FRANKFORD ARSENAL X-10



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#91 » ned 18. úno 2024, 14:27

Mně si dělaly cestu v jednooperáku... A krásně. V progresivním lisu jsem rozhrdloval i pro FMJ. Taky to byla poznámka jen na okraj, že si FMJ cestu umí udělat.

Tak utahuj dvoukrokově taky a můžeš pro jistotu rozhrdlovat trochu víc. Třeba tím snížíš riziko, že ti zase vleze střela, kam nemá.

Mně ten podavač střel v FA X 10 prostě přijde přehnaně složitý. Nemůžu si pomoct.



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#92 » ned 18. úno 2024, 15:07

Rozhrdlení mám akorát když bude zase hodně tak se to bude sekat o podavač který má osazení pro navádění střely. Možná je to složité ale zatím funguje dobře a usazuje velmi přesně a změna OAL je jednoduchá díky mikrometru ne jako u matrice LEE kde sem jel podle čárek udělených fixou.
Akorát co nemá rád je nerozhrdlená nábojnice s tou si prostě nemusí rozumět a pak přijde demontáž hlavy protože sundat ho na místě je skoro nemožné.



stelucz
Příspěvky: 22

Příspěvek#93 » úte 20. úno 2024, 23:09

Tak jsem to ještě v sobotu večer celé rozebral a postupně podle času skládal zpět. Aktuálně jsem na rozdílu max - min 0,17 což je výrazně lepší. Jestli to dokážu ještě stáhnout níž nevím a jestli to má vůbec cenu.
Co bylo špatně se nedozvím. Ale možná ten depth stop?

Sekání nábojnic při podávání do shellplate jste nějak vyřešili? Něco málo pomohlo vytištěné ramínko podavače, ale i s ním se mi to už několikrát seklo.



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#94 » stř 21. úno 2024, 02:07

To sekání při podávání se může zlepšit slabší pružinou aby to tak nenaklanělo shellplate, ten podavač posunout tak jak se tu psalo dříve a zjistil jsem že na to má i velký vliv to jak hýbeš pákou když jedeš nahoru, nevím přesně co tomu svědčí ale chce to vyzkoušet



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#95 » stř 21. úno 2024, 05:56

Jediný sekání nábojnic při podávání sem zažil jen když mi tam vleze 40SW a to se sekne celé rameno podavače jinak nic a to už má za sebou pár tisíc přebitých. Kouknu sem na video složil a jede. Můžu jet pákou rychle nebo pomalu je to jedno.



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#96 » stř 21. úno 2024, 14:23

Jako 9L se mi taky nesekaji, 223 jo



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#97 » stř 21. úno 2024, 14:51

Řeší 9L nebo si to aspoň myslím.
Nastavil sem podle návodu a videa https://m.youtube.com/watch?v=lPQxPD6SsPc a jede bez záseku.



stelucz
Příspěvky: 22

Příspěvek#98 » stř 21. úno 2024, 15:34

jo jo 9L. Sestaveno mam podle Randala, ale i pres to se to deje. Ocividne soudruhum v cine litaji tolerance. Ja se docetl, ze pruzina detent ballu na to nema zasadni vliv. Udajne je hlavni problem (nejspise) v rozdilnych vyskach shellplate a raminka podavace. Rada FA byla kupte a zkuste jiny shellplate :D takova loterie. Nekomu to vyresilo vypodlozeni shellplatu podlozkama, tak budu muset sehnat a uvidim. Dam pak vedet jestli pomohlo.



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#99 » stř 21. úno 2024, 15:43

Jako u mě to je taky výškou shellplate v místě podávání, je moc utopeny a pak se to kvůli tomu seká, celkem divné že to je loterie dle kusu :?
Ty podložky bys dal jako pod ložisko nebo kam?



stelucz
Příspěvky: 22

Příspěvek#100 » stř 21. úno 2024, 16:00

Bohuzel nikdo neprilozil foto nebo presny popis. Jen pisou o vypodlozeni shellplate, ale tipuju, ze tady by to melo prijit. Nikde jinde to nedava smysl a rozdelavat se mi to ted uplne chce, shellplate navic nemam abych se podival, jak vypada ze spod.

podlozka.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#101 » stř 21. úno 2024, 16:35

Takže co kus to originál :roll:
Mám akorát toto vyfocené. Jestli potřebuješ nahoru tak podložit ložisko.
Já mám shell plate ve stejné výšce jako je rám lisu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



stelucz
Příspěvky: 22

Příspěvek#102 » stř 21. úno 2024, 16:58

Jestli jsem to pochopil spravne, tak nejde o horni vysku shellplate, ale o to ze vybrusy nebo samotna drazka, ktera pak drzi hilznu je nizko vuci spodku nabojnice, kdyz je podavana do shellplate.

Diky za foto, jak vidim ty matky, tak se obavam aby tam nejaka podlozka jednoduse vlezla nebo se bude muset pritahnout taky pod ty matice.



stelucz
Příspěvky: 22

Příspěvek#103 » stř 21. úno 2024, 17:14

Tu pruzinu na detent ball mate nekdo zmerenou prosim? prumer a delku. Diky



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#104 » stř 21. úno 2024, 18:40

Délka-26,7
Šířka-13,75
Drát-1,3
Jestli myslíš tu origo



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#105 » stř 21. úno 2024, 19:04

Stelucz zkus změřit hloubku drážky pro nábojnici jestli je tam rozdíl? Já mám složeno a snad měřím dobře ale doufám že tam nebude extrémní rozdíl! Jinak by měli shell plate pěkně na hovno a musel by si vybírat kus aby ti chodil na lisu :roll:
Kdyby to byl fakt extrém přeměřím až rozeberu lis, ale myslím si že spodek plate by měl hrát se spodkem rámu aby se právě ta nabojnice neměla o co sekat když tam najíždí.
Kdyby to nešlo rozluštit na fotce naměřil sem 3,06mm
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Motorlet a 3 hosti