Dillon 650 / 750



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#46 » sob 8. říj 2016, 19:14

650 je uzasnej lis a pro zacatecnika je podle me vhodny. Jednou ho naštelujes a skvele drzi, takze se nemusi porad merit a serizovat jako jine levnejsi lisy. Naprebijel jsem na nem urcite aspon 200 000 naboju a porad šlape. Sem tam jsem vymenil nejake pružinky a je to.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#47 » ned 9. říj 2016, 05:34

Jen bych řekl, že je to už trochu složitější strojek a dotyčný musí mít (měl by mít) cit pro techniku, představa, že se k tomu kdokoliv postaví a bude jen tahat za páku při sledování televize je (podle mně) scestná.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#48 » ned 9. říj 2016, 16:35

Koukám na to dobře, že 650 umí přebíjet i puškové, na rozdíl od 550 a Dillon Square Deal B ??



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#49 » ned 9. říj 2016, 17:28

Umi, do urcitych rozmeru. 223 i 7.62 x 39 zvládá.



Peter elektro
Příspěvky: 49

Příspěvek#50 » ned 9. říj 2016, 19:37

550 ka sa odporúča aj na puškove. Dokonca by som povedal že je vhodnejšia koli plnej kontrole a možnosti vrátiť sa krok naspäť.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#51 » pát 21. říj 2016, 18:34

Lis mám na cestě, docela dumám nad uchycením. Je šikovný den stojánek?



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#52 » pát 21. říj 2016, 20:41

Šikovne je pevne uchyceni. Doporučuji pevny pracovni stůl a šrouby na něj lis připevnit.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#53 » sob 22. říj 2016, 09:23

Já zase preferoval ten tovární stojan. Lis se mi s ním dostal výš pro práci ve stoje. Super taky je, že páka může zajíždět pod něj, takže lis nemusí stát připevněn na samém kraji stolu, který by navíc musel být bez čela. A na pevnosti celkového uchycení určitě neubere.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#54 » sob 22. říj 2016, 09:51

Pokud prebijis ve stoje, urcite ano...



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#55 » sob 22. říj 2016, 18:44

mam Dillon 650 upevneny na kuchynskej doske (3.5 cm hruby bukas), ktory je na 3 konzolach prisrobovanych do panelu (konzoly su na celu sirku stola takmer az po hranu). Podlozene to je 2 hranolmi 10 x 10 cm ako nohy stola.

Do slabsej konstrukcie by som nesiel. Obzvlast, ak na tom ma clovek prebijat puskove strelivo. Ak sa nieco prehyba kvalita a pohodlie prace ide dole, spolahlivost zapalkovania duplom (plati obzvlast pre Lee Loadmaster)

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#56 » stř 7. pro 2016, 16:21

Tak jsem to jako začátečník zprovoznil, měl jsem to naštudovaný, ale stejně jsem se s pár věcma docela vyvztekal. Nám přebito 300 ks. Teď naposledy mě dost zlobilo zápalkovaní, no poté, co jsem povolil šroubek té packy, co tlačí nábojnici směrem ke středu, fachá spolehlivě. No ale než mě tahle haluz napadla........ Jen mě pořád zlobí nespolehlivost nastavených parametrů. Když si nastavím OAL 29,4, tak to takhle běži, ale najednou to bez zjevného důvodu začne dělat 29,2. Přitom čárky fixem na usazovací matrici se ani nehly a matrici jsem utáhl. Příčinou bude nějaká kravina, zatím jsem jen nepřišel na to, která. Po počátečních trablích začal naprosto skvěle chodit prachovač. Jsem rád, že jsem nešel do jiného lisu, tenhle se mi zatím fakt líbí. Myslím, že pokud začátečník věnuje zvýšenou pozornost dění na shellplate, je schopný to rozchodit.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#57 » stř 7. pro 2016, 22:36

Maličko může dělat i ruka, hlavně zae začátku, když člověk ještě nemá cit a někdy nedojede úplně do horní úvrati, nebo naopak nedotlačí dost zápalku. Časem ale přesně pozná jestli je všechno v pohodě, nebo zda je nějaký problém, jen podle změny odporu v páce...:-)



zkpet
Příspěvky: 52

Příspěvek#58 » čtv 8. pro 2016, 06:41

Dvě desetiny rozdílu v OAL je běžné a v normálu. Jde o součet tolerancí celé soustavy.



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#59 » pát 3. bře 2017, 08:02

Dokázal by mi někdo prosím vysvětlit, k čemu je na lisu taková ta čená tyčka "Failsafe" mezi prachovačem a základnou? Dole uchycena modrou křídlovou maticí... Včera jsem se na to při skládání lisu letmo díval, ale na první dobrou jsem to teda moc nepochopil. Jak to vlastně funguje? Asi úplně pitomej dotaz, ale přecházím z LEE Turreta, kde nic takovýho nebylo :D

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#60 » pát 3. bře 2017, 08:14

Kvůli jistotě dojíždění šoupátka prachovače do výchozí pozice, tak aby prachovací "díra" byla vždy stejně nastavená pod násypkou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů