Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#46 » úte 23. led 2018, 09:09

No, podle druhe fotky, je nabojnice trochu ohla. Pokud je jehla v ose tak pak se to jevi jakoby ta nabojnice byla ohla k prave strane. Matrice a v lepsim pripade shellholder nejsou v jedne ose. V mazani bych to az tak nehledal.



Freed
Příspěvky: 75

Příspěvek#47 » úte 23. led 2018, 15:49

V mem okoli hodne pouzivaji -Imperial sizing die wax.
Ja ho nevlastnim, ale udajne to jde velmi dobre.

Moje zkusenost s mazanim .223 rem pro FL kalibraci.
1. Lee Resizing Lubricant -tuba -dostal jsem ji v sade. Zdlouhava prace ,ale nejlip maze
2. Francoford Aresenal Case Lube - maze malinko hur , ale jednodussi nanaseni
3. Lyman Quick Slick - 1 hodina dolovani nabojnice z matrice.
2,3 jsem 2x nastrikal do igelit. sacku a pak nasypal nabojnice, chvili povalel a nechal na vzduchu 5 min. a kalibroval.
Zaver. Lyman pouziji jen na 9mm Luger. Na puskove se dle mych zkusenosti nehodi.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#48 » stř 24. led 2018, 07:41

Awertzue ve skutečnosti ta nábojnice ohlá není, to se zdá jen perspektivou při focení.

Freed to co píšeš o by podporovalo mou teorii, že Lyman je opravdu na ho...

Sháním teď Lanolin, ale už jsem byl ve 3 lékárnách a nikde jsem zatím neměl štěstí. Asi ho budu muset objednat přes e-shop.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#49 » stř 24. led 2018, 14:52

Tak Lanolín a Isopropanol dnes budou, takže připravím mazání a uvidí se. Dám pak (nejspíš po víkendu) vědět, jak jsem dopad.

Poradí někdo ozkoušenou laboraci na 55grn FMJ GGG střely, 14,5 ´´ hlaveň, twist 1:7, prach D073,4?
Účel náboje - LOS / IPSC. Prvních pár jsem přebil na 25grn podle tabulek, ale třeba má někdo praxí vychytáno něco optimálnějšího.

P.S. - ano vím, že na tenhle twist jsou mnohem vhodnější těžké střely, ale pro daný účel jsem celkem dost přesvědčen, že stačí i ty lehké (lacinější).



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#50 » stř 24. led 2018, 15:10

Ahoj, mám pušku se stejnými parametry. Udělal jsem pár navážek na zkoušku, viz obrázek. Střely GGG 55gr a Hornady 55gr FMJBT, prach D073.4, nábojnice SB 223Rem. Střílel jsem to na 25m.

Nastrel_20171018_173305.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#51 » stř 24. led 2018, 19:21

OK díky. Se 23,5 vypadá soustřel nejlepší. Těch 20,5 už je asi opravdu málo, lehká střela potřebuje rychlost. Né že by se na těch 25m na tom dalo příliš něco poznat ;)



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#52 » stř 24. led 2018, 19:51

Tak jasně, ale delší střelnici jsem k dispozici neměl. Až se oteplí tak to vezmu na 50m a dám nějaký info



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#53 » stř 24. led 2018, 20:48

Sorry, ale střílet s .223 na 25 m a zkoušet z toho vyvodit nějaké závěry je o ho.... Leda ve stylu bouchne to a letí to kupředu. Při této vzdálenosti je navážka naprosto nepodstatná. 100 m je minimum ze kterého se dá něco usuzovat. Nechci být nepříjemný, ale bohužel je to tak.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#54 » stř 24. led 2018, 21:28

"bouchne to a letí to kupředu" Buď pozitivní, i to je poznatek :) . Pokud to nezávadilo s navážkou 20,5grn, tak se Hribek něco dozvěděl. Šedá je teorie a zelený strom života. Asi všem nám je jasný, že .223 na 25m je naprosto o ničem, ale z toho terče to opravdu vypadá, že s navážkou se mu rozptyl mění.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#55 » stř 24. led 2018, 23:38

No jo! Ale to, co je ted na 25 m "OK", tak na 100 m muze byt uplne KO! 25 m je u tehle raze uplne nic nevypovidajici. Jen to, ze to prebiji a strili nekam dopredu. A to uz tu zaznelo. Az s tim zajde na 100 m a ukaze terce, tak to bude malinko vypovidajici. Za tohle co sem postnul, bych se na 100 m stydel. Neni to vysmech, ale u tehle raze na 25 m bych takove terce nikde nevystavoval.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#56 » čtv 25. led 2018, 07:22

Freed píše:V mem okoli hodne pouzivaji -Imperial sizing die wax.
Ja ho nevlastnim, ale udajne to jde velmi dobre.

Moje zkusenost s mazanim .223 rem pro FL kalibraci.
1. Lee Resizing Lubricant -tuba -dostal jsem ji v sade. Zdlouhava prace ,ale nejlip maze
2. Francoford Aresenal Case Lube - maze malinko hur , ale jednodussi nanaseni
3. Lyman Quick Slick - 1 hodina dolovani nabojnice z matrice.
2,3 jsem 2x nastrikal do igelit. sacku a pak nasypal nabojnice, chvili povalel a nechal na vzduchu 5 min. a kalibroval.
Zaver. Lyman pouziji jen na 9mm Luger. Na puskove se dle mych zkusenosti nehodi.

Já k plné spokojenosti používám na .223 mazadlo Hornady Unique Case Lube - kelímek stojí 135Kč a moc neubývá, takže kašlu na shánění lanolinu.



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#57 » čtv 25. led 2018, 12:20

Tomas fuk - dobře, máš pravdu, měl bych se stydět. Střílel jsem to s kolimátorem s bodem 4MOA, to jsem zapomněl napsat. Je mi jasný že takový test asi nemá kdovíjak vypovídající hodnotu, nedával bych to sem, kdyby se Majkl neptal, protože vím že je to celkem o ničem. Taky jsem se ale nikde nedozvěděl jak pro tyhle parametry které Majkl uvedl vychytat přebíjení, tak jsem něco zkusil a šel s kůží na trh. 100m střelnici tu nikde poblíž nemám, používám zero na 50m, když to dělám na 25m, mám na to upravený terč.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#58 » čtv 25. led 2018, 17:42

Já nekritizoval střelbu na 25 m, ale absolutně nic nevypovídající o navážce. Obecně bývá uváděno u odstřelovačky 100 m při hledání navážky, ale já stejně testuji navážky na 300 m protože mám dojem, že na 100 zjistím prd.

Vraťte se k přebíjení jako takovému. McFly

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#59 » pon 29. led 2018, 07:43

Tak hlásím, že jsem přes víkend zkalibroval cca 500 nábojnic a ani jeden zásek. Lanolin funguje :thumbup:

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#60 » ned 11. úno 2018, 05:54

Mě posledně dopadlo mazání olejem jak je na fotce. Chtěl jsem jen něco vyzkoušet a namazal jenom konkorem. Běžně používám Dillon mazadlo (lanolin +alkohol) Musel jsem zajet koupit závitník matice a šroub. Pak už to šlo jak po másle. Matrice Reeding full lenght Small base, kde z ní nejde vytáhnout kalibrační jehla, pokud je uvnitř nabojnice. Postup je jako na videu někde od 5 minuty:
https://youtu.be/EFW9URitdAU
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů