Výběr přebíjecího lisu



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#136 » pát 16. kvě 2014, 12:06

Na vypíchnuté zápalky je zespodu naražena průhledná hadice, která je ukončená špuntem.
Jednou za čas špunt vyndám a zápalky vypadnou do připravené krabičky, nebo nádobky.
Je to bez problému, přebíjím v kuchyni a mojí by to určitě štvalo, kdyby se to povalovalo všude po zemi.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#137 » pát 16. kvě 2014, 12:08

Majkl mě předběhnul v odpovědi, byl rychlejší, je to ale přesně tak.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#138 » pát 16. kvě 2014, 12:41

Hliníkáč je sice tvarovaný tak, že má v těle trychtýře, ale některé zápalky si stejně nedají říct a padají mimo. Případně občas spadnou do místa, kam chodí v dolní úvrati plastové pouzdro otáčecího mechanismu. Zavazející zápalka pak způsobí jeho deformaci a významně přispívá ke zkrácení životnosti - proto není od věci to pouzdro (clamp cosi?) vzít rezervní.

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#139 » sob 7. čer 2014, 13:20

Zdravím pánové, rád bych se zeptal zkušenějších, na co si dát pozor při nákupu staršího - (údajně naběháno cca 1000 ks 9mmL) Lee classic turretu? Na co a kam se podívat? Za cenné rady předem děkuji. Matt

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#140 » sob 7. čer 2014, 19:39

Po 1000 kusech přebitých nábojů musí být jako nový :) . Mám obyčejný hliníkový turret z druhé ruky - těžko říct, kolik na tom udělal nábojů předchozí majitel, já osobně mám najeto hodně přes 5000. Výsledek je ten, že neošetřené ocelové části jsou trochu zašlé (velmi snadno reznou). Jinak funkce a vůle stejné, jako si pamatuju, když jsem ho kupoval... Spíš preventivně jsem měnil plastový čtvereček (cena 25,-) a svojí blbostí zlomil pár vypichovacích jehel.

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#141 » sob 7. čer 2014, 20:12

Classic turret by měl být ocelový, že ano? o tom čtverečku už jsem taky něco četl, určitě ho dokoupím. A problém s jehlami - nábojnice nontox viď?
Díky za rady, snad bude vše ok. Těšim se až lis konečně přivezu a pustím se do toho, ikdyž mám trochu obavy, abych něco neposral, už jsem toho přečetl o přebíjení mraky, tak doufám, že to zvládnu.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#142 » ned 8. čer 2014, 22:09

Zvládneš, já jsem to taky zvládnul, ale stejně jsem koupil váhu, bez toho se nehneš.
Hodně štěstí v práci, je to zábava, ale musí se u toho trochu přemýšlet !



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#143 » pon 9. čer 2014, 11:50

Na turretu classic mám cca 21000 nábojů (9L a něco málo 9M). Praskla mi opakovaně pružinka v jezdci podavače zápalek tak jsem to vyřešil gumičkou zvenku. Dále jsem musel časem změnit uložení pružiny v prachovači PRO bo originál tahá šikmo (je vymyšlený spíše na řetízek než na pružinu) a zadíralo se mi ovládací ramínko do Al tělesa prachovače takže občes zůstával viset nahoře. Čtvereček jsem preventivně měnil při asi 15000 protože občas vynechal (mažu lehce i tuhle hřídel). Nontoxy jsem vyřešil změnou vypichovací jehly.
viz: viewtopic.php?f=74&t=4794&start=30
Kovové části lisu jsou beze změny a myslím že mě v pohodě přežijou.
Chce to ale občas očistit a vždy LEHCE přimáznout všechny kovové kluzné části. A taky při práci nepoužívat hrubou sílu (bo znám lidi co zk..ví i kovadlinu).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#144 » pon 9. čer 2014, 13:16

Pánové díky, Turreta už mám od včerejška doma. Ve vlákně o přebíjení 9 mmL. Mám příspěvek ohledně střel a prachů co jsem dostal k lisu, tak jestli by někdo ze zkušenných mohl poradit?



tomashr
Příspěvky: 69

Příspěvek#145 » pon 23. čer 2014, 09:58

Nakonec jsem zmíněný levnější lis Lee Turret koupil. Z hlediska vlastního lisu úspory nelituji, rozdíl asi nebyl extrémní nikdy, hlavně je ale aktuální série poněkud zdokonalená, takže například rukojeť je v tuto chvíli dokonce spíš lepší než u dražšího Classic, podle prodejce navíc byly postupně vylepšena některá místa v mechanismu atd.

Víc na diskusi je ale hodnocení při nákupu celého kitu, tam má levnější varianta dvě omezení. Za prvé zápalkovač je jen manuální, to mi ale v praxi v podstatě nevadí. Trochu mi ale vadí, že v kitu Turret je proti kitu Turret Classic o něco jednodušší prachovač, z hlediska přesnosti to asi není tak odlišné, ale komfort obsluhy a třeba přendání prachovače při změně ráže ale trochu problém je.
Celkově vzato sice koupě levnější varianty vyloženě nelituji, ale kdybych po získaných zkušenostech volil znova, tak bych si možná za Classic připlatil, případně bych ještě spíše kupoval jen samotný lis a doplňky poskládal individuálně.



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#146 » pon 23. čer 2014, 12:46

Tak zrovna ten levnější prachovač je po nějaké době provozu asi nejslabší místo sestavy. (takže při nejbližší příležitosti změnit - byla tu kdysi na forech ? mech. úprava pro lepší chod, těsnost - u některých prachů se projevuje netěsnost mezi tělesem nádobky a plastem kolečka protože tam není těsnění jen plast na plast - tvrdý ). Pokud je nový tak nějakou dobu vydrží. Jinak hliníkový Turret při slušném zacházení, údržbě a pistolovém střelivu myslím vydrží velmi dlouho.



tomashr
Příspěvky: 69

Příspěvek#147 » pon 23. čer 2014, 18:09

No já to vidím tak, že budu prachovač řešit spíš nepřímo. Časem totiž budu kromě matric na 9L dokupovat i .38 Special, kterých budu určitě přebíjet výrazně méně, tak asi koupím lepší prachovač, který dám k sestavě 9L a původní si dám na 38Sp, kde budou počty přebíjení a tím opotřebení výrazně menší.

Jinak je levnější Turret opravdu v tichosti inovovaný, fotka dosud publikovaná třeba u Strobla (http://cs.strobl.cz/komplet-lee-turret-pro-1-razi/) v podstatě není aktuálnímu až tak podobná, nyní vypadá takto: http://leeprecision.com/value-4-hole-tu ... s-kit.html . A podle všeho jde v tomto případě opravdu o zdokonalení, ne nějaké "pseudoinovace", které jsou spíš na škodu, tohle je kladem.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#148 » čtv 3. črc 2014, 12:29

Při kalibraci zejména střel ráže 44 mi vychází občas dost velké síly. Nerad bych si rozbil hliníkové Lee, takže zvažuji pořízení odděleného jednooperačního lisu na kalibraci.

Můžete poradit, po čem se dívat? Potřebuji kompatibilitu s lee matricemi a shellholderem (to má asi většina). Má smysl pro ten účel pořídit třeba Omegu od Smart Reloader?

Uživatelský avatar
maravysta
Příspěvky: 183

Příspěvek#149 » čtv 3. črc 2014, 18:01

Zdravím všechny přebíječe :) Chtěl bych se zeptat jestli někdo máte zkušenosti s tímto lisem http://www.naboje-prebijeni.cz/prebijec ... er-hornady
Děkuji za odpovědi :)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#150 » čtv 3. črc 2014, 18:17

Mám ho, naprosto bez problémů. Ten zápalkovač je jen tak jednoduchej ale funguje taky hezky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů

cron