Čištění nábojnic - vibrační pračka aj. způsoby

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 338

Příspěvek#406 » pát 12. kvě 2017, 11:22

tak Pragolube 1300 i Pragopol 812 je doma :) , kdo jste měli zájem, písněte mi do SZ adresu doručení, rozleju to po litrech pošlu na dobírku. Cena Pragolubu je 340,-/kg a Pragopolu 135,-/kg, k tomu cca dvacku za nádobu (něco mám, ale budu muset dokoupit) a dobírku...



gph
Příspěvky: 1

Příspěvek#407 » úte 23. kvě 2017, 15:12

ad IOSSO
lehce jsem se popídil po složení, a jedná se o 30% roztok Trifosforečnanu sodného (Natrium tripolyfosfát - sodná sůl kyseliny trifosforečné - Na5P3O10). Běžně se používá na výrobu čisticích prostředků a na křehčení masa. Udávají pH 9, tabulkově by to i odpovídalo (1% soln @ 25 deg C = 9.7-9.8)
Dá se to i celkem levně koupit - 1 kg za cca 90 kč vč DPH.
Ovšem není to tak hezky balené :)



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#408 » úte 23. kvě 2017, 19:13

Byl by i odkaz, kde se to da koupit?

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 463

Příspěvek#409 » úte 23. kvě 2017, 20:16

Co takhle trochu vlastní iniciativy? První odkaz, co na mě vyskočil, když jsem to dal do Google, no vyskočily jen dva.
http://www.fichema.cz/ostatn-chemiklie/ ... 64035.html



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#410 » úte 23. kvě 2017, 20:21

Omlouvam se. Myslel jsem, ze ten sajrajt ma nejaky obchodni nazev, treba jako Bio-mio a dotycny nechce delat reklamu, proto uvedl primo chemicky nazev. Nenapadlo me hledat podle chemickeho nazvu.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#411 » úte 23. kvě 2017, 23:39

gph píše:ad IOSSO


Bude to mozna jedna ze slozek, ale urcite to neni vsechno. Obsahuje to i nejaky saponat a je to velmi husta kapalina, takze na 30% roztok se mi to nejak nezda. Ale ciste spekuluju, nezkousel jsem ropustit tuto sul a porovnat.



convert23
Příspěvky: 8

Příspěvek#412 » čtv 25. kvě 2017, 19:00

Poté co jsem pročetl celé téma, i jiná témata ohledně čištění nábojnic, jsem z toho ještě více zmaten, jelikož jsem se nedostal ktomu co je vlastně to nejlepší.

1)Praní v normální pračce - ideální pro méně kusů z důvodů možnosti poškození pračky samotné
- Bohužel moje polovička k takovému způsobu není příliš nakloněná

2)Suché čištění - Nejméně pracné čištění - odpadá sušení
- Nejsem příliš moudrý z náplní - většina využívá ořechy popř. kukuřici ale není moc info
jiných
- U poloviny přispěvovatelů jsem zaznamenal že nejsou nábojnice uvnitř moc čisté i když
by to neměl být nějaký funkčí problém (i když lesklé lítají nejlépe :D )
- Nejsou poté nábojnice celé zaprášené?

3)Ultrazvuk - většinou se zde řešily problémy s jednotlivými zařízeními
- výhodou by měl být kratší čistící řežim
- Ale musí se sušit

4) IOSSO - Zázračná chemie do které nábojnice stačí dát špinavé a vyndat je čisté
- Proč to tedy všichni nepoužívají?

5) Praní mokrou cestou - ideálně nerez popř. keramika
- Několikrát zmiňováno, že nakonec se většina dostane ktomuto čištění nábojnic
z důvodů kvalitního vyčištění unvnitř i venku
- Ale musí se sušit

A teď jakou cestou jít když bych rád koupil něco co vydrží léta a nebudu muset řešit přechod na jiné systémy. Plán mám zatím jen 9mm ale člověk nikdy neví co bude chtít přebíjet za rok. Nemám v plánu čištění nějakého velkého množství najednou.

Díky



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#413 » čtv 25. kvě 2017, 20:31

Ad 4) Protoze to v Cesku jeden cas nebylo k sehnani a kdyz bylo, tak to stalo ranec. Vymaznout dvanact stovek za litr jarovy vody se proste Cechovi zda moc :lol:



convert23
Příspěvky: 8

Příspěvek#414 » čtv 25. kvě 2017, 20:41

Sysop - pokud seženu nějaké menší balení rád vyzkouším



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#415 » čtv 25. kvě 2017, 21:40

Baleni jsou jen dve, quarter a gallon. Quarter se nevyplati.

Ja jsem vlastne s timto elixirem zacal, kdyz jsem kdysi zacal prebijet. Nechtel jsem hned vrazit prachy do suche pracky (tehdy se daly koupit snad jen z USA, mozna Nemecko). Pro uplny zacatek, kdyz clovek spis strka penize do matric a nechce moc laborovat, mi to prislo fajn reseni.

Postupne jsem prosel vsechno mozne, takze se mi doma nakupily mechanismy 8-), ve finale jsem to delal tak, ze kdyz jsem uz nemel Iosso, tak jsem hrube cisteni udelal v pracce (i se zapalkami), pak nechal dloooouho vyschnout, pak odzapalkovat a pak lestit (proso&ryze&sitol ve vibracce). Jenze je to silene casove narocne.

Osobne si myslim, ze asi uplne nejlepsi je prani v nerezovych teliskach, pokud clovek koupi nebo spacha pracku a pokud si muze dovolit hluk. Vysledek byl zatim to nejlepsi co jsem kdy videl. Nicmene Iosso je hned za tim. Kdyz uz mokry proces, pak je toto fajn nehlede na rychlost.



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#416 » pát 26. kvě 2017, 13:56

No po zkusenost s pranim asi takhle. Zakladni otazka mokre/suche. To uz je vkusu kazdeho soudruha. Suche vyhody ze se nemusi susit, nevyhody, ze vysledek nebude nikdy takovy jako v mokrem. Mokre cisteni proste mokro, takze suseni.
Ja pouzivam suchou cestu a zkousel jsem orechy, kukurici, jahly. Jahly uz nepouzivam, vysledek se mi nezdal. A to tak, ze proste nahrubou orech s nejakym lesticem od Dillonu co jsem mel v baliku k pracce, a pak kukurice se sitolem.
A asi mozna nejvic zalezi jak hodne leskle ty nabojnice chces mit. Na funkcnost to nema vliv. Takze za me bych asi sahnul po tom nejdostupnejsim a neresil to. Ale po zdejsi diskuzi vim, ze to vetsina lidi resi, takze asi tak :)



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#417 » pát 26. kvě 2017, 19:22

Já peru ve starým průmyslovým UZ, na jednu dávku žhavý vody, půl pytlíku kys. citronový a dvě velký stříknutí leštidla do myčky.
Nechám to běžet tak půl až hoďku, pak několikrát za běhu propláchnu dokud nejde čistá voda bez bublin a nechám na topení (okně) uschnout.
Proplachovat chce taky v co nejžhavější vodě, horký nábojnice rychle uschnou a nedělá to tak velký mapy.

Obrázek

Obrázek



Freed
Příspěvky: 75

Příspěvek#418 » čtv 3. srp 2017, 16:05

Na Lugry, .38 , -45 a podobne nabojnice asi staci suche prani ve vibracce. Otravne je, pokud peru odzapalkovane, vystouchavani drti ze zapalkoveho luzka. Z venku krasne leskle, ze uvnitr nic moc.
Na .223 rem jsem koupil Iosso (na zkousku 1litr). Dolovat drt z .223 se mi nechce. Zatim jsem ucinnost Iossa nezkousel,mam to doma 3dny.



Freed
Příspěvky: 75

Příspěvek#419 » sob 5. srp 2017, 11:59

000004.jpg
000004.jpg
Tip na mokrou pracku za 1750,-Kc viz. obr.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#420 » pon 7. srp 2017, 13:25

To pista1: Hodně luxusní výsledek :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů

cron