Čištění nábojnic - vibrační pračka aj. způsoby



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#391 » pát 5. kvě 2017, 09:30

Jo, Pragolube 1300 je dobrá věc. Nábojnice jsou krásné, lesklé a hladké. Žádné duhové fleky, nebo matny, suchý povrch. Nejmenší balení bohužel 20 kg.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#392 » pát 5. kvě 2017, 09:45

Holt... koupit velkej kandak a rozcmrndat to zajemcum po troskach. Tusim na strelectvi.cz se to delalo prave takto.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#393 » pát 5. kvě 2017, 09:49

Ano. Jedině společný nákup. Jinak to nejde.

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 338

Příspěvek#394 » sob 6. kvě 2017, 14:25

příští týden si objednávám celej kanystr, je to po 25kg... sám toho chci šest kilo, zbytek rozvážím a nabízím k prodeji dál... kdyby jste měli zájem, napište...
beru k tomu ještě Pragopol 812, což je kyselý kompound, který by měl předcházet Pragopolu 1300, aby to fungovalo tak, jak má...



jardasalava
Příspěvky: 15

Příspěvek#395 » úte 9. kvě 2017, 16:18

petras125 píše:
Rough boy píše:kolombo: max. tak 200 lugrů nebo 230 9mm Browning, mám z kelímku odměrku a tu vždycky naberu plnou. Prve jsem zkoušel skoro plnej ten košíček (cca 500 lugrů) a pračka utekla doprostřed místnosti, kde se zmítala na hadicích :D
Těch 150-200 lugrů není na chodu pračky ani znát.


Moje zkušenost: 9x19 Luger nasypu do normální pračky s horním plněním bez pytlíku = přímo do bubnu (bez prádla). Dávám jich tam tak 1000 najednou - odzápalkované. To je asi 4 kg. K tomu trochu pracího prášku a peru programem na bavlnu. Pračka si krásně chrasí a hilzny jsou zvenku jako nové a zevnitř velmi slušné. Při odstřeďování na 1200 ot/min. se rozdělí po obvodu a pračka sedí jako přibytá. Po vyjmutí (jsou v podstatě suché) nasypu do nerezových nádob na příbory z IKEA (jsou zespodu a z boku děrované). V létě to hodím na parapet na slunko, v zimě na radiátor, a krátce dosuším.


Shodou okolností jsem se časem dopracoval k úplně stejnému postupu. Potřebuji vyprat tak 4000 Lugerů měsíčně a jiný způsob se mi zdál příliš zdlouhavý. V normální pračce je to super bezpracné. Najednou peru počet nábojů odpovídající tomu většímu plastovému sítu na špagety (asi z IKEA), který je na obrázku. Peru 2x ... jednou před odzápalkováním a jednou po projítí první (odzápalkovací/kalibrační) matricí. Výhodou tohoto postupu je, že člověk dělá s čistým materiálem (bez hlíny a dalšího "bordelu") a při kalibraci mažu olejem ve sprejim z Lídlu. Tím druhým praním se se odstaraní lubrikant a nábojnice jsou dokonale čisté jak v lůžku zápalky, tak i uvnitř. Vzhledem k tomu, že celá operace praní je pouze nasypat do pračky a vybrat z pračky, tak dvojí praní je zcela v pohodě. Po odstředění jsou nábojnice na sluníčku do hodiny úplně suché.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#396 » stř 10. kvě 2017, 14:43

Já peru odzápalkované v pračce v "loundry bag"u z ebaye. Množství cca 250 7,65, ale doporučuji spíš menší množství, případně vetší počet bagů a k tomu nějaké hadry z dílny. Jinak jdou z pračky hrozné rány jak to skáče po bubnu. Po vyndání jsou skoro suché, do rána v cedníku vyschnou dokonale. Pak lehce namažu lanolinem+isopropilem, znova nechám uschnout a jsou připraveny.

Odesláno z mého NEM-L21 pomocí Tapatalk
Obrázek

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 461

Příspěvek#397 » stř 10. kvě 2017, 16:05

V pračce s fuseklema jsem pral taky, vždycky hrst do fusekle, zavázat a do pračky. Ale nějak brzy nám odešlo ložisko a chvíli po něm i kříž na bubnu :-/



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#398 » stř 10. kvě 2017, 19:53

Mivali jsme doma kdysi Tatramat zvany "turist", skoda ze uz neni, tam by se to dalo paradne vyzkouset. Dokud se nevyvazilo to plastove zebro olovem, tak pracka litala po cele koupelne. Po vyvazeni byla brutalne citliva na jakkoli nerovnomerne rozlozene pradlo. Hned bych poznal, jestli toto mrvi loziska, nebo ne.

Asi hodne zalezi, jaky je pomer celkove vahy pracky ku vaze tech hylzen. Ted mame doma Philco, ma v sobe betonove bloky a bezne jede 10 kg pradla, at je to rozlozeny jak chce. Ta by to asi dala bez problemu.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4573

Příspěvek#399 » stř 10. kvě 2017, 20:11

V Tatramatce jsem pral běžně sportovní boty. Takže o nějakém rozložení hmotnosti nebyla řeč, zvlášť při odstředění než trochu zmizla voda. Vydržela celkem hodně. O abrazivním materiálu to asi tedy taky nebude. Že občas běhala po koupelně, o tom žádná.



Zulda
Příspěvky: 212

Příspěvek#400 » čtv 11. kvě 2017, 08:36

Já to dávám do myčky. Do originálních plastových platíček, hilznu dírou dolů, myčku na 70 stupňů. Po umytí nahážu hilzny do litrové lahve od mléka, přidám trošku jaru, octa, případně i kyselinu citronovou, občas to proklepu, nechám přes noc nebo i celý den. Pak vysypu, propláchnu horkou vodou a dám usušit do trouby na plech. Tam jsou tak 30 minut na cca 60 stupňů. A hotovo.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#401 » čtv 11. kvě 2017, 08:57

Je nejaky rozdil mezi tim, kdyz to vyndas z mycky a kdyz o vyndas z toho kyseleho nalevu? Je tam jeste nejaky kvalitativni posun?



Zulda
Příspěvky: 212

Příspěvek#402 » čtv 11. kvě 2017, 12:36

Je, z octa jsou víc lesklé. Ale asi je to v podstatě zbytečné, uvitř mají dno docela čisté už z myčky.
Dřív jsem je pral jen v tom octě a byly čistší o něco míň, na funkci to nemělo ale vliv.
Možná se tu s tím moc drbeme :)



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#403 » čtv 11. kvě 2017, 12:39

Hele... leskly lip strilej, znas to... ;-)



Zulda
Příspěvky: 212

Příspěvek#404 » čtv 11. kvě 2017, 12:42

Jasně, a líp to vypadá s modrýma poplastovanýma střelama :)

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 461

Příspěvek#405 » čtv 11. kvě 2017, 15:28

A úplně nejlíp s růžovýma.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů