Výběr přebíjecího lisu

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#331 » úte 6. zář 2016, 06:20

kolombo
co si mám představit pod pojmem "experimenty s přebíjením" ?
třeba to na 650 dělám a ani o tom nevím



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#332 » úte 6. zář 2016, 06:30

tifik: já jsem uvažoval stejně, dokonce i spotřebu nábojů máme podobnou a od úvah o jednooperáku jsem se celkem rychle dostal na Turret a těsně před tím než jsem koupil Turret jsem našel Dillon SDB. Jediná nevýhoda je že nepřebíjí puškové náboje, ale s tím jsem já OK. Jinak má všechna pozitiva Dillonu, perfektní zpracování a funguje rovnou z krabice, není potřeba nic ladit.



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#333 » pon 12. zář 2016, 16:17

davidoff píše:Jak resite umisteni lisu?

Tiez som zvazoval Black-Decker Workmate (https://www.kasa.cz/stul-black-decker-wm301-cerne), ale ked som to videl v Bauhause na zivo, prislo mi to velmi nestabilne. Zvlast pri lisovani zapaliek som sa bal ze to zdvihnem cele.

Nakoniec som kupil 2 bukove dosky, protismykovu podlozku do kupelne, 2 svorky a dal to na kuchynsky stol. Je to super stabilne a zbalit/rozbalit to je par minut. Ale stale premyslam o nejakom solidnom kuse nabytku, kde by to mohlo byt nastalo a nezavadzalo az tak v malom byte.
list_na_stole_maly.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#334 » stř 28. zář 2016, 08:05

Zdravim, mam takovy problem u lisu Lee Classic Turret. V prachovaci mam LEE ADJUSTABLE CHARGE BAR, ale navazky mi pri pokusu jit na 4grs litaji od 3.88-4.14. PRachovac mam az po okraj a hledam kde je chyba. Nekdy mam pocit, ze snad blbne i vaha (http://www.dx.com/p/20g-0-001g-high-pre ... ale-431955). Nejake napady ci rady? Diky



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#335 » stř 28. zář 2016, 09:52

Někdo tu ty různé navážky řešil ohnutým plíškem nad propad prachu. Tíha toho prachu, když je odměrka plná může zapříčinit odsypání většího množství a naopak, když je odměrka prázdná, tak se sype míň.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#336 » stř 28. zář 2016, 10:07

Mě tyto rozdíly ve váze dělal tvar zrníček prachu. Měl jsem sypanou Ba9, která byla jako nalámaná mikrotužka a prach se špatně vměstnal do štěrbiny v Charge Baru. Poté jsem přešel na originálně balený, který je ve tvaru malých zrníček (jako mák) a náhle bylo po problému.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#337 » stř 28. zář 2016, 10:13

Stewie myslí předpokládám toto http://www.reloader.cz/cz/eshop/k/davko ... ding/6767/
Princip je přesně jak píše - ten plech rozdělí sloupec prachu na dvě části tak, že pod tou stříškou je vždy +- stejný výška nezávisle na tom, kolik prachu je celkem v zásobníku nad stříškou. Takže dávkování je pak konzistentnější (neovlivněné různými výškami sloupce prachu).



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#338 » stř 28. zář 2016, 10:43

Tohle se dá vystřihnout z plechovky nůžkami. Vyrobil jsem si to takhle nějak na zkoušku když jsem řešil podobné problémy s kolísajícím množstvím prachu u Charge Baru. Používám BA9, S 011, S022 a nepřišlo mi že to bylo moc lepší. Kolísání bylo stále závislé hlavně na typu prachu. Ta měnitelná štěrbina má prostě oproti násypce blbý tvar a hlavně malé navážky byly nanic. Nakonec jsem štěrbinu vyřadil a zůstal jsem jenom u kulatých dírek. Plech jsem tam nechal.
P.S.
Ono když se Turret otáčí i s prachovačem tak se prach stejně různě "setřepává", takže ta statická vložka toho moc nezmůže. U pevného lisu to asi bude lepší



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#339 » stř 28. zář 2016, 11:13

Uz se to resilo. Nevim, jestli tady, nebo na jinych forech. Hledat to nebudu. Problem je hlavne u malych navazek. A da se to vyresit upravou dutiny Charge baru. Staci na pevne celo dutiny nalepit cokliv o sile 2 mm. Ja tam nalepil tvrdy papir, jiny uzivatel kus kuze, jiny zase kus plastu. Podstatne je, ze to funguje. Dutina se posune vic pod nasypny otvor. Pouzivam zaroven i s tim Roznasecem statickeho tlaku prachu, ktery mam vystrizeny rovnez z tvrdeho papiru.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#340 » stř 28. zář 2016, 11:57

Mám takový zvídavý dotaz...je možné koupit na Dillon 650 takový podavač nábojnic jako je u Classit Turretu? Jen ty 4 trubky s násypkou a pak prostě ráz za čas naplnit ty trubičky a točit je? Nechce se mi totiž utrácet za Dillon Case Feeder.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#341 » stř 28. zář 2016, 13:17

Sam tak pouzivam na Dillone 650 aj s Lee Case Collator (tanier). Staci v zeleziarstve kupit kus hrubeho plechu, nejaku kovovu spojku a par maticovych srob s maticami. Cele prisrobovat miesto tyce pre Dillon case feeder a upevnit Lee podavac.

Funguje to uplne bezproblemov. Ku vytrcajucej srobe z lee podavaca odporucam hrubsim drotom pritiahnut zelenu redukciu pre nabojnice (v pripade 9 mm, pre ine raze je ina). Tiez odporucam na Lee Case Collator (tanier) urobit upravu ciastocneho prekrytia otvorov malou podlozkou a zvrchu vacsim zdvihnutym kruhom, aby nabojnice padali dole dnom (googlit Lee Case collator mod).

Inspiracia tu:
https://www.youtube.com/watch?v=dVPzt5HvLGc
http://www.glocktalk.com/threads/dont-h ... y.1568727/

Uprava collatoru:
http://www.mikesreloadingbench.com/mike ... ch_004.htm

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#342 » úte 11. říj 2016, 20:57

Přemýšlím o vhodném lisu pro mě. Jsem začátečník, přebíjel bych pouze 9mm Luger, ev. časem i jiné pistolové cca 1000 ks měsíčně. Docela se mi zalíbil Dillon SDB. Moc jen nechápu to s jeho matricemi, jsou to dilloní matrice, nebo dilloní spešl upravené pro tento lis? Náhradní se určitě dají bez problému koupit ne? Konzultoval jsem to s prodejcem tady v ČR a byl prudce ochotný mi cokoli vysvětlovat, prostě 650 je lepší. Pokud nepůjdu do puškových a docela vítám i menší rozměry SBD, chtěl bych znát, proč pro mě není vhodný.

S ohledem na ochotu prodejců uvažuju o objednání ze zahraničí. Vypadá to i cenově zajímavější. Dillonská záruka by měla platit tak jako tak. Ale spíš než z USA mi připadá lepší objednat u některého distributora v EU, mělo by tak odpadnout clo. Cena mi podle webu připadá podobná. Máte někdo zkušenost?
Naposledy upravil(a) Har.Megido dne úte 11. říj 2016, 21:25, celkem upraveno 1 x.



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#343 » stř 12. říj 2016, 03:47

Dillon SDB mám, taky jsem si ho vybral jako začátečník na přebíjení pistolových nábojů. Jsme smířený s tím, že puškové na něm přebíjet nemůžu. Má speciální matrice, které pasují jen do tohoto lisu a naopak, jiné matrice nemůžeš použít, sehnat je není problém (třeba u Strobla), ale jsou dražší než třeba Lee matrice. Záleží kolik různých ráží chceš přebíjet.

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#344 » stř 12. říj 2016, 19:52

Har.Megido: kup dillon XL 650 a nebudeš nic řešit, jen tahat za páku :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#345 » stř 12. říj 2016, 21:23

A pro Dillon SDB to "budeš jen tahat za páku" neplatí ?

Pokud bych chtěl přebíjet jen 9*19, tak by to asi mohlo stačit, ne ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů