Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#301 » sob 9. kvě 2020, 15:58

Machead píše:
Na druhu stranu, tie 75 gr. PPUcka maju Poliaci za vybornu cenu, ale oni narozdiel od Nemcov asi neposielaju cez hranice.


Mam 20 let firmu v Polsku v Katowicich.
Kdybychom uvažovali o nějakém větším nákupu tak to umím zorganizovat.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#302 » sob 9. kvě 2020, 16:42

sided píše:Pročpak by to mělo lítat na placato?


Su to strely, ktore su poplastovane a je otazka, ci sa skor nevyparia. Aj vyrobca ich udava pouzivat v pistolovych a redukovanych puskovych navazkach, vyslovene do opakovaciek:

https://www.hn-sport.de/en/reloading/rn-224-55-gr-hs

Hento su vsetko pistolove prachy, do samonabijacky to urcite nie je a do opakovacky tiez len take zajacie prdy. Samotna strela na to nie je konstruovana.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#303 » úte 12. kvě 2020, 14:06

Jen dodatek,mám stoupání 1/9 a PPU 55gr,62gr.....Hornady 68Gr......Frontier 55gr mi vůbec nechodily tak dobře jako GGG 55gr,ale to může být flinta od flinty jinak a taky většina nemá zrovna stoupání 1/9
Uvažuju o těch LOSech i když za tuto cenu jsem míval ty GGG



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#304 » úte 12. kvě 2020, 17:13

Mne zrovna GGG lietali ako hovno kade tade. Nie su to zle strely, to urcite nie, no minimalne s D073.4 nesli v mojej flinte prilis dobre. Frontier no problem, Hornady 55 gr. no problem.

Mozno s inym prachom pojdu, mam este 800 ks, tak skusim s Vectan SP7 az bude moznost.

Ak Ti lietaju dobre, nie je dovod menit.

Osobne mam na plinking a trening Frontierov plny vagon, Hornady 55 gr. par tisic tiez, planujem skusit Prvi 75 gr. (za tu cenu) – maju velmi dobre referencie a s D073.5 lietaju prijatelne dobre, s Vectan N140 a RS 40 vynikajuco. Toz uvidime. Ved prebijanie je o experimentovani, no nie? :)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#305 » úte 12. kvě 2020, 21:59

U někoho jako já je to spíš jen o tom experimentování......ale rád bych si už sakra konečně i zastřílel :lol:
Ty GGG bych neměnil,ale vyschnul zdroj :(



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#306 » stř 13. kvě 2020, 04:47

Vavrecka ich uz nevozi?

Nu potom skusit tie LOS alebo kupit Hornady, z Bundeskalifatu sa daju zohnat lacno.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#307 » úte 26. kvě 2020, 11:20

S těma LOSama čekám furt na nějakou recenzi,nikde nic není. Nechce se mi zrovna kupovat min. balení 1000ks a pak zjistit,že si s tím můžu leda podložit stolek. Třeba PPU 55gr, které vypadaly úplně stejně jako ten LOS-taky bez krimpovací drážky.......mi nechodily vůbec,rozptyl stejný jako ty CMJ frontiery 55gr,čili nahovno....
Tedy nezkoušel někdo ze zde přítomných ty LOSy už ?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#308 » úte 26. kvě 2020, 13:59

Vsak ich vzdy mozes predat. Ja som mal svojho casu 4000 ks GGG (aj na skusku kupujem vo velkom ked je dobra cena), nesli mi dobre, predal som ich este ten den ako som dal inzerat za rovnaku cenu, ako som ich kupil.



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#309 » úte 26. kvě 2020, 14:02

Zaozak: co přesně očekaváš od nejlevnějších střel na trhu? (LOS, GGG, frontier) Podle některých tvých příspěvků nějak odhaduji, že se snažíš s .223 o poměrně přesnou střelbu s co nejnižší investicí jak do výbavy tak do střeliva. Není lepší se smířit s tím, že tato ráže, zvláště u samonabíječky a se střelou 55gr je určená ke kropení než k precizní střelbě? Domnívám se, že s tvým potencíálem by jsi s opakovačkou a se střelivem kde bys používal kvalitnější komponenty dosahoval fantastických výsledků. A ještě přešel na ráži k tomu určenou tak hodně lidem spadne brada.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#310 » úte 26. kvě 2020, 16:13

Ja som sa mu to uz snazil vysvetlit, ze s lacnou farmarskou S&W MP-15 a lacnym strelivom nemoze ocakavat vysledky, ale nejde to :)

Ja ked sa s hocicim na 55 gr. dostanem na 2 MOA som max. spokojny kedze to prilis lepsie nebude (1.5 MOA snad). Do prdele, aj pod 4 MOA je to stale prijatelna presnost z takej pusky s takym strelivom.

Kto chce presnost, potrebuje vybavu. Riadnu hlaven, spust, kvalitne strely aspon 68 gr., prach nie prave Lovex…

Tu proste plati sracky na vstupe = sracky na vystupe. Z hovna sa torta urobit neda.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#311 » stř 27. kvě 2020, 08:43

Awertzue: To,ze jde udelat z lacinych komponentu naboj x nasobne lepsi nez jen na pouhe kropeni,dokonce i o level lepsi nez tovarni naboj stejnych parametru,to je uz overena a jista vec.
Jde jen o to aby zmena komponenty nezpusobila jakoukoliv ujmu na rozptylu.Cena by byla v podstate stejna,tam uz to asi srazit ani nepujde.Treba by s dostavilo i nemale prekvapeni v mirnem zlepseni,to by bylo velke pozitivum,treba a spise ani ne....
Ale deklasovat levny naboj,to je blbost.Kropicka je treba barnaul v 762 nebo bulhar,ano to je kropicka,kdyz to chte nechte lita,kam clovek nechce a nic s tim nejde udelat.Ale kdyz clovek balancuje na rozmezi svych moznosti a moznosti pusky a kdyz to ulitne,tak vi presne proc to ulitlo a kde dale zapracovat,tak to uz neni kropicka. Jasne v porovnani submoa ctyrlistku streleneho z kliky je to porad propastny rozdil,ale to uz je spis o limitech samonabijecky jako takove.
Takze jde mi o zmenu strely pri zachovani dosavadniho rozptylu a vykonu a pokudmozno ze vsech mych zbrani.......tak jako doposud



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#312 » stř 27. kvě 2020, 09:23

Hornady 55 gr. z deutschlandu su za cca rovnaku cenu ako GGG a NIET TOHO BOHA aby nelietali obstojne okolo 1.5 MOA aj s Lovexom :)

Ak nelietaju, vyhodit pusku do srotu.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#313 » stř 27. kvě 2020, 10:31

Pokud by se organizoval nákup Hornady 55grn nebo těžších tak 2000 bych jich vzal. Na 100m jsem byl běžně submoa. Na 300m se mi za ideálních podmínek povedlo 0.75. GGG na taktiku v pohodě, na přesně střílení nee.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#314 » stř 27. kvě 2020, 12:45

Taky bych se pridal=1000ks ;)



noob
Příspěvky: 3

Příspěvek#315 » pon 22. čer 2020, 17:11

Omlouvám se, možná stupidní dotaz začátečníka, ale po přečtení vlákna nemám jasno. Chci přebíjet 223 rem, ale nemám matrice. Jaké by jste mě doporučili? Co jsem pochopil, že matrice LEE jsou sázka do loterie.
Máte někdo zkušenosti se střelami .223Rem. FMJ 62gr. Hornady?

Díky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů