Povrchová úprava střel - výroba doma



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#106 » čtv 18. úno 2016, 12:20

Inu to nevadí, víkend je až za 2 dny :-) děkuji !!!



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#107 » sob 20. úno 2016, 19:21

Tak jsem to zkusil jen tak. Plastová krabička, do té jsem udělal z pletiva 5x5mm košík, ten dal na dno. Do něj střely, asi 50ks. Anoda kus měděného plechu na boku krabičky. Jen tak jsem ho svorkou přicvaknul k boku svorkou autonabíječky. Mínus na košík z pletiva a mezi to žárovku H4. Občas jsem to promíchal ( střely ) Nic moc jsem od toho nečekal, jen pokus. A ono to vyšlo a vypadá to naprosto perfektně. :-)



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#108 » pon 22. úno 2016, 19:47

Fotky?



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#109 » úte 23. úno 2016, 08:09

Jé, toho jsem se obával. Já jsem línej tahat foťák, ale dobrá, něco s tím uděláme, až přijdu večer domů. Ono dohromady jsem pouze chtěl ověřit jestli a jak to funguje. A ono asi dobrý. Nicméně už se mi v hlavě líhne nějaký ten bubnový vynález. Nádoba, v tý bude na dně měděný plech. Na hraně tý nádoby bude zavěšený perforovaný plastový buben. V tom bude zatím nevím jak katoda. Nějak dořešit pohon... Nicméně pro začátek to klidně a 5 min. pootočím ručně... U toho co jsem vyrobil musím otestovat, jak silná vrstva je potřeba. Příliš slabá se muže prodřít a příliš silná bude zase problém při kalibraci. Možná taky ne...

Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 19

Příspěvek#110 » úte 23. úno 2016, 08:39

nějak nemám čas, tak jen v rychlosti:
základní části jsou:
- motor z mlýnku na maso
- buben (barel na vodu)
- převody jsou hóóódně do pomala :) a dřevěný
- železná konstrukce s kolečky
- v okruhu mám zapojené 2 žárovky
- časovač (nastavuje prodlevu a délku "zážehu": každých 5 minut se sepne na pár sekund a o 1/4 otáčky pootočí buben
Po obvodu bubnu mám z drátů "klec" kam nasypu kule.
V prostřed mám CU trubku, kterou po jednom cyklu otáčím.
Celý proces mědění trvá 24 hodin - večer to tam dám, druhý den kule vytáhnu hotové. v průběhu mědění nijak nezasahuji
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#111 » úte 23. úno 2016, 09:25

Áha, z drátů klec.... To by byla ta katoda...Mě napadlo, spájet tu klec z pletiva, mám asi 5x5 mm. A ta klec by byla do poloviny namočená v nádobě s elektrolytem. Co ten cyklovač ?

Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 19

Příspěvek#112 » úte 23. úno 2016, 09:43

použil jsem (a jsem spokojen) Intervalový spínač, 12V
http://www.ges.cz/cz/stavebnice-mk-111-GES07813021.html
nedával jsem tam pletivo, jen dráty po obvodu, které jsem jednám drátem spojil dohromady - kvůli tomu aby plocha kterou nechci mědit byla co nejmenší.
Naposledy upravil(a) malajizva dne úte 23. úno 2016, 09:54, celkem upraveno 1 x.



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#113 » úte 23. úno 2016, 09:45

Vidíš, dobrý... Já to celkově plánuji menší.... Mám malou dílnu :-) Asi 3m2 a mám tam ještě výrobnu modelů. Převody možná zkusím z vodoměru...

Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 19

Příspěvek#114 » úte 23. úno 2016, 09:56

jojo s místem bojujeme všichni. já dělám na jednu várku 250 kulí.
Kéž bych měl kde vyrábět šnekové převody.



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#115 » úte 23. úno 2016, 10:00

Tam z něčeho vybrabčit. Ale dřevené zubové taky dobé, je to jako ve flinstounech, ale důležitý je výsledek, ne?



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#116 » úte 23. úno 2016, 18:42

Tak posílám slíbenou fotku střel. Není to žádná leštěná krasavice, ostatně na funkci to asi nemá vliv. Je to ještě lehounce navoskované, bo to poměrně rychle oxiduje..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 19

Příspěvek#117 » úte 23. úno 2016, 19:28

tak tohle je dnešní várka:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 19

Příspěvek#118 » úte 23. úno 2016, 19:47

to sharkcom: dobrý, to vypadá slibně :) jak máš tlustou vrstvu?



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#119 » úte 23. úno 2016, 20:02

Mno, to ti povím naprosto přesně, 00nic... :-) Ona je střela před kalibrací každá trochu jiná, takže netuším, kolik na které konkrétní přibylo... Ale obecně myslím, že nic moc, budu to tam muset nechat déle, pokud to začnu leštit, proleštím se durch... Každopádně budu pokračovat, až udělám nějaký buben... On totiž zcela jistě zajistí pravidelnější vrstvu.
jinak jak máš zapojenou katodu, aby se točením neukroutila? A jak leštíš?



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#120 » čtv 10. bře 2016, 12:33

Tak jsem se k výrobě zařízení nedostal, protože se mi nechtělo jezdit pro materiál pro jeho výrobu do města, tak jsem to zplácal z toho, co jsem našel v dílně. A ono to opět funguje a to tak že bez problémově. Dávka asi 250ks, 2 hodiny připojené na autonabíječku 12 5A přes žárovku H4 jakou omezovač proudu. Asi po 10 minutách jsem to vždy promíchal kouskem plastu ( kartáček na zuby určený k čištění quéru ) Pak jsem to prohnal kalibrovací matricí. Takže se toho vůbec nebojte, jde to snáž jak namazat olovo ALOXEM... :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů