Stránka 1 z 1

přebíjení - kam dál

Napsal: úte 19. čer 2012, 11:51
od praalien
oboje stránky o přebíjení v tématu : "úvod do přebíjení" mám nastudovaný . poradí někdo kde pokračovat ve studiu dále ? na obou výše uvedených stránkách je to vzato dost obecně skoro se až nebojim říct okrajově pro lidi co ještě nejsou rozhodnutý zda do toho vůbec půjdou . existuje nějaká dobrá knížka která je i sehnatelná, nebo je to někde rozebráno podrovněji ? odlévat střely nechci . jde o samotné přebíjení z už hotových dílů.

Re: přebíjení - kam dál

Napsal: úte 19. čer 2012, 12:29
od sided
Knížka se jmenuje Přebíjení střeliva a maj jí třeba tady http://www.alliancze.cz/prebijeni-streliva/d-69733/ Pokud vládneš angličtinou tak víceméně totéž co psal Leitner je jako úvod v každém přebíjecím manuálu http://www.hornady.com/store/8th-Editio ... ng-Manual/ http://www.midwayusa.com/find?&newcateg ... onid=13924 . Tdy je jedna názorná videoserie http://www.youtube.com/playlist?list=PL ... re=mh_lolz. Ale hlavně to chce praxi :) nejlépe se domluvit s někým kdo přebíjí, koukat, ptát se a ošahat.

Re: přebíjení - kam dál

Napsal: úte 19. čer 2012, 19:53
od cony
Taky můžu doporučit praxi, já když jsem začínal, tak jsem vycházel jen z těch dvou stránek a pak hlavně fór. Když tě to zajímá tak si sám, najdeš spoustu videí a stránek us i jiných. Knížku jsem žádnou nečetl kromě laboracních tabulek, katalogů a podobně :)

Re: přebíjení - kam dál

Napsal: úte 19. čer 2012, 20:01
od sided
Ta literatura samozřejmě praxi nenahradí ale ušetří spoustu času a zkoumání slepých uliček. Můžeš si být jistý že at už narazíš na jakýkoli problém tak už s ním zápasilo spousta lidí před tebou. Je dobré poučit se z chyb ale poučit se z chyb které udělal někdo jiný je ještě lepší :mrgreen:

Re: přebíjení - kam dál

Napsal: úte 19. čer 2012, 20:14
od cony
Vlastně jsem později měl knížku od Lymana. Většina knížek je určena hlavně pro začátečníky, takže ti řeknou jak na to, ale už ne co dělat když se něco po.. nebo když něco prostě podle návodu nejde :) předpokládám, že není problém ohledně přebíjení, který by už nikdo neřešil. Spoustu mých zlepšováků jsem dříve nebo později nakonec taky někde našel. :) To samý laborační tabulky, jsou dobrý pro úplnýho začátečníka aby nenasypal plnou nábojnici rychlýho prachu, ale hodnoty jsou postupem času dost orientační. Ale abych nekecal, tak jsem jednu šarži prachu měl, která se chovala až na pár fps podle tabulek.

Re: přebíjení - kam dál

Napsal: úte 19. čer 2012, 20:41
od McFly
Ahoj, musím souhlasit s klukama. Knížky a fora jsou fajn, aby jsi neudělal úplnou kravinu hned zkraje a měl jsi teorii na začátek. Ale než jsem našel správnou laboraci pro svůj .357 a 9 Luger tak jsem vyzkoušel spousty variant u každého náboje (střely, prach, zápalky, OAL...). Jinak hodně mi pomáhá sw Quickload. Když nic jinýho, aspoň člověk má představu co jaká změna na náboji provede s její vnitřní balistikou..

Re: přebíjení - kam dál

Napsal: stř 20. čer 2012, 21:20
od praalien
dík za rady

Re: přebíjení - kam dál

Napsal: ned 10. dub 2016, 08:52
od honzazd
Ahoj.Nevím kam to mrsknout, tak popřípadě přesunout, děkuji.Mám dotaz, 45 ACP zápalky 5,3 boxer ale co znamená to LP,PR,SP jsou to jen příklady nevím přesně. Dají se použít všechny na přebíjení.Díky za odpovědi.

Re: přebíjení - kam dál

Napsal: ned 10. dub 2016, 08:58
od sided
LP - velká pistolová
SP - malá pistolová
LR - Velká pušková
SR - malá pušková

když je k tý zjreatce připojeno M tak to znamená Magnum - zvýšený výkon.

Na .45 ACP potřebuješ zápalky LP.

Re: přebíjení - kam dál

Napsal: ned 10. dub 2016, 22:39
od fíša
Někteří výrobci dělají nábojnice na SP, pár jich mám.