Čištění nábojnic - vibrační pračka aj. způsoby



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#61 » čtv 22. lis 2012, 13:07

Věřím že to funguje. Já si přebíjení neplánuji, když to na mně přijde, pustím vibračku a nestarám se. Podle času kdykoliv vypnu a můžu přebíjet bez rizika, že jsem něco uspěchal a nenechal je dostatečně vyschnout. Samozřejmě můžu mít nasušené dopředu ale mně se nechce :mrgreen:



jka
Příspěvky: 56

Příspěvek#62 » úte 4. pro 2012, 09:02

Nezkoušel jste někdo do vibrační pračky použít kukuřičnou drť, která se prodává jako podestýlka pro hlodavce? Nebo je ta originální jiná? Jemnější, hrubší, tvrdší?
U té hlodavčí bych se trochu bál prachu, ale toho bude prací médium stejně plné od nábojnic, ne?
Přeci jen 6kg podestýlky za 150 Kč mi přijde lepší, než 4,5 libry kukuřičného média za 400 Kč.
Jestli jste to nikdo nezkoušel, tak to vyzkouším a dám vědět, jen abych se zbytečně nevydával slepou uličkou :)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#63 » úte 4. pro 2012, 11:49

No, ja osobně nezkoušel, ale vypadá to dost podobně jako medium co mám od Frankforda.. Je potřeba, aby tam nebylo moc prachu, ale opravdu ta drť. Ale to by nebyl problém odseparovat. Já bych to za těch 150 risknul na test. Stejně do toho musíš přidat leštidlo ( Sitol )



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#64 » úte 4. pro 2012, 12:12

Já tam sitol nedávám a nábojnice mám dostatečně lesklé

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#65 » úte 4. pro 2012, 14:27

Mě se bez Sitolu čistily dýl a hůř.. Alespoň je to můj subjektivní dojem..



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#66 » sob 26. led 2013, 17:23

jka: No četl jsem někde že někdo kupoval tuto směs pro hlodavce ale že to jsou nepravidelné kousky a zůstavalo mu to v nábojnicích tak nevím.Ale chystám se to vyzkoušet také,má existovat hrubá a jemná verze.

No zkoušel jsem sitol i origo leštidla.Osobně si myslím že jsem tam toho dal kdysi na začátku moc,ale leštilo to hezky.Nyní v nové směsi je tam také trochu sitolu a výsledek stejný.Ale chtěl jsem se zeptat jestli má někdo stejný problém po vyprání jako já.Protože pokud vyperu a uložím nabojnice do nějaké uzavřené nádoby lesknou se nábojnice klidně po měsíci jako psí kule.Ovšem pokud je nechám v krabici nebo volně ložené dost rychle zmatní a právě si myslím že to dělá leštidlo.
Stále jsem si myslel že je to reakce třeba potu a sitolu,ale buhužel se to dělá i když se jich ani nedotknu.A moc se mi nechce věřit že tohle způsobuje vzdušná vlhkost.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#67 » sob 26. led 2013, 22:17

Nic jiného než vzdušná vlkost a třeba korozivní plyny v ní rozpuštěné to být nemůže.Pokud ti to vadí tak moc,nezbyde ti nic jiného než odstranit korozivní prostředí,nebo povrch kovu pasivovat.



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#68 » ned 27. led 2013, 17:41

Ale to zase ne,tak moc mě to nevadí.Ale trochu se zarážím nad tím pokud si pujdu koupit nepřebíjenky,které jsou v krabičkách,na ty povětrnostní podmínky mužou,jsou stále na pohled hezké oproti jiným.Tak kde je problém?Proč tovární neoxidují anebo alespoň pomaleji než přebíjenky?
Je pravda že náboje od Limitu které jsou v pytlíku jsou v podstatě hezké,čisté.Ale známý je dal do plastové krabičky a po 3 měsících jsou opravdu zašlé až hnusné.

Uživatelský avatar
mdkill
Příspěvky: 49

Příspěvek#69 » sob 27. dub 2013, 20:44

Tak jsme si s kamošema pořídili ultrazvučku a musím říci, že nábojnice jsou čisté včetně lůžek zápalek, vnitřku i vnějšku. Používám ohřátou destilku s 1 lžící kyseliny citronové a 1 lžící JARu. Zvenku to není lesk jak blesk, ale je to čisté a odmaštěné. Dobu cyklu jsem nastavil na 3x8 min.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#70 » ned 28. dub 2013, 08:07

Hezké :)

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#71 » ned 28. dub 2013, 08:18

Používám tu samou a stejný postup. I výsledek je obdobný. Jen mě nenapadlo to tam dávat i s platíčky :oops: , jen to tam volně nasypu. Budu to muset vyzkoušet.

Uživatelský avatar
bacil.357
Příspěvky: 71

Příspěvek#72 » ned 28. dub 2013, 14:47

já pokukuju po tomhle

http://www.zjtronic.cz/zjtronic/eshop/0 ... 30-3-000ml

a chci se zkušenějších zeptat.. Všechny ostatní čističky ( které jsem zařadil do výběru) využívají frekvenci 42kHz, ale takhle 35kHz. Nevíte někdo jaký kmitočet le lepší?? Nikde jsem nenašel jaký kmitočet je vhodnější na to či ono..

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#73 » ned 28. dub 2013, 15:12

Všeobecně platí toto:

Kmitočet ultrazvuku. Obecně platí, že nižší kmitočet má vyšší erozívní účinky a je méně absorbován čistícím médiem i předměty a proto je vhodnější pro čištění objemnějších a těžších předmětů a pro odstraňování většího znečištění. Oproti tomu ultrazvuk vyšších kmitočtů má lepší schopnost pronikat i do nejmenších otvorů a spár. Proto bývá volba pracovního kmitočtu ultrazvukové čističky mnohdy určitým kompromisem.


Rozdíl 7 kHz ale podle mě nebude podstatný

Uživatelský avatar
bacil.357
Příspěvky: 71

Příspěvek#74 » ned 28. dub 2013, 18:07

ok, díky za info...časem dám vědět jak to pere...

Uživatelský avatar
mdkill
Příspěvky: 49

Příspěvek#75 » pon 29. dub 2013, 07:02

To Peggy: Taky jsem první várku .357 jen tak nasypal, ale nebylo to ono. Jak ty nabojnice ležely přes sebe, tak se to uplně nevyčistilo. V platech .357 a .38 se vejdou po 150ks. 9mm Luger se dá dát na sebe 400ks.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů