Opravdu se vyplatí přebíjet?



calvary
Příspěvky: 6

Příspěvek#1 » pon 4. bře 2019, 09:50

Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně cen při přebíjení. Ať se snažím jak se snažím, tak když vezmu ráži 9mm, tak nejlevnější nábojnice stojí 4.50Kč, střela 1.4Kč, zápalka 0.6Kč a prach cca 0.5Kč - jsem na 7kč a na střelnici je kupuju za 4,9Kč (Selliery).

Dělám někde chybu, nebo si eshopy fakt myslí, že to někdo bude kupovat? Jde mi hlavně o nábojnice, kdo si koupí za skoro 5Kč prázdnou nábojnici, když za stejnou cenu má kvalitní náboj.

Fakt nechápu :)

Děkuji za postřehy, třeba jsem jenom fakt nechápavej



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#2 » pon 4. bře 2019, 09:58

Nabojnice se oplatí recyklovaná, pak to smysl má. Popravdě, nikdy jsem nehledal cenu nové nb pro luger. Na střelnici je vytahuju z košů zadarmo.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#3 » pon 4. bře 2019, 10:00

calvary:
Nábojnice je opakovaně použitelná. Takže fabrického SB za 4.90 člověku zbude ta nábonice. A bez započítání práce a amortizace vybavení je dle uvedených cen na 2.50 za domácí přebíjenku.



calvary
Příspěvky: 6

Příspěvek#4 » pon 4. bře 2019, 10:08

Děkuju za odpovědi. Pokud tedy budu tahat nábojnice z košů (proč ne), tak je potom musim prát a vyhozovat použíte zápalky - to je docela práce, ne?:) Nebo to umí nějaká mašina?

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#5 » pon 4. bře 2019, 10:25

To je nějaký provokace, ne? Když v jednu chvíli nevíš, že se dají použít vystřelené nábojnice a za ani ne 10 minut už víš, že se musí vyprat. Máš tady 94 stránkové téma o přebíjení 9mm Luger tak proč si ho první nepřečteš?



calvary
Příspěvky: 6

Příspěvek#6 » pon 4. bře 2019, 10:34

Provokace? Jak? Vy prodává nábojnice, že se vás to dotklo? Snažím se pochopit výhody přebíjení. Sbírání nábojnic dává smysl a mezitím jsem se dočetl o pračkách. Rád bych od někoho zkušeného slyšel, jeslti se to vyplatí. Kvůli koruně se do toho pouštět nechci.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pon 4. bře 2019, 10:42

Nechápu, máš tu celé velké téma o přebíjení rozvětvené do všech možných dílčích prací a založíš další.. Nechci být hrubý, ale ptáš se na totální hlouposti o kterých je tu psáno mraky textu. Nábojnice se používají opakovaně (luger klidně 40x), je třeba je prát, je třeba měnit zápalku, formátovat je atd (na přebíjecím lisu, ne ve svěráku) ...
Všechno najdeš
zde: http://prebijeni.strelci.com/
výběr lisu zde: viewtopic.php?f=77&t=442
praní zde: viewtopic.php?f=77&t=1129
přebíjení jednotlivých ráží zde: viewforum.php?f=30

u 9x19 přebíjím v nákladech cca za 2,5Kč za náboj obecně je vždy cca 50% úspora, ale hlavně náboj na míru... Ale musíš koupit vybavení a dodat svou práci.
PS: pokud jsi líný prvně něco načíst, tak ani nepřebíjej :roll: ...



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#8 » pon 4. bře 2019, 10:43

Nábojnice se z košů netahají. Stačí si zamést palpost před vlastní střelbou (aby se tam nezamíchalo nějaké nechtěné překvapení, jako třeba Makarov, nebo něco se zápalkami Berdan). Odstřílet si své a při úklidu stavu po střelbě prostě lopatku s vystřelenými nábojnicemi nasypat do svého pytlíčku.

Doma nábojnice odzápalkovat, vyprat, usušit... a přebít.

Mně se kupříkadu přebíjení nevyplatí (nemám na to čas a zas tak moc neprostřílím).
Kdybych chodil střílet tolik kolik chci a měl místo na stůl s nabíječkou, tak se to zaplatí během půl roku. Ale rozvádět se nehodlám... takže to není dnes nic pro mne.



permonikostrava
Příspěvky: 241

Příspěvek#9 » pon 4. bře 2019, 11:06

calvary , vážně máš zbrojní průkaz ?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#10 » pon 4. bře 2019, 11:15

Aneb jak profíci odradí začátečníka. Ty rady přečti si 94 stran, nebo 194 stran, nebo 194 tisíc stran mě vždycky pobaví. Ne, když tomu člověk nerozumí, hledání je nanic. Buď najde nula, nebo tisíce článků. Spousta dat , žádné informace.

profici: jak dlouho budete číst 94 stran o léčení rakoviny prsu tak, abyste si z toho něco vzali?

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#11 » pon 4. bře 2019, 11:16

Když uvažovat ekonomicky, pak je třeba začít od jednotlivých komponent. Nejdražší je obvykle střela a hned po ní nábojnice. Vlastní nábojnice je tedy základ a zásadní výhodou je vlastní (litá) střela.

Vybrat si pro srovnání nejrozšířenější pistolový náboj taky není dobrá cesta. Proto uvedu jiný příklad. Střílím ráži 45-70. Náboj na krámě se pohybuje od cca 30 do 60 Kč za kus. Nábojnice stojí cca 20 Kč, střela řekněme 6-10 Kč. Už i sestavení vlastního náboje vyjde levněji, než nejlevnější tovární. Pokud si navíc odlévám střely ze šrotového olova a recykluji nábojnice, dostávám se spolehlivě pod cenu 5 Kč za kus. Samozřejmě nepočítám práci, ale na druhou stranu si postavím náboje na míru a většinu zařízení využívám pro další ráže, např. .357, kde se dostanu z ceny na krámě kolem 8 Kč/ks pod 2,50.

A taky mě to baví.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#12 » pon 4. bře 2019, 11:24

Ono taky ne vždy jde o cenu. Střelci různých disciplín požadují různé vlastnosti nábojů. To že koupíš někde tovární náboj za 4,90 ještě neznamená že kupuješ kvalitní náboj... Nemám problém s tím že v takovém náboji bude kvalitní zápalka, prach, střela i nábojnice ale zkus si je někdy změřit na hradlech. U S&B Subsonic se mi taky podařilo naměřit 110 feet/s rozdíl (!) ... To pro přesnou střelbu třeba mířenkář těžko bude akceptovat. Další věc je kolik toho nastřílíš a jak velké nároky na střelivo máš. Jestli jednoho za měsíc bouchneš stovku na plechovky tak se přebíjet fakt nevyplatí. Jestli používá někdo subsonické střelivo s těžkou střelou tak ušetří i 3 Kč na náboji (takové náboje nestojí 4,90)… Oupnaři se bez přebíjení neobejdou protože vhodný náboj není ani na trhu atd... U ráží 40SW 45ACP apod. je úspora na náboji i více než 50%



calvary
Příspěvky: 6

Příspěvek#13 » pon 4. bře 2019, 12:23

Musim poděkovat vgj, audisovi, peggymu a albertovi za rady.. docela jste mi pomohli.

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#14 » pon 4. bře 2019, 12:30

calvary píše:Provokace? Jak? Vy prodává nábojnice, že se vás to dotklo? Snažím se pochopit výhody přebíjení. Sbírání nábojnic dává smysl a mezitím jsem se dočetl o pračkách. Rád bych od někoho zkušeného slyšel, jeslti se to vyplatí. Kvůli koruně se do toho pouštět nechci.


Ne, nic neprodávám, přebíjet jsem začal teprve nedávno, ale o přebíjení jsem se trochu začal zajímal už v době, kdy jsem ještě ani neměl zbroják. Za tu dobu jsem přečetl asi všechna témata ohledně přebíjení 9mm Luger na několika fórech, včetně toho 94 stránkového tady, kde se, troufnu si říct, probírá naprosto všechno. Dále jsem studoval přebíjecí lisy, prachy, zápalky, praní, střely, odlévání střel, navážky, používané laborace pro mojí pistoli, atd, atd. Než jsem reálně začal přebíjet, potřeboval jsem k tomu založení 0 nových témat a asi 2 příspěvky ohledně laborací s konkrétním prachem v odpovídajícím vláknu.

Audis: když něco chceš, tak bys měl brečet štěstím, že tady je tak obsáhlé téma v češtině. Ale ať se radši založí nové téma, kde se řeší to samé, jako třeba v Od jakého množství nábojů se vyplatí přebíjet + vhodný lis (v podstatě stačilo dát název tématu do googlu, aby našel by odpověď...) a až zase někoho začne zajímat přebíjení, založí se další téma, kde se to napíše znova, aby náhodou neodradilo velké množství informací. Ty k tomu dáš komentář na 3 řádky s nulovou hodnotou, aby bylo číslo pod profilovkou zase o trochu větší, modi to nezamknou a bude tady toho ještě víc.
Naposledy upravil(a) vosicz dne pon 4. bře 2019, 12:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#15 » pon 4. bře 2019, 12:36

Přidám jednoduchou matematiku... Střílím více méně rekreačně IPSC, poměrně často LOS + jsem teď začal IDPA. Osvědčily se mi náboje S&B Subsonic které jsem kupoval za 6,20 Kč. Nestřílím ročně 10ti tisíce nábojů jako třeba špičkový střelci IPSC ale kolem 6ti až 8mi tisíci asi dám. Koupil jsem levnější variantu přebíjení (lis, hradla, pračku, váhy) dohromady za cca 18 tisíc Kč. Jestliže jsem před tím kupoval náboje za 6.20 tak teď s obdobnými vlastnosti (s mnohem menším rychlostním rozptylem) postavím náboj za 3.20.... což znamená že již po vyrobení 6000 nábojů jsem ušetřil na vybavení pro přebíjení a další už mám prostě o 3 kačky levnější.
Profi střelci kteří vystřelí ročně i 100tis nábojů a zakoupí profesionálnější lisy a vybavení mají takovou věc zaplacenou za pár měsíců + si prostě postaví náboj sobě a zbrani doslova na míru...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů