Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#106 » stř 30. led 2019, 12:47

Na kalach to je velmi pekny nastrel. Mas to dobre, zapis si udaje, prezen to cez hradla a ostan pri tom :)



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#107 » pát 1. úno 2019, 15:09

Machead, i ostatní - prosím tě, nakoupil jsem střely Frontier a až dodělám současnou zásobu GGG, pustím se i do nich. Ale mám tu takovou nesrovnalost... V současné době používám laboraci pro GGG 55gr 24,5gr D073.4 při OAL 56,8mm. Víceméně stejně dobře to lítá i s OAL 56,6 i kratší. Rozdíly minimální.
Střely Frontier jsou o cca 2 mm kratší a jak jsem koukal na tvou laboraci pro tyhle střely na str.5 - "D073.4, 24.5 gr., OAL 56.2 mm a velmi lahucko skrtit", a na laboraci od Petzolda, který má OAL 56,6mm, přemýšlím o tom, že při zhruba stejné délce náboje s použitím kratší střely musí uvnitř zůstat více spalovacího prostoru a to by se mělo nejak projevit na tlaku a tudíž i na rychlosti. Tak nevím, jak to pořádně postavit. Jak jste s Petzoldem psali, i přes rozdíl v délce vašich nábojů - 0,4mm máte rychlosti totožné. Rozdíl 0,3gr ve vašich navážkách na cca 24gr nepovažuju za nějak výrazně rozhodující. Tedy aspoň pro moje potřeby.
Předpokládám tedy, když začnu na 24,5gr a OAL 56,6mm, že se ubírám správným směrem? Ten větší spalovací prostor v nábojnici tedy nemá takový vliv?
Snad je to srozumutelný...prostě o cca 2mm kratší střela a OAL kratší jen o 0,2 - 0,4mm je v pořádku?
Díky moc.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#108 » pát 1. úno 2019, 17:17

Určitě má vliv, ale v téhle míře nijak zásadní. Do těch vlivů kromě spalovacího prostoru spadá samozřejmě také míra škrcení, já tohle při té délce neškrtím "lahučko" ale cca stejně jako jsou běžné náboje do samonabíječky. (Tohle se přes net fakt špatně porovnává). Navíc tam samozřejmě může být vliv vývrtu, jak je u dané zbraně těsný a jak si rozměrově se střelou sedne.atd.
Co se týká OAL tak já na to jdu tzv."zeshora" to znamená od největší délky, co mi dummy náboj dovolí. Frontiery mají celkem nekonzistentní tvar (přesto lítají velmi přesně) a při OAL 57,1 se mi cca každý 5 náboj se kousl do přechodového kužele, u OAL 56,8 cca každý 10. a až OAL 56,6 byla spolehlivost 100%.

OAL 56,6 a 24,5 gr nic nezkazíš, nabij to, změř rychlost, koukni na terč, zjistíš jak to chutná tvojí zbrani a pak můžeš hýbat s navážkou.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#109 » pát 1. úno 2019, 20:34

Stříleno je to z DD M4A1, 14,5", twist 1:7. Do max vzdálenosti 150 - 200 m. Tak z těch 55gr nemám strach, kam to bude lítat. Bohužel, rychlost široko daleko nemám jak a kde měřit. Škrtím to taky úplně ne lehce. Jestli si dobře pamatuju, na úplným kraji krčku to má 6,3 mm. Aspoň teda ty GGG. Bez záruky, teď to nemůžu změřit, nejsem u lisu. V terči to zkouknu a uvidím. Na tu délku jdu taky "zeshora" samozřejmě. Stejně, jako u těch GGG. Začnu tedy na 56,6mm a 24,5 gr a poptám se v okolí po hradlech. Diky ;)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#110 » čtv 14. úno 2019, 16:16

Najprv si to odskusaj na 100 m s puskohladom, ak si ho mas kde pozicat. Svoju robotu urobi aj nejake lacne UTG za 3 tisic Kc.
Dolezite je, aby si mal konzistentny nastrel. Frontieri skrt skutocne velmi, velmi lahko len na dotyk, inak deformujes strelu a to neprospieva ani tlakom ani presnosti.

O spalovaci priestor sa neboj, tie naboje budu vyzerat velmi smiesne kratko (moje pri tych 56.2 mm ano) ale bude to presne.

Najprv ries presnost, cez hradla to prezen az po tom. Nestrelaj na presnost cez hradla, to k nicomu nevedie. Nastrel rob vzdy aspon na 5 nabojov.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#111 » pát 15. bře 2019, 18:31

Po vyzkoušení několika variant se střelama Frontier 55gr, jsem se ustálil na laboraci OAL 56,4mm a 24gr D073.4. Zápalky SBSR. Střelil jsem to na 100m jen s kolimátorem, 5 ran v kruhu 8cm mírně vlevo od záměrného bodu. Ani jsem to nečekal. Na 50m prakticky nevylezu z 10 na mezinárodním pistolovém terči. Na 50 m mířeno na flek, na 100m o cca 7 - 10cm níž. Zbraň nastřelena na 50m. Jsem spokojen. Takže pokud má někdo stejnou zbraň a přebíjí, můžu tuhle laboraci doporučit. Cena náboje 5,- Kč max :thumbup:
Díky všem za rady.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#112 » ned 17. bře 2019, 07:38

3 MOA s kolimatorom je hodne, aj ked samozrejme nie kazdy ma take oci. Kazdopadne plati „aim small, miss small“ teda maly kriklavy kruzok ten je dobry.

Urcite si pozicaj puskohlad a skus nastrel cez ten, z riadnej opierky, poleziacky z vreca s pieskom. S tymito strelami sa na 1 MOA musis dostat kedykolvek. Uvidis, mozno budes musiet prisypat.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#113 » sob 23. bře 2019, 18:02

Poznatek k té mojí laboraci s prachem S053.....V mojí AR tato laborace nechodí spolehlivě.Dělá to dost časté zádržky v podobě zaseklého nového náboje pod závorníkem a na půl cesty v komoře. Z toho usuzuji,že to nemá dostatečný tlak na portu. Vyhodí to vždycky(na 4 hodinu), ale závěr asi nezajede natolik dozadu, aby prdelka nového náboje skočila až před závorník. Zkoušel jsem laborace 20,1grs až 20,5grs,což by měl být podle quick loadu max.(dle lovex tabulek je max. až 21,1grs ,což se mi zdá už opravdu přespříliš). Mám carbine lenght a přesto se tomu moc nechce. Jinak je to přesná laborace, chodí to o poznání přesněji, než tovární PMC. S továrním střelivem to ovšem jede naprosto bez problémů s jakýmkoliv zásobníkem a taky je to o poznání větší šlupka i výhoz je na 2hodinu dopředu.

V kalachu ovšem jede tato laborace(20-20,1grs) absolutně luxusně,razantní výhoz,přesné,nesviní,příjemná rána

Mohli by jste doporučit nějakou skutečně fungující a přesnou laboraci s nějakým jiným lovex prachem na AR pro 16" lauf a carbine gas lenght?



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#114 » čtv 28. bře 2019, 08:20

Dotaz
Řeším teď nákup střel a chtěl bych se zeptat co z toho lítá přesněji GGG nebo frontier obí 55grs? Mám stoupání 1:9 16"



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#115 » ned 31. bře 2019, 09:13

Máte někdo zkoušenosti s touhle ráží a prachem S 060 ? Chci to přebíjet se střelou GGG 55gr do Ákáčka, a co jsem pochopil z předchozí diskuze, jednosložkové prachy té zbrani nevadí. Ale zkoušel to někdo v praxi?
Nejde mi o ušetření ( podle tabulek se tam má sypat 23 - 24gr ), ale chci si usnadnit práci. S 060 používám i do jiných ráží, tak má myšlenka je používat jeden druh prachu který již mám, do větčího počtu ráží.
Jak kvůli nákupům, tak kvůli snížení rizika záměny. Díky



waritko
Příspěvky: 66

Příspěvek#116 » úte 2. dub 2019, 09:44

S S060 mám vyzkoušeno z ARky ~24.2 grs, OAL tak abych krimpoval GGG do drážky, lítalo to bez jakýchkoliv problémů.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#117 » úte 2. dub 2019, 14:06

zarozak píše:Dotaz
Řeším teď nákup střel a chtěl bych se zeptat co z toho lítá přesněji GGG nebo frontier obí 55grs? Mám stoupání 1:9 16"


Zarozak, mas vhodne stupanie pre lahke strely 55 gr., kludne chod do GGG, budu Ti lietat paradne. Aj Frontier, ale GGG je celoplast. Pri tom stupani mozes ist niekde na 77 gr. strely vcelku v klude.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#118 » úte 2. dub 2019, 16:51

Jj,chce to zkusit na tu 100vku a pak se uvidí,na 50m(což je o ničem) ty GGG lítaly bohovsky v podstatě jen 10ky



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#119 » úte 16. dub 2019, 07:07

Tak další poznatek
To,co mi na 50m chodí jednou dírou,tak na 100m nechodí vůbec-je to rozlítané po celém černém středu mez. pistoláku a to doslova,rozptyl ze 3 ran klidně i 16cm :o
Laborace 24,5grs D073.4(2/18),GGG 55grs,zápalka SB SR,OAL 57mm,nábojnice směska různých výrobců v den testu byly ještě nikdy nezkrácené

Stříleno přes puškohled 1-6x24 v sedě s oporou i oporou pažby vzadu,puškohledem,flinto ani mnou to není 8-)

Absolutně nechápu,kdybyste měli někdo nějaký nápad co s tím,byl bych moc rád.Jediné co mě napadá je vyhnat navážku až k pod úplné maximum třeba 26grs ??

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#120 » úte 16. dub 2019, 07:21

Na testy určitě vytřídit nábojnice. A zkus hnout navážkou směrem nahoru i dolů krok 0,5gn. To že se zásahy na větší vzdálenost rozletí se stává, testování na 50 nemá smysl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů