Čištění nábojnic - vibrační pračka aj. způsoby

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#451 » stř 14. úno 2018, 13:21

Já Isopropyl kupoval v prodejně součástek pro elektro-bastlíře. Ale zrovna levná věc to není, nevím, jestli se to vyplatí. A hlavně jestli to dává smysl, u nábojnic se asi rozdíly v chování IPA a ostatních rozpouštědel zase tolik neprojeví.

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#452 » čtv 15. úno 2018, 07:40

- IPA je běžně z drogerie, nebo máš jiný zdroj?
- predpokládám že se dá běžně koupit, ja si objednávám na netu (cistim s tim vytopeny telefony), litr cca 100 Kc
(ruznej cistici efekt u 99% - 99,9% - 99,99% a 99,999% je mýtus, je to uplne stejny)

- Používáš IPU opakovaně, nebo jen na jedno použití - to by se na rozdíl od vody asi dost prodražilo.
- sleju pres hadr (filtr) zpatky do flasky, protoze se po zahrati hodne rychle odparuje a nema to dobrej vliv na plastovou UZ pračku z Lidlu
- vypráno zatím cca 200ks na 4x (uvidim jak to bude cistit dal)

- Jak vypadají nábojnice uvnitř? Jsou čisté jako z venku?
- naprosto totožné (uvidim jak se na tom bude podepisovat znecisteni IPA po čase)

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#453 » čtv 15. úno 2018, 07:51

Dík, asi to časem zkusím. Láká mě rychlé sušení a to, že to neflekatí. I když mi "jarní voda" s citronovkou technicky vyhovuje, esteticky to pořád není ono. Holt jsem "pacient" ;-) .

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#454 » čtv 15. úno 2018, 12:51

Na neflekatění používám destilku.

Po vyprání dám do vody a troškou sody, aby se neutralizoval ocet, pak do čisté vody a nakonec do destilky. Destilka nestojí skoro nic, navíc skoro neubývá a díky předešlým lázním už se do ní nedostane žádný bordel. Je tedy použitelná neomezeněkrát, tedy pokud ji manželka nepotřebuje na nějaké nesmysly jako je žehlení :-)

Odesláno z mého NEM-L21 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#455 » pát 16. úno 2018, 08:29

Pořád to je ale moc operací..casove a prostorove narocnych a navic to sušení nábojnic. Zalezi jaky ma clovek naroky a kolik toho dela.

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#456 » sob 17. úno 2018, 22:56

Ani ne, sehnal jsem několik velkých kyblíků od lakýrníků, jsou stohovatelne, takže jeden jsem dole proděravěl paječkou a mám z něj dokonale padnoucí cedník tak na 1500 Lugerů, takže nábojnice jdou z jednoho do druhého rychle a bez problémů. Pak jen vysypu na starý ručník a jdou do kartonové krabice. Tam si pomalu doschnou.

Odesláno z mého NEM-L21 pomocí Tapatalk



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#457 » stř 21. úno 2018, 15:11

Měl bych pár dotazů

1) Používáte ultrazvukovou čističku i na čištění zbraní? Né že by mě čištění nebavilo ale třeba závěr by to mohlo solidně opucovat i bez jeho rozdělávání, o spoušťovém mechanismu ani nemluvě.
2) možná debilní nápad, ale co do té vody nalít balistol? Směs balistolu a vody se na čištění používá docela běžně.
3) máte zkušenost s čističkama z Aliexpressu? :D

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#458 » stř 21. úno 2018, 15:28

ad 1) - Ano, funguje to dobře, čistím tak vše, co se vejde do nádobky. V obyčejné "Jarní vodě" a pak vytěsněním vody pomocí WD40.
ad 2) - S Balistolem ne, ale podobné olejové emulze jsem zkoušel a dá se říci že jakž-takž fungovaly, ale proč si tím komplikovat život. Nebyl významný rozdíl proti vodě, nejlepší na nábojnice je kyselý roztok.
ad 3) - Nemohu sloužit

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#459 » čtv 22. úno 2018, 06:35

Čističky z ALI jsou sázka do loterie. Ale narazil jsem na pár činskejch, který čeští prodejci prodávají s českým popisem za 3-4 až 5ti násobek ceny.
Je třeba si jen pohlídat frekvenci UZ (40-42 kHz) a když už kupovat z Číny, tak bych nakoupil pres aplikaci WISH, protože když přijde nějakej krám, tak po odůvodnění bez keců vrací prachy (mam vyzkousené).

Dobrej kompromis je UZ z Lidlu za 700,-. Na puškový stačí, pistoláky bych v tom dělat nechtěl (0,6l)



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#460 » čtv 22. úno 2018, 10:04

Díky. No ptám se právě proto, některé ty plechové jsou nemlich úplně stejné.
S ALi zkušenosti nemám, ale prej taky vracej prachy.
Zatím přebíjet nehodlám, u (9mm a 223 bych musel střílet větší objemy) ale říkal jsem si, že bych si udělal zásobu hilzen a že se to bude hodit na víc věcí. Třeba tahle má za ty peníze asi největší objem.

https://www.deramax.cz/ultrazvukova-cisticka-vgt-1200

Uživatelský avatar
Poky
Příspěvky: 60

Příspěvek#461 » čtv 22. úno 2018, 11:28

http://www.wish.com/c/59aa2335ddfb2959a76e2be9

1,3l - 1308,-
2l - 1370,-
3l - 1851,-



Rys
Příspěvky: 57

Příspěvek#462 » pát 24. srp 2018, 19:51

Inspirován fórem jsem zbastlil pračku na nábojnice.
"Pračka na mokré praní nábojnic. Volně ložená prací nádoba poháněná třecím převodem, pohon 12 V stejnosměrný motor s aktivním vzduchovým chlazením, napajený ze spínaného zdroje. Kapacita cca cca 5,5 kg nábojnic. "
Technická specifikace jako Brno. :-))
https://youtu.be/NVzDi1wn55M



Freed
Příspěvky: 75

Příspěvek#463 » pát 19. říj 2018, 18:34

Nejaka zkusenost s touto prackou_?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



jka
Příspěvky: 56

Příspěvek#464 » pát 19. říj 2018, 19:25

Osobní zkušenost nemám, ale protože mě to od pohledu zaujalo, zkusil jsem hledat a vypadlo tohle: https://www.youtube.com/watch?v=K9wzkmTUQXk
Já osobně už to nezvažuju :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#465 » pát 19. říj 2018, 21:15

Rys píše:Inspirován fórem jsem zbastlil pračku na nábojnice.
"Pračka na mokré praní nábojnic. Volně ložená prací nádoba poháněná třecím převodem, pohon 12 V stejnosměrný motor s aktivním vzduchovým chlazením, napajený ze spínaného zdroje. Kapacita cca cca 5,5 kg nábojnic. "
Technická specifikace jako Brno. :-))
https://youtu.be/NVzDi1wn55M


Dobrá inspirace :-)
Jak máš řešená ložiska na hnací hřídeli ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jahoda a 9 hostů