Dillon 650 / 750



cony
Příspěvky: 56

Příspěvek#31 » sob 28. dub 2012, 18:30

Tak chyba v odzápalkování se občas stane i u matric RCBS nebo LEE, takže to už nějak neřeším. Akorát mi občas uletí dno zápalky a pak se divím, že tam nejde nalisovat nová.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#32 » úte 26. čer 2012, 08:12

Patrik píše:Dík, možná si udělám na vánoce radost.


Radost si udělal, to je zřejmé. :)

Patriku, co takhle s odstupem času. Máš ten lis ještě? Jsi spokojený, nebo bys dnes vybíral jinak?
Chtěl bych si 650 koupit, tak se pídím po zkušenostech. Prozatím mi přijde jako optimální volba.
Díky předem.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#33 » úte 26. čer 2012, 12:05

Jo mám, asi bych bral zase ten sam nebo tu 1050 (ne z důvodu kapacity, ale mám rád (jsem blázen) funkční stroje, kdybych měl místo, klidně bych koupil automat), neměl jsem možnost srovnávat s jinou značkou. Zatím jsem nepřišel na žádné podstatné nedostatky, pouze mi chybí podavač střel, což je ale u olova problém. Ani nedokážu to co vyrobím vystřílet. 650 je dobrá volba. Je třeba u toho používat hlavu a sledovat, ale to zřejmě u každého lisu.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#34 » stř 8. srp 2012, 09:16

Děkuji za odpověď, až teď jsem si všiml.

U té 1050 se prý hůře mění ráže. Je určená spíš na hromadné hroucení jedné ráže.

Podavače střel u 650 jsem viděl nějak řešit. Od obyčejné plastové trubky (stejně jako zápalky nebo nábojnice bez motoráku) až po motorová řešení.



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#35 » sob 19. led 2013, 08:40

Tak jsem zakoupil také lis,ale chtěl bych se informovat na pár věcí.Do lisu přijdou origo matrice,zatím dojíždím na LEE.Ale nějak se mi nelíbí tuhost(odpor) při práci.Jestliže nasadím první kalibr matrici dotočím,která vlastně dělá doraz,jestli tu nekecam kraviny,potom seřidím ostatní tak při práci bez mazání si kolikrát myslím že utrhnu lis ze stolu.
Chtěl bych se zeptat jestli někdo má osazeny Lee matrice.Pokud bych chtěl pracovat s lisem rozumě abych se nestrhnul jako budík,mám nastavenou vypichovací matrici aby nejela až dolů a doraz mám vyřešen jinak.Usazovací normálně škrtím akorát a žehličku mám taky jen tak na půl žerdi.Pokud to nastavím jak se má je to šílený.Momentálně dělám 45ACP a neumím si představit dělat puškový náboj.
Na jednooperáku bez mazání to tak nějak šlo,je jasný každá operace zvlášť,ovšem tohle mě opravdu překvapilo.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#36 » sob 19. led 2013, 09:38

Jestli máš karbidový matrice tak by to jít mělo, ale proč nemázneš hilzny? Nastavení "na půl žerdi" je kravina. Kalibrovat i žehlit je potřeba až dolů, teda většinou ale u .45ACP určitě. Stačí když nábojnice nasypeš do casefeederu tak je poprášit mazáním z rozstřikovače a je vystaráno.



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#37 » sob 19. led 2013, 12:57

No asi budu mazat,i když na jednooperaku jsem to nedělal protože jak říkaš mám karbidovky.No ale pokud to jde až na dno tak se u dna nábojnice udělá pěkný otisk od matrice,jak od vypichovací tak od žehličky.Proto jsem to trochu povysadil.Dle mého názoru Lee matrice stojí za prd.
To že jsem to talčil nadoraz na jednooperáku a otisk to nedělalo dávám na tuhosti lisu.Přeci jenom 650tka není takové chrastí,i když jedonoperák je uzavřený "O" rám.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#38 » sob 19. led 2013, 13:10

Jestli ti 650 dělá nějaký otisky který jednooperák nedělal tak je asi někde něco blbě. Matrice od LEE jsem po špatných zkušenostech opustil už dávno, používám jen jejich žehličku, ale Dillonácký mi přijdou zbytečně drahý. Na pistolovky mám dobrou zkušenost s karbidovýma RCBS nebo Hornady titannitrid.



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#39 » sob 19. led 2013, 18:34

Jo tak už dobrý namazáno a poladil jsem to ještě.Máš nějakej tip kde sehnat rcbs nebo hornady tady u nás.Mě se třeba u dillon vypichovací líbí možnost výměny jehly pokud jí zničím bez vyndavání celé matrice,pořád povolovat utahovat celou matrici.U Lee vypichovací 9Luger se mě nelíbí její uchycení jehly,protože i když ji utáhneš kolikrát se mě zdá že není přesně uprostřed.Nechal jsem si vytočit náhradní jehly z nerezu menší kdyby se přimotala NTX nabojnice.Protože u původní jehly je horní část nějaký materiál a samotná jehla je tam jen nalisovaná.Takže pár NTX a pěkně zůstávala v nábojncích.Hrůza.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#40 » sob 19. led 2013, 18:45


Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#41 » sob 8. říj 2016, 12:04

Zvládl by Dillona i začátečník? Je to úžasně svižný, ale zase si nechci pořídit lis, ze kterýho budu nešťastnej.



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#42 » sob 8. říj 2016, 12:09

No ja si v ramci teto uvahy koupil Lee turret. Aby me to nestalo moc, kdybych z toho byl nestastnej. Jako pro zacatecnika dobry, ale klidne bych dneska sel radsi do Dillona. Turret dobre na seznameni, ale produktivita je u Dillona lepsi. A navic ma vic moznosti rozsireni.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#43 » sob 8. říj 2016, 12:24

Já na něm začínal naprosto v pohodě a jsem rád, že jsem se nezdržoval žádným mezikrokem. Vše jsem sestavil, nastavil, doladil a během chvíle dělal náboje po tisících. Ale věci jsem měl předem nastudované, v technice se vyznám, a hlavně jsem si dával pozor a všechno měřil třikrát. Těžko mluvit za někoho jiného, bude to dost individuální. Pro někoho možná může být těžší udržet přehled o všech pozicích na shellplate a o jejich stavu. Zejména pokud dojde k nestandardní situaci, což se stávat bude. Pak je potřeba nezmatkovat a vše promyslet, než pojedeš dál.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#44 » sob 8. říj 2016, 13:11

Mě právě od tohohle lisu v prodejně děsně odrazovali coby začátečníka. No zas si říkám, že když nebudu moc experimentovat se směsicí nábojnic a střel, snad by to nemuselo být tak složitý. Je v Praze nějaká prodejna, kde by mi to eventuelně i pomohli nastavit?



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#45 » sob 8. říj 2016, 15:02

Nebal bych se Dillona i pro zacatecnika. Mozna i mene nez toho LEE. Ja uvazuju, ze se na tom LEE trosku otrkam a pak na Dillona prejdu (akorat nevim jestli 650 nebo 1050). Nemel bych strach, ze LEE neprodam, to zas ne :)
Ale jinak podivat se a mozna nejakou radu daji http://www.reloader.cz/ A mimo tam maji vystavenou i 1050 s Mark7, krasny. Az bude strilet cela rodina, tak je mozne zacit uvazovat :) Momentalne praskam jen ja a to cca 800 naboju za mesic plus nejake cviceni, soustredeni, "zavody". A to 9mm, takze tak.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů