Bezpecnost delaborovaneho naboje se zapalkou

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1115

Příspěvek#31 » čtv 15. lis 2018, 09:56

Tak upřímně řečeno, já osobně, když jsem měl tu potřebu odpálit (znehodnotit) zápalku v nábojnici, ze které byla odstraněna střela a vysypán střelný prach, zápalku jsem odpaloval vždy ve zbrani, na jejíž náboj byla zbraň určena. Na střelnici, namířeno do bezpečného prostoru. Nikdy jsem na to nespěchal natolik, aby to do návštěvy střelnice nevydrželo. Výhodu odpalování zápalky ve zbrani na střelnici je ta, že pokud jsem tu zbraň neměl já, našel se vždy někdo jiný, kdo ji měl :D
Byl a je to dle mě bezpečný a spolehlivý v způsob v postupu při delaboraci náboje.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 346

Příspěvek#32 » čtv 15. lis 2018, 11:54

Sided uváděl, že zápalky měnil, takže bych řekl, že o delaboraci asi není řeč. Osobně jsem také měnil X set zápalek v různých rážích a není v tom problém.
Ono zase není důvod být tak moc předpos.... , když si vzpomenu na dětství a co jsme s různými náboji, které jsme porůznu našli vyváděli, tak anděl strážný se musel hodně zapotit.
Ale abych nebyl moc OT, tak pro flegmatizaci se doporučuje zakápnout zápalku WD40.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3602

Příspěvek#33 » čtv 15. lis 2018, 12:07

majlont píše:To Sided:
Já s tebou v podstatě souhlasím, ale problém diskuzních fór obecně je, že nevíš jakej pitomec se tvým sdělením/názoem bude řídit. Pokud to zkusí s 9m Luger tak budiž, ale pokud to zkusí s 12,7×108 (a to je do sbírky hezkej náboj, takže někdo by to klidně zkusit mohl), pak to může dopadnout pro aktéra velmi nepříjemně......


Jo ale jde o vypíchnutí zápalky v lisu, to předpokládá držák a kalibrovací a nebo apoň vypichovací matrici. Nevím o nikom kdo by měl vercajk do kterýho se vleze 12,7×108 nebo .50bmg a jestli ho má tak už asi i ví co dělá :roll: . U běžných pistolových a puškových zápalek je riziko zanedbatelný, rozhodně menší než odpalování kilnerem a nebo na plotně.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 1159

Příspěvek#34 » čtv 15. lis 2018, 12:33

Ad. Georg: mno sbírkové, přívěšky na klíče apod. Nárazově, ale třeba 30-50ks najednou.

Odprásknout zápalku ve zbrani by šlo, kdybych měl všemožný ráže, který mi kluci dovalej a to nemám. (navíc si tím prasit zbran, mi přijde škoda.)

Ad. majlont: ANO přesně podle písmena b) to dělám. :) To WD je cesta, pokud bych nedělal přívěšky na klíče a jen nějkam do vitrínky, ale jak si můžu být jistej, že to zabralo? Odprásknutí je 100% jistota.

Fakt, nevím, zda bych si trufnul na 50BMG, 1,27, 25. a další dělostřelecký :) ale běžný ráže zvládnu v pohodě.

Třeba takhle.

IMG_6580.JPG
IMG_7821.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1115

Příspěvek#35 » čtv 15. lis 2018, 22:37

Ano, já měl na mysli, "kusovou výrobu" v řádech jednotek. S velkým počtem nemám zkušenosti :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti