Dillon 650 / 750



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#16 » čtv 24. lis 2011, 14:18

Ona je nepropichovala, jen se namáčkla mezi ty tři packy kovadlinky. :cry:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#17 » pát 25. lis 2011, 19:40

Dnes další várka 500ks a ani jednou se nestalo že by zůstala neodzápalkovana. Jen tak pro zajimavost jsem zkusil opatrně protáhnout Nontoxy a ejhle, jehla prošla a ani to nebylo poznat na zvýšeném odporu páky, ona ta stěna se zátravkou není moc silná. Pouze jedna nábojnice moc nešla, nechtěl jsem ohnout jehlu, tak jsem ji raději vyhodil.



cony
Příspěvky: 56

Příspěvek#18 » sob 26. lis 2011, 09:26

U Dillona se nontoxu nemusíš bát. Už jsem i jednou udělal z berdana boxera a skoro jsem si toho ani nevšiml. Nontox jsou v pohodě. Jen pak můžou trochu blbnout při zápakování, nemají sraženou hranu lůžka.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#19 » sob 26. lis 2011, 16:57

Nejčastěji způsobuje problém,který popisuješ 2 věci. 1 je špatně nastavená matrice( je moc vysoko nad podávacím talířkem ) Je nutné,aby matrice v horní poloze téměř dosedala k talířku. 2. vystřelené náboje byli ve vlhku a spaliny v zátravce ,,zamrzli,, Doporučuji jehlu nebrousit,je povrchově tvrzena a po ubroušení nic nevydrží. Tyto závady jsem popisovaným způsobem odstranil u svých kamarádů. :P



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#20 » sob 26. lis 2011, 17:16

Matrici mám na doraz, jak jsem již psal - jehla vyjede 5-7 mm přes nábojnici. O zmrznutí nemůže být řeč, protože jsem teď dělal z nábojnic sbíraných v létě a přechovávaných v teple. Ještě mně napadlo jestli za to nemůže kukuřičná drť z pračky která v zátravce sem tam zůstává a může způsobit přilepení. Tvar jehly si můžu upravit a znovu tepelně upravit.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#21 » sob 26. lis 2011, 17:23

Stačí nábojnice spadlé do trávy a nebo jinak navlhlé..Stalo se mi několikrát,že jsem zápalku propíchl,jak držela. Vlastním také 650,co nesbírám venku,nestalo se mi to :lol:



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#22 » sob 26. lis 2011, 17:31

Ještě k upravené jehle,před lety jsem ji také zkoušel ubrat,měl jsem větší množství nontoxů a myslel jsem,že to tímto vyřeším.Jen jsem zkazil několik jehel.Nakonec jsem to vyřešil jinak a funguje to na nontoxy na 100%. Jinak mám ve sbírce 3 velikosti zátravek u SB nontox. Ty poslední mají snad třetinovou velikost oproti jehle, a to je pěkné peklo!



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#23 » sob 26. lis 2011, 19:07

ianraider píše:Nakonec jsem to vyřešil jinak a funguje to na nontoxy na 100%.


Můžu se zeptat jak?



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#24 » sob 26. lis 2011, 20:13

Nevím proč to tak funguje,ale po namazání vyčištěných nábojnic lubrikantem jdou přebíjet i nontoxy



cony
Příspěvky: 56

Příspěvek#25 » sob 26. lis 2011, 23:36

Nevím pořád co pořád řešíte s těma nontoxama, sám jsem jich přebil už určitě několik tisíc a pořád jedu na první jehlu, i když mám deset náhradních. Jen to poslední dobou při propichování trochu vrže :) nábojnice samozřejmě mažu. Je několik druhů zátravek u nontoxů, od hodně těsných až po takové které jdou v pohodě vypíchnout i LEE matricí. Už jsem i asi dvakrát propíchl zápalku, ale to nešlo o nontoxy. S tím nevypichováním zápalek jsem nepopojel.. cca 3ks na tisíc nábojů to nevypíchne. Všimnu si toho skoro vždy při zápalkování, ale štve mě to.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#26 » sob 26. lis 2011, 23:45

To jsem jen já měl obavy o jehlu a jak to tak vypadá tak zbytečně. Největší odpor při tahání za páku způsobuje kalibrování nábojnic při odzápalkování, teda alespoň u mně, ale že by to mazání mohlo mít vliv i na jehlu? Já jsem nepozoroval žádné zvýšení odporu při protlačování Nontoxů. O tom lubrikantu uvažuji, jen jsem se k tomu ještě nedostal jej objednat.
Já zlomil už 2 jehly na cca 5000 ks jen proto, že jsem si nevšiml, že mám buď obrácenou nábojnici nebo né přesně na svém místě.



cony
Příspěvky: 56

Příspěvek#27 » ned 27. lis 2011, 00:02

Mazání na jehlu vliv mít nesmí, pokud ano je to špatně, protože by jsi si zamastil zátravku. Když vyřešíš ten problém s nevypichováním, prosím napiš. Docela by mě to taky zajímalo.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#28 » ned 27. lis 2011, 00:30

Nábojnice mažu lubríkem jen z venku na jehlu ani dovnitř se samozřejmě nic nedává!!!! Po pronamazání jde lis hladce,bez námahy. :lol:

Uživatelský avatar
Kukri
Příspěvky: 68
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » ned 27. lis 2011, 12:34

9L přebíjím už pár let na 4 děrovém Turretu od LEE, karbidové matrice LEE. Nábojnice mažu, ale žádný spešl lubricant neřeším a je to zbytečné, používám už asi 3 roky pořád stejný kus hadru mastný od oleje, stačí pokapat jakýmkoli čistým řidším olejem, ne moc a na chvíli složit aby se prosáknul, po čase používání se promastí celý. Na ten nábojnice vysypu, zabalím a asi 3x dlaní trochu poválím a jedu. Nontoxů jsem přebil X, hilzny netřídím a že je to nontox poznám většinou podle lehce zvýšeného odporu při kalibraci, někdy vůbec. Karbidová matrice by měla zvládnout i suché hilzny, ale při poválení na mastném hadru je odpor při kalibraci znatelně nižší. Mažu tímhle způsobem i .357Magnum a .30Carbine. :D
Jo a jehlu jsem z matrice vůbec nevyndal od vybalení matric, drží pořád původní.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#30 » ned 27. lis 2011, 19:05

Zapomněl jsem, že na mazání tu máme už vlákno, tak jsem to oddělil.

Ještě k tomu odzápalkování, co jsem se ptal kolegy na střelnici, tak taky cca 3 ks na 1000 a nijak to neřeší.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů