Dillon 650 / 750



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#136 » stř 26. črc 2017, 18:48

To je zase jedna z celé řady výhod Dillona. Dokonce i po záruce vyměňuje poškozené díly. Když jsem používal 650, tak mi několikrát praskl takový ten kovový krček pracovnice. Stačilo nafotit prasklý díl, poslat mu mail a obratem mi přišel balíček s náhradním dílem. Neplatil jsem ani poštovný.... To je velmi solidni pristup....

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#137 » čtv 27. črc 2017, 12:15

Tak jen já jsem takovej vůl, že ty díly kupuji? Domníval jsem se, že to zajišťuje pouze Dillon, tam je zase poštovné taková pálka, že se to nevyplatí.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#138 » ned 11. úno 2018, 23:47

Dá se nějak vyřešit lepení prachu na stěny prachovače? Prachovače od Lee nelepí.



Tommy00
Příspěvky: 40

Příspěvek#139 » pon 12. úno 2018, 09:25

Máš na mysli vnější nebo vnitřní stranu prachovače.
Uvnitř - vyčistil bych "funnel" v tech. benzínů / alkoholu - nechal vyschnout.
Z vnější strany obdobný postup. Záleží ale na vnějších faktorech. Je možný, že mazadlo se ti dostane i na část vnitřního povrchu nábojnice a potom se "zamaže" i prachovač na který se to lepí.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#140 » pon 12. úno 2018, 11:19

Myslím tu plastovou průhlednou trubku, co tvoří zásobník (zevnitř). Vymyl jsem ji Jarem, ale vypadá to, že za to může statická elektřina. Z Lee normálně vysypu prach a nezůstane ani zrníčko. Co třeba zkusit nějaký antistatický sprej?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#141 » pon 12. úno 2018, 11:47

Odmasti, kup mletý grafit, trochu tam nasyp, zavři a protřepej. Zbytek vysypat..



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#142 » pon 12. úno 2018, 12:43

Odmaštěno mám perfektně, grafit zkusím, díky.

Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 15

Příspěvek#143 » sob 17. bře 2018, 20:25

Ahoj, potřeboval bych se jen ujistit - pro střelu LOS 123gr - HP - Hollow point se použije stejná strana usazovací matrice jako pro RN, že? Ne ta druhá pro SWC. Je to tak?

Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 15

Příspěvek#144 » sob 5. led 2019, 09:13

Tak pokud by měl někdo podobnou otázku - odpovím si sám. Ano, funguje stejná strana vložky v usazovací matrici pro HP i RN.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#145 » pát 12. črc 2019, 12:09

Prosím uživatele Dilloních prachovačů o info. Zkoušel jsem si přesnost dávkování u modropotvory pro .223, a zděsil jsem se, jaké tam byly rozdíly. Prach D073.5, testoval jsem navážku 20 grainů, a lítalo to +/- 2 grainy! To není ani na plinking, to je na vyhození!

RCBS Uniflow mi to dávkuje s přesností o řád vyšší. Bohužel ji teď na 650tce chvíli nemůžu použít.

Mohlo by to být tím, že jsem se pohyboval na hranici kapacity "small bar" šoupátka? Puškové nemám. Pokud jsou takové odchylky u téhle dávkovačky normální, tak ho ani kupovat nebudu.

Prach byl suchý, Uniflow ho dávkuje nádherně. Jiný problém krom použití toho malého šoupátka mě nenapadá.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#146 » pát 12. črc 2019, 15:53

Jasně že je to tím. Záleží na velikosti zrn prachu, tady už to chce big bar.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#147 » pát 12. črc 2019, 18:08

Už mi to bylo potvrzeno i jinde. Ale proč by tomu měl vadit zrovna relativně jemný sférický prach? Kdyby to byl destíčkový jako AS nebo trubičkový jako třeba Tubal, ale tohle...



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#148 » ned 14. črc 2019, 08:59

Dillon k XL650 a svojmu prachovacu VZDY dodava obidve soupatka, aj pistolove aj puskove. Nechapem, preco ho nemas. Jasne ze pistolovy bude zly s presnostou lebo na jeho malu priepustnost doba otvorenia priepuste nebude stacit na to, aby presiel vsetok prach. 24-25 gr. je uz dost prachu aby to preslo v zlomku sekundy cez ten maly vyrez. Sfericky nesfericky.

Naopak, Dillon prachovac je jeden z najpresnejsich na trhu a robim na nom .223 jedna basen. Ak je rozdiel v navazke s D073.4 mozno 0.1 gr. tak prehanam. Co na progresivny lis a doslova plutie nabojov na nom je viac nez velmi presne.

Samozrejme, kto robi mierenku ma ine naroky, no zas nebude robit take naboje na progresivnom lise, vsak ano. Ja potrebujem rychlo urobit 500-1000 ks a nebabrat sa s tym. Co Dillon so vsetkymi podavacmi robi uplne bez problemov a za hodinu, dve nemam co robit.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#149 » pon 15. črc 2019, 09:13

Kupoval jsem z druhé ruky sestavené pro 9Lug. Ten test jsem prováděl na jednooperáku, to jsem neuvedl. V tom, že bych tomu nedal dost času, opravdu problém nebyl.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#150 » pon 15. črc 2019, 18:51

No bez ohladu na to na aky kaliber je Dillon zostaveny, vzdy su dodavane obe soupatka a obidve rurky na male a velke zapalky ako aj kolieska zapalkovaca.

I pri kupe z druhej ruky Ti to predat mal spolu s oboma soupatkami. I ked nechapem, preco niekto predava dillon prachovac z dillon lisu ale budiz.

Kazdopadne problem je jasny a v prachovaci to urcite nie je :)

Dillon prachovac funguje velmi dobre aj s trubickovym prachom ci dostickami alebo kolieskami (ako S011).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů