Dillon 650 / 750

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#61 » pát 3. bře 2017, 08:50

jinak řešeno resetuje prachovač do výchozí pozice, kdy se dutina šoupátka opětovně plní pod zásobníkem prachu
tu matici nastav tak . aby pružina na táhle byla o pár mm stlačená při dolisování zápalky - čili horním dorazu páky lisu



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#62 » pát 3. bře 2017, 09:02

Achaaaa. Diky panove!

Sent from maj tojlet juzink foun

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#63 » pát 3. bře 2017, 11:11

pokud neplánuješ bullet feeder a prachuješ až na 3. pozici, budeš to táhlo muset ohnout
http://imgur.com/a/QTa1f

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#64 » pát 3. bře 2017, 11:44

ještě pár poznámek
1/nepřebíjej bez víčka na prachovači může Ti do něj podavač nábojnic hodit hilznu a pak se nedomluvíš s navážkami a není vyloučeno , že si vyrobíš náboj bez navážky.
2/pokud tam jde blbě zalisovat zápalka, netlač víc, podívej se , co se děje - mohla Ti jehla jen protrhnout či propíchnout starou zápalku a novou bys o zbytek staré odpálil včetně všech, co máš nasypaný v zásobníku.
3/líná "huba" - hotový neštěstí - v čr je cca stovka majitelů, který už řešili při seřizování kdeco, neobjevuj Ameriku, zeptej se když nevíš



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#65 » pát 3. bře 2017, 11:53

Moc diky



MUF_IV
Příspěvky: 3

Příspěvek#66 » ned 5. bře 2017, 08:37

Ahoj, mám na 650ce přebito cca 4 tisíce nábojů, takže jsem si získal nějaký "cit" jak jde páka, polohy, kdy je něco špatně, ale dvě věci řeším a nemohu na ně přijít... zmetkovitos mám na cca 600 nábojů dva zmetky a vždy na zápalce. nalisuje se " naštorc" někdy opačně ale to přikládám tomu že se špatně napíchne a prostě jede dolů opačně a taky mi někdy přijede prázná hilzna opačně, nebo se " přisekne" při podávání do rotačního kola nebo jak se to jmenuje a musím jí pomoci ručně... Jinak je radost s tím pracovat....

Možná ještě dotaz, jak třídíte hilzny... mám vždy směsku v kýblu, kterou doplňuji ze střelnice, převážně tedy 9mm luger ale semtam i jiné..... Pokud se rohodnu přebíjet je docela opruz to vytřídit ručně....nějaký TIP jak to urychlit ? elektronický CASE FEEDER mám...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#67 » pon 6. bře 2017, 08:47

za "naštorc" nalisovaným zápalkám podle mne dávej vinu kobinaci SaB hilzen a SaB zápalek
sražení hran zápalkových lůžek není konzistentní a mnohdy skoro žádné a zápalky mají ostrou vnější hranu
o 180 otočený lze minimalizovat tak, že po "nazobání" do zásobníků si je dotlačíš zespod aby celý sloupec ležel v kontaktu a pak teprve zásobník otočíš.
před přesypáváním do něj shora strčím tu plastovou tyčku a pak teprve vytáhnu pojistnou závlačku a nechám je tlačený hmotností tyčky sesypat do lisu.
přebírám růčo po lupou, je to práce na pokaka... ale zatím nic spolehlivějšího neznám, takhle vyselektuješ i hilzny s ražbou MES, nontoxy a pod. vč série SaB s málo sraženými hranami u lůžek.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#68 » pon 6. bře 2017, 09:33

Je zajímavé, jak se postupem času, bez konzultace, sjednocují grify :)

K třídění nábojnic..každé "urychlení" třídění hilzen znamená většinou zpomalení přebíjení.

Mně se kupříkladu časem nejlépe osvědčilo třídění na plastovém servírovacím podnose, ideálně s drsným dnem nebo polepeným papírem. Něco na principu velkého srovnávače zápalek.
Hilzny nasypu na tác a zatřesu stranově, až se jich co nejvíc "postaví" na dno, pod dobrou lampou prohlédnu vnitřky - zátravky, případný bordel, pak jich najednou jich vezmu 5 -6 do prstů, otočím, zkouknu zespoda a je vytříděno. Většinou si jich tak za půl hodiny vytřídím 2 -3 tisíce do zásoby.

Lupu zatím nepotřebuju. 8-)



mirekplachy
Příspěvky: 21

Příspěvek#69 » pon 6. bře 2017, 12:49

Jak uz bylo napsano, otocena zapalka je podle mych zkusenosti dusledkem spatne manipulace s tycinkou na zapalky. Zkus si tam dat jednu zapalku a hrave ji uvnitr tycinky v plastove zlute casti ruznymi pohyby pretocis, aniz by ses ji dotknul. Hilzny tridim podobne rucne. Obcas taky nejaka prijde naopak, zadnou zavislost jsem ale nevypozoroval. Jinak prebito mam 3000ks 9mm lugger a spokojenost.

Odesláno z mého E6853 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#70 » pon 6. bře 2017, 15:01

Petzold píše:.....K třídění nábojnic..každé "urychlení" třídění hilzen znamená většinou zpomalení přebíjení.....

popřípadě zpomalení stage :lol:
pod lupou je to rychlejší když přebíráš aby byly i krásný drážky pro vytahovač
s evolucí grifů je to fakt, jen já protáčím v prstech po 4ks, nemám takový lopaty jako Ty
a místo servírovacího podnosu to jedu na malým plechu na pečení



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#71 » pon 6. bře 2017, 15:56

Ještě mám jeden takový "prudce inteligentní" dotaz dillonového začátečníka :) Když přesýpáte zápalky ze zobací tyčinky do zásobníku zápalek. Máte sluchátka a brýle? Bouchlo vám to někdy? Přeci jen pustit 100 zápalek v řadě z půlmetrové výšky mi nepřijde úplně bezpečné :D Přebíjet budu hlavně malý pistolový SaB. Nebo to zbytečně hrotím? Díky za postřehy

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#72 » pon 6. bře 2017, 16:13

V klidu. Mně se to za cca 20 let nestalo, že by v trubce došlo k řetězovému zahoření zápalek dopadem. Někde jsem o tom četl, ale nebylo to samotným pádem, údajně chytla zápalková slož která se dlouhodobě "trousila" do trubky a hromadila se tam. Od toho je vnější trubka u Dillona robustní kus železa a čistě teoreticky by "zahoření" mělo blafnout směrem nahoru.
Při zápalkování mi za tu dobu blafla asi třikrát a bylo to tím co tady Mike popisoval výše. I proto mám prachovač posunutý o pozici dál, než se zápalkuje. (Pro jistotu, netvrdím, že prachovač na druhé pozici je špatně.)
Opatrnosti ale není nikdy nazbyt, takže brýle jsou minimálně doporučeny. Když dojde k rozmáčknutí zápalky, raději to celé na chvilku zastavím a zápalkovou slož ze shellholderu vymetu.

Takže největší nebezpečí, že si kákneš do textilu ti hrozí když....
reload.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#73 » pon 6. bře 2017, 16:59

Jinak sluchátka jsou hovadina, časem si zvykneš pravidelnost chodu vnímat i sluchem, popojetí motoru podavače, cinknutí hilzny do zásobníku, cvaknutí vypadlé zápalky, dojezdy šoupátka prachovače, zvukový signál že si na suchu se zápalkama, jiné cinknutí hotového náboje do už plného kastlíku.....

...a hlavně pak neuslyšíš maminu, jak tě volá k obědu. :D ;)



jaryn
Příspěvky: 32

Příspěvek#74 » pon 6. bře 2017, 17:21

zdravím,doposud přebíjím devítku na lisu LEE CLASSIC TURRET PRESS přebito k dnešnímu dni necelých 18 000 ks za dva a půl roku naprostá spokojenost,ale jde to pomalu,nečekal jsem že budu přebíjet tolik nějak se to holt zvrtlo.Takže zvažuji nákup Dillona 650 překvapila mě informace že přebírate nábojnice na Turretu jsem nic třídit nemusel,na ten počet přebitých nábojů jsem zmrvil asi 6 zápalek spíše v začátcích přebíjení než jsem získal cit,zápalky používám Sellier Bellot .Opravdu to na Dillonu nejde bez přebírání jak popisuje 4mike ?



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#75 » pon 6. bře 2017, 17:23

Nekde na zahranicnich forech jsem cetl, ze problem z odpalenim zapalek pri plneni do zasobniku mely hlavne zapalky Federal. SaB jsou obecne dost tvrde, tak verim, ze to bude v pohode. Spis mi slo o takove to ujisteni se, ze neudelam nejakou picovinu...
Diky moc za rady, Petzolde.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů