Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#31 » pon 17. dub 2017, 18:15

V tom pripade musis mit ty nabojnice mastne, kdyz se ti v nich drzi spony po odjehlovani. V pondeli jsem si zhotovil rotacni, bubnovou pracku na prani nabojnic na mokro s nerezovymi telisky, patek jsem vypral 1000 nabojnic. 500 .308 a 500 .223, vsechny jsem zkracoval, odjehloval krcky, frezoval zapalkove luzka na stejnou hloubku, srazel hrany. Nabojnice mam ciste bez zbytku mosazi po obrabeni.
To klepnuti o stul je uz jen zvyk a posledni kontrola, jestli v nabojnici neco nezustalo.



Freed
Příspěvky: 75

Příspěvek#32 » pon 17. dub 2017, 18:22

petzold:
dobrý napad, to zkusim.



Freed
Příspěvky: 75

Příspěvek#33 » pon 17. dub 2017, 18:28

tomas fuk:
nez jsem se zeptal, tak jsem na zkousku vzal 5 nabojnic a 3x vlozil ,hrdlem dolu,do tech. benzinu -nefunguje na 100%.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#34 » pát 21. dub 2017, 06:24

Pro info. Mam uz udelanych par 77gr naboju a dle specifikace pro .223 je 77gr posledni naboj, ktery se vleze do zasobniku bez upravy. 77gr je o neco delsi nez 55gr, ze.
Vzal jsem 77gr a namichal je s 55gr v zasobniku. PMAG, co v ramci spolecneho nakupu prisly, berou 77gr na pohodu. Zasunul jsem zasobnik do VAR a vyzkousel, zda si pres paku vyhazim vsechny naboje nebo dojde nejake zaseknuti. Vse ok:) Tak pokracuji v tvorbe 77gr.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#35 » pát 21. dub 2017, 19:35

Zalezi podle jakych tabulek sestavujes naboje. Ja prebijim prachem Vithavuori N-140 a prebijim podle tabulek Vithavuori.
Jen namatkou.
Lapua FMJ 55 gr. OAL 57,0 mm.
Hornady FMJBT 55 gr. OAL 57,0 mm.
Sierra HPBT 69 gr. OAL 57,0 mm.
Lapua Scenar 69 gr. OAL 57,4 mm
Lapua Scenar 77 gr. OAL 57,4 mm.
Ja mam vyzkousene, ze muzu delat klidne naboje 58 mm a budou ze zasobniku chodit v pohode. Rozdil bude taky v tom, jak dlouhy zasobnik pouzijes. Pokud budes pouzivat kratky 10 ran zasobnik, tak muzes naboj natahnout na takovou delku, ze se bude dotykat strelou steny zasobniku. Zasobnik je rovny, tak je mensi riziko, ze by se naboj sprajcoval v zatacce zahnuteho, dlouheho zasobniku.
K tomu problemu P-Mag + Luvo. P-Mag mi funguje, jeste se mi nestalo, ze by nepodal naboj do komory. Jen nevystavi zachyt zaveru po vystreleni posledniho naboje. Ten podavac proste kvuli silne zadni stene zasobniku nedosahne na zobacek zachytu zaveru. U bulharu je ta stena tensi, takze podavac uz dosahne na polovinu zobacku zachytu zaveru. Co mam Izraelsky plechovy zasobnik, tak ten je uplne nejlepsi. Tam podavac diky tenke stene plechoveho zasobniku dosahne na zobacek zachytu zaveru celou plochou.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#36 » pát 21. dub 2017, 20:59

Diky za delky ruznych gr naboju. Muzes mi poslat jakou mas navazku prachu na ruzne rychlosti u 77gr.? Diky;)



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#37 » pát 21. dub 2017, 21:08

77 gr. ted neprebijim. Momentalne ladim 69 gr. Lapua Scenar. A Nosler 69 gr. Oboji chodi dobre pri maximalnich navazkach.
24,7
24,5
24,3
V nedeli jdu merit. Tu nejlepsi pak budu ladit dal.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#38 » sob 22. dub 2017, 08:44

Diky za info. Ja prave ladim 77gr. Budu ji merit pristi tyden o vikendu



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#39 » pon 1. kvě 2017, 16:30

Mám dotaz. Lze přebíjet trochu tukňutou nábojnici uprostřed těla po výstřelu z Galila, resp. s pomuchlaným krčkem?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#40 » pon 1. kvě 2017, 16:35

Naprosto v pohodě, na spotřební střílení to nemá vliv, prek kalibrací jen ten krček narovnej nějakou kulatinkou nebo tak něco a zbytek dorovná matrice.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#41 » pon 22. led 2018, 14:30

Ahoj všichni, tento víkend jsem začal s přebíjením .223 REM pro mé Luvo. 9L a .38 už mám na svém LEE Turret napřebíjeno nepočítaně, ale puškové žádné. Musím říct, že v neděli večer už jsem měl hodně blízko k tomu, že matrice vyrvu z lisu a prohodím oknem :evil: Vezmu to od začátku.
Na začátku jsem v ultrazvuku za mokra prané (S&B) nábojnice odzápalkoval, zkrátil a odgrotil. Následně jsem pořádně :!: nastříkal na nábojnice ležící na hadru Lyman Quick Slick Case Lub, poválel, chvilku počkal a jal se kalibrovat na LEE Full Length Sizing Die :blicismajlik: nastavenou na dotek shellholdru. Dopadlo to, jak vidno níže. Z prvních 5ti nábojnic jsem u 3 urval při vytahování z matrice rantl. Naštěstí je kalibrovací matrice zároveň i vypichovací, tak stačilo vyndat matici jehly a pomocí ní (tý jehly) vytlouct nábojnici ven. Říkám si, to není možný, a matrici jsem vyšrouboval vejš. Jenže když jsem pak zkusil náboj do komory v pušce, tak byly zlakibrovaný málo. Ze záchytu schozený závěr je sice dorazil, ale dostat je ven skoro nešlo. Párkrát došlo na dřevěný špalík opřený zboku o závěr a kladívko. Takže matrice opět dolů a říkám si, asi jsem to namazal málo. Tak jsem znovu, tentokrát nábojnice ve stoje, aby se lubrikant dostal dobře na krčky znovu nastříkal Lyman Quick Slick Case Lub. Začnu znovu kalibrovat a dostal jsem se na 1-2 utrhlý z deseti. To je samozřejmě furt děsnej vopruz. Tak jsem na zkoušku (vím, že se ve vláknu o mazání nábojnic psalo, že se to dělat nemá ;) 10ks namazal motorovým olejem. Světe div se neservala se ani jedna... Je ten Lyman opravdu tak na ho.no, nebo něco dělám blbě? Strávil jsem tím celou neděli, málem rozmlácený delaborační kladívko a mám přebito asi 50 ks nábojů.

IMG_0419.JPG




IMG_0421.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#42 » pon 22. led 2018, 15:24

Nevím, mažu tak že rozprašovačem nastříkám na nábojnice v sáčku home made směs lanolinu + isopropylalkoholu, protřepu, vysypu, nechám odpařit a jedu. Nikdy se mi to co Tobě nestalo. ( Lee turret + Lee matrice full lenght )



Freed
Příspěvky: 75

Příspěvek#43 » pon 22. led 2018, 17:46

Mrkni na vlakno - Mazání nábojnic při přebíjení.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#44 » pon 22. led 2018, 18:05

Tak ma napada - nemas prilis velke vole na shellholder-i ? Lee miestami nie je prave vzorom presnosti. Skus v okoli zohnat nejaky iny a vyskusat to.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#45 » pon 22. led 2018, 20:29

Freed - vlákno o mazání jsem přečet snad celý. Ve finále se to tam ale "zvrhlo" na rady:
1.kup si lepší martici
2. nemazej olejem / nejlepší je lanolin + nějaké ředidlo

Máš na mysli něco kokrétního?

Matrici zatím jinou kupovat nehodlám, neb motorovým olejem mazaný nábojnice mi zkalibrovat šly celkem dobře a do pušky šly taky OK. Takže sháním lanolin a nahřejvám Lyman fixírku na topení, aby se to co je v tom pořádně rozpustilo a promíchalo. Snad to pak bude mazat pořádně.

MM - vůle tam byla, prvních pár nábojnic jsem strhnul velice snadno, shellholder držel jen zboku, takže jsem ho podložil, aby trošku couvnul a držel i vzadu. Na první fotce je krásně vidět, že to utrhlo celý 3/4 obvodu. Je ale pravda, že nábojnice má v něm i tak dost velký vakl. Leda že by jiný byly víc těsnější - držely hilznu víc na těsno a tím by to víc drželo a netrahalo ten okraj.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů