Uskladnění prachu



buki
Příspěvky: 26

Příspěvek#1 » čtv 24. říj 2013, 19:43

Prosím vás, začínám přebíjet a dnes mi dovezli střelný prach Lovex S 020 v 5-ti litrovém kanystru. Objednal jsem si jen 1kg tak jsem myslel, že přivezou v originálním balení, ale prý to rozvážejí a tak to je v kanystru (1kg v 5l). Prosím do čeho můžu prach přesypat? Přeci to nebudu mít v tom kanystru. Dík

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#2 » čtv 24. říj 2013, 20:07

Nejlepší je černá flaška z antistatickýho materiálu. Jsou to ty co se v nich prodává i olej ale to by musely být perfekně vymytá a vysušená. Ale sá se uložit i v tom kanystru, jen je potřeba ho držet v temnu, nebo aspon mimo sluneční záření. Jen upozornění, nic proti sypanejm prachům ale občas se povede koupit i pěknej sajrajt.



buki
Příspěvky: 26

Příspěvek#3 » čtv 24. říj 2013, 20:23

No já myslel taky, že to bude baleno z výroby po 1kg jak to mají na stránkách. Děkuji



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#4 » čtv 24. říj 2013, 20:31

Jestli to není to, co ti slíbili, reklamuj. Případně jestli jsi to koupil přes Internet a nejsi s tím spokojený, vrať to v zákonné čtrnáctidenní lhůtě.



buki
Příspěvky: 26

Příspěvek#5 » čtv 24. říj 2013, 20:59

Je to dovážka od Limitu domů. Přebral jsem a tak potřebuji přesypat.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#6 » pát 25. říj 2013, 07:22

sided píše:Nejlepší je černá flaška z antistatickýho materiálu. Jsou to ty co se v nich prodává i olej ale to by musely být perfekně vymytá a vysušená.

Flaška od oleje není z antistatického materiálu, oleje jsou vesměs hořlavé kapaliny 3. třídy nebezpečnosti, podle ČSN 650201 je antistatická nádoba požadována pouze pro kapaliny 1. třídy nebezpečnosti – např. benzín nebo líh a to ještě u objemů větších než 1 l.
Spíš bych doporučil kovovou nádobu, např. těsně uzavíratelnou plechovku od nějakých potravin, v krajním případě i pečlivě vymytou, vysušenou a vyvětranou plechovku od barvy. Dobrá by byla i nerezová termoflaška, ale není úplně levná a pokud nemáš nepotřebnou doma, kupovat na uložení prachu ji nejspíš nebudeš.
Mám také zbytek prachu uložený v 5 l kanystru, ale sypaný prach už bych nekoupil.



tempest
Příspěvky: 167

Příspěvek#7 » pát 25. říj 2013, 07:46

A co takhle zabrusova prachovnice?

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pát 25. říj 2013, 08:04

Velkou zásobu nechávám v kanystru a příruční množství mám normálně v zavařovačce se šroubovacím víčkem. Ve skříni je tma.



buki
Příspěvky: 26

Příspěvek#9 » sob 26. říj 2013, 17:40

Dancek: taky jsem si myslel, že Limit, když to má na netu vyobrazeno v originálním balení, že to bude platit a né rosejpaný prach. Nikde o tom nemají ani zmínku.



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#10 » sob 26. říj 2013, 18:07

Pořád nevidím problém - jestliže prodejce nedodá to, co slibuje a mně to vadí, pak to reklamuju. A pokud zboží koupím přes Internet, ani se s reklamací nezdržuju a zboží vracím v zákoné čtrnáctidenní lhůtě.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#11 » pon 28. říj 2013, 00:28

Svého času byl distribuován černý prach v igelitovém pytlíku převázaném bavlněným motouzem.To celé vloženo do papírové krabice jako od cviček.
Černý prach je proti bezdýmnému 1.1D.Že by někomu za ta léta došlo k vznícení....
Nebude nakonec nejjednodušší přesypat ten prach zase do flašky od prachu???
Přebíječů je jako máku,flašky od prachu se normálně vyhazují.
Nebo to nasyp do flanděry od lihu.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#12 » pon 28. říj 2013, 08:43

buki: Možná bych v práci našel nějakou větší láhev od chemikálií s těsnícím uzávěrem většího průměru, ta by mohla být na prach nejlepší. Kdyžtak napiš SZ.



buki
Příspěvky: 26

Příspěvek#13 » pon 28. říj 2013, 18:40

Na použité nádoby jsem se u nás ptal, ale nikdo nemá. Vyřešil jsem to přesypáním do plechové nádoby s víkem od kafe. A nahoru jsem ještě položil ten pytlíček s gelem proti vlhkosti. Tak snad to bude OK. Děkuji za rady a náměty.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » čtv 27. úno 2014, 10:52

Co zkusit nový kanystr na benzín mají ho na každé benzínce :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host