Povrchová úprava střel - výroba doma

Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 19

Příspěvek#121 » čtv 10. bře 2016, 12:55

no já to mědím 24 hodin :)



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#122 » čtv 10. bře 2016, 14:37

Jojo, vím, četl jsem. Důležité je, že nám to funguje. :-)

Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 19

Příspěvek#123 » čtv 10. bře 2016, 14:53

jj jasně :)
držím palce
kule.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#124 » čtv 10. bře 2016, 15:32

sharkcom píše:... Pak jsem to prohnal kalibrovací matricí. ...


Koukám na ty fotky a ta po kalibraci mě trochu mate. Předpokládám, že ty leské plošky po kalibraci jsou jen rozleštěné, jinak by to asi nemělo smysl, že? Soudržnost povlaku s podkladem je dostačující i při tomto rychlém a jednoduchém postupu?

Každopádně zajímavé a gratuluji!



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#125 » čtv 10. bře 2016, 16:48

Ano. To oleštění je po kalibraci. Nestalo se, že by byť kousek byl proraženej na olovo. Takže předpokládám, že podobně to bude po průletu hlavní. Tedy po střílení je lauf čistý, narozdíl od střelby olovem. Ideálně zkusím nějak ,,odchytit,, střelu, docela by mě to zajimalo. Soudržnost je parádní.

Uživatelský avatar
RedCrown
Příspěvky: 34

Příspěvek#126 » čtv 10. bře 2016, 19:33

Kluci jen tak dál, rád budu sledovat.

Odesláno z mého LG-D802 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#127 » čtv 24. bře 2016, 13:27

To poměďování vypadá jednoduše, ale nechápu co používáte za lázeň?
Ja jsem si kdysi nechával poměďovat střely v galvanovně a výsledek nic moc. Slabá vrstva a při pokusu o silnější byl pak povrch hrubej hrudkovatej. A stejně to moc dobře na výkonné laborace nefungovalo.



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#128 » čtv 24. bře 2016, 15:11

Destilka, modrá skalice a kyselina sírová. Vrstva je dostatečná, určitě silnější než u ,,poplastované,, střely s práškovou barvou. Jak vidno na mých fotografií tak i poměrně brutální kalibrace vrstvu neporuší, jen jí pěkně vyhladí.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#129 » čtv 31. bře 2016, 15:11

Aha, můžeš napsat poměr, koncentrace kyseliny?



mischanek
Příspěvky: 96

Příspěvek#130 » čtv 31. bře 2016, 17:27

navod napr. ke stazeni zde: http://jaknato.policka.cz/prebijeni.html

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#131 » čtv 31. bře 2016, 19:54

:thumbup: dobrý počin.



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#132 » čtv 31. bře 2016, 20:31

Včera jsem otestoval nový pokovovací buben. Na jednu dávku 200ks. Vše vyrobeno z běžných věcí. Zítra nafotím...

Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 19

Příspěvek#133 » čtv 31. bře 2016, 21:57

já dělám v bubnu najednou 320 střel.
uvažuji, že přidám druhý buben, ale ještě jsem se k tomu nedostal...



sekac
Příspěvky: 4

Příspěvek#134 » pát 16. zář 2016, 10:10

Parádna robota pani. Ja som tiež pokovoval medov ale vo veľmi malom. Kalibroval som strely pred kovenim na 8,93mm dal som si vyrobiť matricu podľa originál matrice. Pokovoval som tak že som na mosadzne hroty napichival gule a na tie som nasunul medené trúbky takze gule boli krásne rovnomerné potiahnute medov. Problém je ale v odmastovani pretože pred kalibraciou mazem. Chcem este skúsiť zvýšiť teplotu elektrolitu nad 65℃ povrch by potom mal byť leskli. Je do dosť pomalé preto by som chcel prejsť na bubnove pomedovanie ale zaujíma ma ako máte pripojené elektródy aby sa bubon voľne otacal. Prosím ak je to možné hodte sem neake obrázky.



sharkcom
Příspěvky: 53

Příspěvek#135 » pát 16. zář 2016, 19:02

Mám z KG trubky buben provrtaný spoustou otvorů. Ze strany KG víčka. Přez ně vede šroub, který slouží jako osa. Na konci šroubů je hlava s imbusem, která slouží jako unašeč pro pohon. Na vnitřní straně jednoho víčka je na šroubu připájen pružný kabel a na konci toho kabelu je závaží. Třeba jedna střela. To celé je do poloviny ponozené do roztoku v uřízlém kanistříku od kap. do ostřikovače. Plus pól je žárovka 12V prisvorkovaná na kus měděné trubky ohlé do L. Delší kus té trubky je ponořen do roztoku. Mínus pól je osa ( šroub ) a na ní přicvaklej krokodyl od autonabíječky kterou to celé napájím. Je to otočné a kontakt to má. Takže celý jednoduchý jak facka ....:-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů