Prebijeni brokovych nábojů bez použití továrních nástrojů a lisu



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#196 » ned 28. úno 2016, 13:08

Ano jsou to sypane Finske VihtaVuori za 1.18Kc.Jsem rad ze jsem je sehnal vsude mi nabizeli za 2.30-3.10Kc :-( .Skoda ze jsem nemel vic penez koupil bych 3 krabice.Maj je v Praze u Brymu tak kdyz jsem tam byl tak jsem vyuzil nadbytecny cas.Je zdroj za 1.30Kc tajny?Mel bych taky zajem.Stale se mi ale nadari sehnad Lovex S030.V Praze ho maj ale v sobotu je zavreno.U nas ho mam objednanej 3 mesice a neni schopnej mi ho sehnad :-(



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#197 » ned 28. úno 2016, 14:58

Jsou to fiocchi zapalky. Prodava ji to na Zbrane Zlín. To bys měl asi z ruky. Ja občas jezdim kolem tak si nakoupim zásobu. Jinak vesměs naražim jen na remingtony ale jsou drahé a v některých nabojnicich nedrží protože jsou menší a musim je vypodlozit papírem



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#198 » ned 28. úno 2016, 17:03

Tak do Zlina to mam opravdu hoodne z ruky.Skoda ze to neposlou jako flobertky nebo jiny zapalky.Prave ze nabizej fy Remingtony nebo myslim jeste CCI.Zkusim si vyzadat primo ty Fiocchi jestli to sezenou.Jinak asi budu muset jednou rocne zajed do Prahy a udelat zasobu.Stejne u nas nemaj zadnej vyber ani streliva.



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#199 » ned 28. úno 2016, 17:25

Třeba ti je seženou ale bůhví za jakou cenu. Ono je pravda ze i se zapalkou za 2,50 se ti naboj se slugem vyplatí udělat. Proti min 13kč za nejlevnější original je to i tak úspora. Ale zase každá kačka dobrá.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#200 » čtv 7. črc 2016, 15:03

Kompletní návod na ten ruský aparát přebíjecí co tu vyfotil smates:
https://youtu.be/48A6YlhoCKk
Národ, který je schopen TODLE vymyslet a používat je neporazitelný!

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#201 » pon 25. črc 2016, 12:19

K předělávání trapek 24 na slugy.
Nakoupil jsem za fakt rozumnou cenu náboje cheddite universal trap.
Obrázek
Mají ten správnej košík bez žeber a plast se dá dobře řezat.
Potřebu nástrojů jsem minimalizoval. Koupil jsem lochajznu 14, asi za dvě stovky.
Obrázek
vybrousil a vyleštil jsem konec do oblého tvaru.
Nic jiného mimo malých nůžek (pro manikůru už nepoužitelných záděrovek) na přestříhání skladů už nepotřebuju.
Obrázek
Lochajznou proříznu čelo nůžtičkama přecvaknu sklady, vysypu broky, lochajznou roztáhnu díru a zatlačím slug.
Náboj se vrátí do tvaru.
Je to sice pomalý a ne moc produktivní ale nejjednodušší a nejlevnější myslitelný postup. Slug vyjde na pětikačku a asi tak pět minut práce.
Z mé brokny na 20 m deset ran soustřel 6 cm a to sem starej a klepavej. Akorát spolustřílející pistoláři brblaj na moc velký prdy.



pobud
Příspěvky: 3

Příspěvek#202 » sob 13. srp 2016, 00:40

přemýšlím nad přebíjením trapových náboju kulema minie chtěl bych to použít na lov, mám dvojku 16, zajímá mě jestli splní svůj učel, děkuju



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#203 » sob 13. srp 2016, 01:21

Nechapu proc to pro lov delat.Na lovu se toho moc nevystrili a tovarni budou lepsi a presnejsi.



pobud
Příspěvky: 3

Příspěvek#204 » sob 13. srp 2016, 23:35

snad jen pro ten pocit? Ne vážně přesnost si myslím že bude stejná a lepší tovární a v čem? v dražší ceně určitě... zeptám se jinak, kule od minie je měkčí ,stejná nebo tvrdší vučí vlašimskému slugu?



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#205 » ned 14. srp 2016, 01:07

To zalezi z ceho ji odlejes.Slugy jsou z mekeho olova.K cemu ti bude minie do toho?Ta ma vzadu dutinu kvulu roztazeni a zariznuti do drazek.Takze do brokady k nicemu.



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#206 » ned 14. srp 2016, 06:21

Nejsem teda lovec ale takhle prebitou trapkou bych to raději nezkoušel . Předpokládám že bys to chtěl na prasata ,nevím že by se slugem střílelo něco jiného. Přebíta trapka nebude mít výkon továrního slugu ani náhodou. To si hodně lidí pouze myslí. Přesnost bude podobná ale jen tak do 30m , spíš míň. Nad 30 bude tovární lepší. A to nemluvim o deformaci strely při nárazu. Nevím kolik si toho odlil ale jakákoliv chyba při lití většinou znamená rozpad strely na více kusů při dopadu. Asi se s tím zastřelit něco dá ale s rizikem které bych raději nepostupoval. Vůči zvěři a při nahaňce i vůči svým kolegum



pobud
Příspěvky: 3

Příspěvek#207 » ned 14. srp 2016, 11:38

tak dík za odpovědi



vlcek
Příspěvky: 9

Příspěvek#208 » stř 30. lis 2016, 11:38

Zdravím všechny, pročetl jsem různá fóra a většina střelců co si vyrábějí Slugy doma, tak používají náboje na Trap vyjmutim broku a nahrazenim jednotnou střelou. Tak mě ta nedalo a rozebral jsem TRAP SUPER 24 od SB a zarazila mě nízká navazka prachu asi 1,2g, která je o proti loveckym nábojum hodně nízká. Prebijeji brok nábojů je můj koníček a také rád vím čím na zvěř střilim. Používám Lovex S035 a doporučenou navazku do 12 a ta je 2g. Tak si říkám, jestli by se u těch Trapu neměla zvednout navazka když se predelavaji na náboj s jednotnou střelou. Díky za vaše názory.



lada1516
Příspěvky: 235

Příspěvek#209 » stř 30. lis 2016, 11:49

Na díry do papíru a na gongy nebo popry to stačí bohatě. Nejsem myslivec a myslím že většina tady taky ne,ale střílet s tímhle na zvěř.. já bych to nedělal. Je to proti etice i proti rozumu. Jasně jde si přebít náboje na lov ale ne tímhle způsobem

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#210 » stř 30. lis 2016, 12:26

Navážka rychlého prachu pod lehké střely odpovídá, podívej se na doporučené navážky vectanu a24:
http://www.nobelsport.it/public/pages/E ... Cat1ID=367
Destičkové prachy jsou v nábojích NSI, které jsou mimochodem kvůli košíku bez žeber daleko vhodnější pro konverzi na slugy (z levných a běžně dostupných patron mají rovné košíky také GB). Vectan AS, A1, A0 lze běžně zakoupit pro přebíjení, hodí se i pro pistolové náboje.

SB by měl používat taktéž prachy vectan, viz info od nicku JPP přímo z fabriky:
http://www.strelectvi.cz/forum/post339912.html#p339912
Tabulky pro Primu potom zde:
http://www.nobelsport.it/public/pages/E ... Cat1ID=370

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů