych kropiciek ktore stoja za…

Koniec koncov, aj ten Frontier je viac nez dobra strela na SHTF. Schytat z toho to nechces, to mi ver, energia 1700 J urobi svoje, lacne pomedene strelivo na tom nic nemeni…



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#158 » stř 1. kvě 2019, 17:13

Ano,to co píšeš dává smysl.Ta omáčka kolem laufu-upper,lower,bcg atd. bude u všech až na možná materiály asi stejné,pokud tam některý výrobce nenasere úplně brutální vůle,což si nemyslím.Náboj bude furt pevně zamklý v komoře a lauf+omáčka bude furt in-line,takže toto by přesnost snad nijak ovlivňovat nemělo. To hlavní gró bude v samotném laufu nebo u těch levnějších low costů v tom,jak se to sejde při jeho výrobě a proto i některý low cost může,alespoň zpočátku,než se projeví slabší matroš nastřílet i líp než flinta za 60tis. Toto se ale projevuje naprosto u všeho i u kalacha,kosy nebo bůhví čeho,je to prostě o čirém štěstí. Mě to ale za ten rozdíl 40tis,aby to střílelo o cosi líp,za samotný lauf,možná nějaký rail atd. prostě nestojí a věřím,že v tom nejsem sám. Jak jsem psal,zkusím to střelivo,co jste mi doporučili,tedy nad 62grs a pak se uvidí co s tím dál....Už pouhé vědomí,že to umí střílet i pod MOA,když se tomu dá nažrat trochu lepšího matroše by mě asi uklidnilo :D
Nevím,jestli to jde vůbec tak posoudit,ale při pohledu do vejvrtu od ústí se mi ten,co je u mojí AR nelíbí tak,jako u saigy,která má naběháno nepoměrně víc,možná je to dáno tím,že ještě nemá tak dobře zaběhané otřepy v drážkách,které tam vidím nebo co já vím.Je to nitrid,tak to asi ještě potrvá :lol:

A ještě ten lyman M die slouží k tomu aby to rozhrdlilo krček jako u pistoláků,bo nejsou střely boat tail? Jde to i bez toho?? Přidržuju střely i tak,protože to dělám na jednooperáku.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#159 » stř 1. kvě 2019, 18:52

Ide to aj bez M Die, len ja som uz rozmaznany rychlostou spracovania a prebijania na automate s podavacom striel a nabojnic, tak preto :)
M Die ma vyhodu okrem rozhrdlenia pre flat base strely v tom, ze ak pouzijes rychlu skracovacku ako World Finest Trimmer, CTS Trimmer alebo HMR World Cheapest Trimmer, budes ju potrebovat. Po tychto trimmeroch ostava nevyhladene vnutro krcka nabojnice a M Die to mierne rozhrdli tak, ze nedojde k ohoblovaniu strely ostrymi okrajmi.

Na jednooperaku to moc asi neries, ale s takymi Frontiermi to nie je blby napad. Ono v mojom pripade to je nutnost, kedze strela (akakolvek) z podavaca hned spadne do nabojnice a v takto rozhrdlenej nabojnici drzi. Ak by som robil naboje na extra presnost, pouzijem tiez jednooperak a nabojnicu riadne ocistenu od otrepov. Inak sa tomu da pomoct aj dalsim opratim nasucho, co vylesti aj to vnutro. Neriesim, proste namokro operiem, namazem lanolinom, naformatujem, oswagujem v jednom kroku, skratim na rychlotrimmeri a po vymene toolheadu prebijam.

Tych 600 nabojov/minutu ide velmi rychlo, asi takto:
https://www.youtube.com/watch?v=nlsjFQXlNIc

V reale to ide rychlejsie, tipek to pre demo robi pomalsie :)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#160 » čtv 2. kvě 2019, 11:15

Já na krácení používám lee de luxe trim a akuvrtačku,ten trimmer tomu zároveň i srazí otřepy,resp. udělá to i dovnitř takový desetinový náběh i z venku.To bych tedy v jednooperáku s ručním sraním možná nepotřeboval,ne?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#161 » čtv 2. kvě 2019, 12:53

ked mas ten Lee Quicktrim tak M Die na jednooperak netreba, usetris jeden krok. QuickTrim nie je zla vec len to zase chce pchat nabojnicu do lisu, vrtacku spustat az ked je nabojnica vo vnutri trimmera atd. Ale na jednooperaku pri produkcii 200 ks mesacne to nevadi.

Odpichni sa od tych 23.5, pokus sa to zreprodukovat a ostan pri tom. Viac z tej pusky s tym strelivom nedostanes.



Rumik
Příspěvky: 5

Příspěvek#162 » pon 6. kvě 2019, 04:06

Zdravím, potřebuji od vás zkušenějších poradit. Mám možnost koupit celkem výhodně prázdné, jednou vystřelené vojenské nábojnice 5.56 mm. Jsou dobré pro přebíjení? Doporučili by jste mi je oproti ostatním?
Používám jinak PMC a S&B.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#163 » pon 6. kvě 2019, 08:21

Je s nima akorat vic sra.i protože mají obvykle zakripmovanou zápalku a to musíš před lisováním nové odstranit.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#164 » pon 6. kvě 2019, 08:50

To obvykle dnes uz maju takmer vsetky, vratane .223 co kupis na krame. Definitivne maju krimp S&B, Fiocchi aj Prvi.

Rozhodne to chce swager, idealne namontovany na lise. Teda bud Dillon 1050 alebo Swage It pre Dillon XL650. Potom jedine Dillon Super Swage a gumickou a kolmou montazou smerom k podlahe to trochu zautomatizovat.

V pripade jednooperaku/turretu urcite Super Swage. Rozhodne neodporucam pouzivat nejaky vyhlbnik ci odvrtavanie crimpu, tam nikdy netrafite rozmer tak, aby nahodou nevypadla zapalka z lozka (ked nie hned, casom po 2-3 prebiti). Mne osobne sa uz dokonca na sutazi stalo, ze jednoducho zapalku podfuklo a zrejme v kombinacii s upchatou zatravkou doslo k zlyhacu, kedy nezhorel prach. Vyzeralo to ako na prazdnu nabojnicu bez prachu, nastastie strela ostala v nabojnici a nesla do hlavne, to by bola velka show poslat tam dalsiu ranu…



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#165 » úte 7. kvě 2019, 11:43

Je něco levného na swagování krimpu zápalek,co by šlo upnout do jednooperáku Lee? Myslím tím nějakou jednoduchou matrici/holder nebo něco,co jde zkombinovat třeba s lee zkracovací matricí/formátovací,nějaký doplněk. Samostatný swager je drahý jako prase a se záhlubníkem ve stojanovce je to sice rychlé,ale viz. výše,co napsal Machead a ne úplně spolehlivé

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů