Čištění nábojnic - vibrační pračka aj. způsoby

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#16 » čtv 16. pro 2010, 15:52

V pohodě, pokud ji zavřeš ve vedlejší místnosti tak o ní nevíš. Tedy přes den :) v noci bych ji v paneláku radši nepouštěl.

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » čtv 16. pro 2010, 16:17

pokud to potřebuješ testnout a pojedeš okolo tak ti půjčím moji a uvidíš sám co a jak - hluk leštění atd



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#18 » čtv 16. pro 2010, 16:30

Když dám do té co jsem si pořídil (Lyman turbo 2200) dostatek čistícího média - mám zatím jen kukuřičnou drť - tak v podstatě není slyšet téměř nic. V noci bych to asi zaměnil za zvuk přístroje s poněkud jiným použitím :mrgreen:

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » čtv 16. pro 2010, 18:25

Jo, Lyman se mi líbil, ta AutoFlow funkce je příjemné plus.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#20 » čtv 16. pro 2010, 18:48

Taky mám tohodle Lymana a spokojenost, navíc přišel i s náplní takže o starost míň. Ale nebál bych se ani té soupravy od SmartReloadera co ted prodává Soukup a nebo Michal.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#21 » čtv 16. pro 2010, 19:02

Co používáte na čištění? Co jsem koukal tak kromě kukuřičné drtě která je dost měká, tak jsou ještě drcené skořápky ořechů ale ty prý ucpávají zátravky, pak jsem viděl něco z kokosu a pak ještě něco keramického. Jak to dlouho asi vydrží než se musí náplň vyměnit?

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » čtv 16. pro 2010, 19:13

já používám drcený lávový kamen (ta červená věc od Lymana) a když s emy zdá že to už nečistilo tolik jako dřív tak do toho naleju sitol - ais 2-3 lžíce (poblívkový)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#23 » čtv 16. pro 2010, 19:18

Směs od Lymana co byla v balení, pro změnu je taková do zelena, kuličky. Ale nezkoumal jsem z čeho jsou. Peru neodzápalkovaný nábojnice takže pokud něco ucpe zátravku tak jehla při vypichování si s tím hravě poradí. U puškových čistím zápalková lůžka stejně ručně. Vypráno mám něco přes 15 000? a směs je pořád jak nová. Jen když se mi zdá že je v ní prach z nábojnic tak do praní přidám papírový kapesník a on to na sebe naváže.

Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » pát 24. pro 2010, 22:59

Zacinal jsem s cervenou Lymanackou a ne ze by cistila spatne, ale vsechno pak bylo cervene. Kolega mi doporucil dillonackou kukuricnou drt a k te cervene bych se uz nikdy nevratil, zbytecne to spini a nepripadlo mi, ze by prala lepe.
Pracku mam od smartreloaderu (ten zakladni model) a funguje. Srovnani s jinymi modely nemam. Separator nemam, ale asi bych doporucil nynejsi set od helvetica trading (smartreloader). Co se tyce hlucnosti, tak je to ok, ale v noci bych nepral. Radeji bych to resil pranim pres den.

Uživatelský avatar
netopyr
Příspěvky: 86

Příspěvek#25 » pon 27. pro 2010, 10:24

Červená drť od Lymana je určená pro hrubé čištění a poté je potřeba použít kukuřičnou drť pro leštění. Používám toto dvoufázové čištění a s výsledkem jsem nadmíru spokojen i u hodně zašlých nábojnic.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#26 » čtv 26. kvě 2011, 18:15

Tak jsem si poridil lestici teliska - schvalne jak to bude fungovat.... skusim prilozit fotky, hilzna je 0.45 ACP..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
netopyr
Příspěvky: 86

Příspěvek#27 » pát 27. kvě 2011, 11:43

Je to keramika, nebo plast ?



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#28 » pát 27. kvě 2011, 12:02

keramika, da se sehnat i plast.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#29 » ned 12. čer 2011, 10:35

Pár nábojnic zasviněných zplodinami černého prachu.
Podmínky testnutí:
K dispozici nebyly vystřelené nábojnice přebité BP
Vnitřní prostor nábojnic až po okraj naplněn vesuvitem LC
Nábojnice postaveny dnem na prkénko
Zasypány zvenčí vesuvitem LC do výšky cca 0.5 cm
Zážeh
Přihozeny do vibračky s tělísky k nábojnicím 45-70
Doba vrtění necelou hodinu


Takto zasviněné nbc se vystřelením nedají pořídit.Zplodiny jsou napečené v silnější vrstvě,místy tvoří něco jako kuličky.
Vnitřní prostor nbc perfektně čistý,není však lesklý.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » ned 12. čer 2011, 16:35

Tak moje zkušenost je zatím minimální, jedno praní. Vybrační pračka Smart reloader. Dal jsem cca 3kg tělísek a něco málo přes litr vody plus kompound. Nejdřív slabý kyselý a pak znova silnější a nakonec jsem použil roztok zásaditého kompoundu. Do pračky jsem hodil cca 150ks .45ACP střílených BP. Některé byly staré i několik měsíců, řádně zelené a černé. Ostatní byly max 2-3 dny staré. Protože jsem na pračku střídavě zapomínal, pral jsem to od 20min po 2-2 1/2hod na jeden roztok. Po kyselém roztoku nebyl výsledek moc přesvědčivý... Po aplikaci zásaditého se to prudce zlepšilo. Sice jsem nedosáhl požadované absolutní čistoty, jak jiní prezentátoři, ale na "odepsané" vypadají více než dobře a dají se znova použít. Fota později.

Před praním:
Obrázek

po praní:
Obrázek

staM: myslím, že čerstvě zašpiněné nábojnice od BP nejsou problém. Horší je to s těmi, co tak zůstanou delší dobu...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 15 hostů