Přebíjení brokových nábojů ráže 12

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#46 » úte 25. črc 2017, 10:22

přebíjení.....

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#47 » stř 27. zář 2017, 23:05

video záznam střílení střelby z brokovnice z 5 metrů s různými druhy projektilů a jejich přesnost a ničivý účinek na dýni. Klasický trap/skeet náboj s broky vs. Párátka, štětiny, knoflíkové baterie, odřezny plechu, podložky :-) , zapalovací svíčka :-) a mnoho dalšího. A závěr bonus, co se stane s plechovkou piva na hlavni.
https://www.youtube.com/watch?v=Ef6bF4tbtO4
Zaujalo: s lehčími prvočiniteli a nehomoherním vektorem aerodynamického odporu ani nejde trefit dýně z 5 metrů a projektily ani nedoletí na dopadovou desku 1x1 metr.



Tomka
Příspěvky: 85

Příspěvek#48 » pon 22. led 2018, 20:31

Já mám objednanou SDM M870 u firmy munitop, nyní je perun arms nemá, mají být k dostání v první polovině února a cena má být stejná 7 900,-kč.. Už se na ní těším, koupil jsem si formu od Lee na slugy 24g, už jich mám vyrobených asi 300ks, ještě přebíjecí lis a uvidíme jak to bude brokovnici chutnat.. Už jste někdo tyto slugy přebíjel??



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#49 » úte 23. led 2018, 06:46

Samozřejmě :)
A lis netřeba. To už spíše nějaké motorové "udělátko" na vykrajování vršku náboje.
viz např. tady: https://www.youtube.com/watch?v=7kYMt7y ... e=youtu.be



Tomka
Příspěvky: 85

Příspěvek#50 » stř 24. led 2018, 04:48

Jenomže já chci využít již vystřelené nábojnice a chci ukončovat do hvězdy, už mám zjištěné košíčky a td, a s tím lisem se mi to zdá celkově lepší a hlavně nemusím ničit nové náboje.. S jakým střelným prachem máte nejlepší zkušenosti?? Asi půjdu do Lovex S015, je to dobrá volba??
Přesunuto

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#51 » stř 24. led 2018, 11:40

Náboj 24 g stojí 5 Kč plus předělání na slug na píše pekoz (celkem 6 ks? plus vlastní práce, olovo lijes z těch vysypanych koupenych trapovych treva) ) .

Podle mě se ti nevyplatí koupě lis + zapalka + prach + olovo + víc vlastní práce).

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#52 » stř 24. led 2018, 11:45

pekoz píše:Samozřejmě :)
A lis netřeba. To už spíše nějaké motorové "udělátko" na vykrajování vršku náboje.
viz např. tady: https://www.youtube.com/watch?v=7kYMt7y ... e=youtu.be

To jsem zkoušel, trochu to jde a bolí z toho ruce. Postupné vyriznuti ulamovacim nožem trvá nepatrně déle, cistci práce, méně namahava, je třeba být opatrný neriznout se do prstu nebo neproriznout okraj nabojnice.



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#53 » stř 24. led 2018, 12:26

Proto píšu "motorové udělátko".Sám používám stojanovou vrtačku na malé otáčky a dutý "vrták" ze zaostřené trubky. Zkoušel jsem a ruční vykrajování není moc příjemná práce.



Tomka
Příspěvky: 85

Příspěvek#54 » pát 26. led 2018, 21:22

audis píše:Náboj 24 g stojí 5 Kč plus předělání na slug na píše pekoz (celkem 6 ks? plus vlastní práce, olovo lijes z těch vysypanych koupenych trapovych treva) ) .

Podle mě se ti nevyplatí koupě lis + zapalka + prach + olovo + víc vlastní práce).





Nebudu předělávat nevystřelený náboj, mám asi cca 500,-ks prázdných nábojnic, olovo mám zdarma (už mám odlito zhruba 300,-ks slugů), stačí mi akorát prach, zápalka + lis, když spočítám zápalku + prach, tak mě náboj s jednotnou střelo vyjde kolem 3,4,-kč/ks, za tolik jej asi nepořídím, co??



Tomka
Příspěvky: 85

Příspěvek#55 » pát 26. led 2018, 21:25

Když bych uzavíral do hvězdy, mohu náboj použít vícekrát, než když uříznu a zakružím vršek nábojnice, nebo snad ne???

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#56 » sob 27. led 2018, 04:06

Můžeš, jaké máš nábojnice? Je třeba si dávat pozor protože do nábojnic SaB nejdou jiné košíčky než SaB a do těch se zas mizerně přebíjí slugy. kvůli vnitřnímu žebrování. No a abys to neměl snadný, tak jsou ještě nábojnice a košíčky který "k sobě" nejdou. US košíčky mají často menší průměr než vnitřek většiny EU nábojnic a tak se prach jaksi neutěsní. Takže základ je najít zdroj nábojnic a košíčků pro Tebou vymyšlenou sestavu a toho se držet. Joo a nezapomenout na kartonový kolečka, který budeš potřebovat pro srovnání délek náplně případně na podložení slugu v košíku.
Obrázek
Obrázek



Tomka
Příspěvky: 85

Příspěvek#57 » sob 27. led 2018, 17:52

Nábojnice mám značky Saga elite 24,Clever mirage , RC 3,NSI Nobel sport,Gyttorp.. Košíčky mi v e-shopu poradil tyto, nyní je nemají skladem, ale budou je mít...

https://www.brownells.cz/SHOTGUN-WADS-1 ... -100008826



Tomka
Příspěvky: 85

Příspěvek#58 » sob 27. led 2018, 17:54

Ale díky moc za tip že bývají některé US dole užší, to by mě nenapadlo..

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#59 » sob 27. led 2018, 18:04

Tomka píše:Košíčky mi v e-shopu poradil tyto, nyní je nemají skladem, ale budou je mít...

https://www.brownells.cz/SHOTGUN-WADS-1 ... -100008826

Z obrázku produktu to je nezřetelně vidět, ale přikláním se k tomu, že TYTO KOŠÍČKY mají uvnitř prostoru pro střelu výstupky, a tím jsou pro home made stavbu slugu absolutně nevhodné. Z nich slug prakticky nepostavíš. SLug nevložíš do prostoru, nebo ano ale roztáhneš košíček, pak zase roztáhneš nábojnici, nebo vyříznout výstupky. takže voser. Tedy musíš mít košičky bez výstupků uvnitř!



Tomka
Příspěvky: 85

Příspěvek#60 » sob 27. led 2018, 18:20

Prodejce mi psal, že výstupky nemají a že se na slugy hodí..Ale raději to ještě pořádně prověřím..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů